PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] Czasem się zadławi



Gen daimos
16-02-2017, 07:55
Witam, jestem świeżo po zakupie MK4 2.5 t, nie wiem czy jestem przewrażliwiony czy też podekscytowany jazdą samochodem z tym silnikiem ale obawiam się że zdiagnozowałem problem/usterkę. Samochód podczas płynnego/łagodnego przyspieszania na każdym biegu oprócz 1 w przedziale obrotów między 1500-1800 na chwilę się zadławi by później w dalszej skali obrotomierza już płynnie pracować. Nadmienię że świece wymieniane w ASO 20000 km temu. Samochód serwisowany do końca a ASO w Bielsku - Białej, przez zakupem poddany pełnej diagnozie przez eksperta w ASO. Nie wykazano żadnych błędów.

Z góry dzięki za pomoc i sugestie....

luki8306
30-03-2017, 00:58
A do ilu obrotow go krecisz?Sprobuj z miejsca (przy rozgrznym silniku) pojechac jak F1.Czyli krec na kazdym biegu do 5,5 tys obrotow.Jak zamulasz to nic dziwnego ze turbina chce a nie moze bo np filtr powietrza jest do wymiany.czasem warto przegonic auto:)

Gen daimos
04-04-2017, 10:02
Dzięki za cenna poradę, podejrzewam że masz rację. Zbyt delikatnie chce jeździć....Jak docisnę to idzie płynnie :hehe: Nie znam specyfiki tych silników, delikatnie jeździć to raczej się nie uda

elmel
05-04-2017, 23:25
Pracowałem pewien czas gdzie często jeździłem T5 2.5t i niestety taki objaw jest bardzo często. Jak dla mnie nie ma czego szukać tylko jeździć 2200 rmp+. U mnie jest tak samo od samego początku i obecnie tylko obserwuje.

przemeklis
07-04-2017, 08:31
Mam już kilka lat 2.5T i nigdy nic nie szarpie, nie ważne w jakim zakresie obrotów

bolekrbv
09-04-2017, 10:46
To jest wada tych silników, nie wszystkie tak mają ale nie ty pierwszy o tym pisałeś. Wiele osób próbowało z tym walczyć i tylko kasę wywalili na wiele nowych części. Nawet gdzieś czytałem ze koło dwumasowe było wymieniane i dalej bez poprawy . Ja mam to samo u siebie ale tylko jak naprawdę delikatnie jadę a jak dam w palnik to ciągnie równo.

Gen daimos
12-04-2017, 14:56
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi poparte doświadczeniem, uważam że ten silnik i tak jest b.dobry.

Gen daimos
14-04-2017, 23:06
No i problem ustąpił....Wymieniłem rozrząd kpl. i świece zapłonowe. Zapewne to świece były winne, więc nie patrzcie jakie zalecenia przewiduje Ford moje oryginalne zakupione i wymieniane w Ford Auto boss Bielsko-Biała wytrzymały 20 tys może i nawet mniej.

luki8306
21-05-2017, 00:36
w polsce mamy kiepskie paliwo i to jest cala przyczyna.czesto robie trasy rfn pln i wiem jedno.jadac tak samo czyli bardzo dynamicznie.w polsce zostaje mi na 70 km jazdy natomiast wracajac z polski nieraz musze dotankowac.takie jest super jakosci paliwo w polsce.a caly czs tankuje 98.pozdro