PDA

Zobacz pełną wersję : V6 czujnik temp powietrza(puszka filtra)



ex
03-01-2007, 22:54
Hejka
Grzebiąc w autku zauważyłem że sparciała tam uszczelka (łatwo kręci się cały czujnik) i chciałbym od razu mając wolny garaż i chwilkę czasu sprawdzić także ten czjnik (mimo że komp nie wykazał błędów).
Tylko jaka powinna być jego charakterystyka + jak go wyjąć i sprawdzić?
pozdro
ex

..................
Pomożecie? - zażartował tow. Gomułka...- Pomożemy!!! - zażartowali robotnicy ;)

STraits
03-01-2007, 23:41
Wyjmujesz go przekręcacjąc o kąt mniej więcej 30 stopni i wyciągasz. Nie potrafie powiedzieć jakie wartości ma dawać bo to zależy o wielu czynników.. a przee wszystkim o temperatury powietrza :satan:

ex
04-01-2007, 01:46
Właśnie zorientowałem się po innych tematach że wartości są względne (czujniki temp silnika) i zastanawiam się gdzie to sprawdzić.... a może ktoś wie ile kosztuje taki czujnik (szukam przyczyny zwiększenia spalania - w trasie o 0,5-1 litr, miasto nawet 2-pomijam temp zewnętrzną bo odnoszę to do wartości z poprzedniej zimy, a większość "newralgicznych" punktów jest zrobiona - brakuje chyba wymiany kata o czym w innym wątku)
thx anyway
ex

STraits
04-01-2007, 13:38
Właśnie zorientowałem się po innych tematach że wartości są względne (czujniki temp silnika) i zastanawiam się gdzie to sprawdzić.... a może ktoś wie ile kosztuje taki czujnik (szukam przyczyny zwiększenia spalania - w trasie o 0,5-1 litr, miasto nawet 2-pomijam temp zewnętrzną bo odnoszę to do wartości z poprzedniej zimy, a większość "newralgicznych" punktów jest zrobiona - brakuje chyba wymiany kata o czym w innym wątku)
thx anyway
ex


Taki czujnik to coś około 160PLN.

Bogdi
04-01-2007, 14:27
Zmierz rezystancję miernikiem i porównaj z danymi poniżej:
0C - 88 - 102kohm
20C - 35- 40 kohm
40C - 15-17kohm
60C - 7,1- 8kohm

Dane są z autodaty.