PDA

Zobacz pełną wersję : wyciek oleju



ketjow
06-06-2005, 11:02
od tygodnia jestem posiadaczem mondeo 1.8 zetec z 1995r. Od strony rozrządu kapie mi olej na pasek i rzuca olejem na wszystkie strony .Z którego miejsca może być ten wyciek, słyszałem że może to być uszczelniacz na wale ,ale czy wtedy olej kapałby na pasek klinowy .Pomocy!!!!

Truszek
06-06-2005, 11:55
od tygodnia jestem posiadaczem mondeo 1.8 zetec z 1995r. Od strony rozrządu kapie mi olej na pasek i rzuca olejem na wszystkie strony .Z którego miejsca może być ten wyciek, słyszałem że może to być uszczelniacz na wale ,ale czy wtedy olej kapałby na pasek klinowy .Pomocy!!!!

Moja propozycja jest taka - jeżeli nie wiadomo skąd, bo wszystko upaprane, to należy umyć wszystko i obserwować przewody oraz uszczelki. Może to wcale nie oleum, a np. płyn do wpomagania wycieka ze zbiorniczka, on chyba jest właśnie po tamtej stronie.
Popatrz, na wszystko co może przeciekać nad paskiem. Z silnika to by się sączył po bloku, a nie wylewał się na pasek, chyba, że masz taaaaaką :satan: dziurę w bloku.

Pozdróffka

HEVA
06-06-2005, 12:26
od tygodnia jestem posiadaczem mondeo 1.8 zetec z 1995r. Od strony rozrządu kapie mi olej na pasek i rzuca olejem na wszystkie strony .Z którego miejsca może być ten wyciek, słyszałem że może to być uszczelniacz na wale ,ale czy wtedy olej kapałby na pasek klinowy .Pomocy!!!!

Zdejmij pokrywkę rozrządu. Od góry dwie śrubki 8mm i spójrz jak tam wygląda sytuacja. Czy pasek rozrządu nie jest uwalony od oliwy itd. Jeśli to z układu rozrządu to uszczelniacz na 100%.

krzys-68
06-06-2005, 21:37
od tygodnia jestem posiadaczem mondeo 1.8 zetec z 1995r. Od strony rozrządu kapie mi olej na pasek i rzuca olejem na wszystkie strony .Z którego miejsca może być ten wyciek, słyszałem że może to być uszczelniacz na wale ,ale czy wtedy olej kapałby na pasek klinowy .Pomocy!!!!Nie ma wyjscia,rzeba oslony paska zdjac.pomyc i obserwowoac wszystko.Olej moze byc rozrzucony z róxnej strony

PAWLOS
07-06-2005, 08:17
ja miałem tez wycieki
1 z uszczelki uchwytu filtra oleju ktury przykrecony jest do bloku ( rozucało go az na maske ale pasek roządu był suchy)
2 symering na wale (2 razy mi wymieniali i po zimie znowu zaczyna sie sączyc :wall: )

Jakub
07-06-2005, 08:41
Przecież, skoro pasek jest uwalony w oliviee dla mnie równa się do wymiany. Przy wymianie warto pd razu wymienić simmering na wałku rozrządu i wale korbowym. Roboty nieco więcej niz przy samej wymianie paska, a będzie sucho i spokojnie :)

PAWLOS
07-06-2005, 09:00
sprawdz tez uszczelke miedzy uchwytem filtra oleju i blokiem miałem podobnie roząd suchy a pasek klinowy mokry i maska nad paskiem olej sciekał po bloku na pasek i rozucał wszedzie olej