PDA

Zobacz pełną wersję : Zawor o. skrzyni korbowej w V6.



ROBSON0
02-01-2007, 17:55
Zauwazylem, ze na wolnych obrotach na polaczeniu w/w zaworu
i gumowej odmy co chwile pojawia sie malutki wyciek oleju w wyniku nieszczelnosci polaczenia tych dwoch elementow. Z uszczelnieniem tego miejsca latwo sobie poradze. Jestem jednak ciekaw jak mozna sprawdzic poprawnosc dzialania tego zaworu w V6. Moze ktos z was wie takze jak wykreca sie ten zawor w V6.

STraits
02-01-2007, 18:23
powiem tak... ten zawór nie występuje już jako część zamienna w FORDzie, także delikatnie sie z nim obsługuj :)

ROBSON0
02-01-2007, 19:51
To akurat wiem ale nie wiem jak sie do niego dostac. Jest tak zabudowany, ze na oko trzeba odkrecac glowice cylindrow.

gruniu
02-01-2007, 21:36
ja w 2.0 mialem ten sam problem
u mnie ma 3 sruby, dwie spoko wyszly, ale trzecia duzo meczarni
wiec wziolem nasadke 8 z grzechotki, wbilem w nia szesciokat z kompletu grzechotek, naciolem go szlifierka do polowy (zeby wlozyc w srube bo byl za dlugi) i odkrecalem kluczem cala oslone
pozniej wyjolem go z gumy i przeczyscilem
10 min roboty

konio
02-01-2007, 21:50
ja w 2.0 mialem ten sam problem
u mnie ma 3 sruby, dwie spoko wyszly, ale trzecia duzo meczarni
wiec wziolem nasadke 8 z grzechotki, wbilem w nia szesciokat z kompletu grzechotek, naciolem go szlifierka do polowy (zeby wlozyc w srube bo byl za dlugi) i odkrecalem kluczem cala oslone
pozniej wyjolem go z gumy i przeczyscilem
10 min roboty
hehe w 2,0 jest wciskany a wymiana z kanału 2 min roboty :))

gruniu
02-01-2007, 22:11
u mnie nie mozna wyjac bez odkrecenia oslony poniewaz wezyk gumowy wchodzacy na rurke jest tak krotki ze nawet zdjecie tego wezyka nie pozwala wysunac zaworka z gumki

STraits
02-01-2007, 22:18
Głowic nie musisz odkręcać. Wymyj dokładnie benzyną i wyczysć pędzelkiem. Uszczelnić to mozesz fabryczną uszczelką która kosztuje grosze.