PDA

Zobacz pełną wersję : szarpie..........



MarcinP
06-06-2005, 19:53
Zetec 2L grudzień 98'. Silnik nie pracuje rowno "skubie" jak ktos napisał bardzo trafnie. Tak, wiem temat poruszny wiele razy... Wymieniłem świece, przewody ( oryginał ) wyczysciłem przepływomierz, silnik krokowy, zrobiłem diagnostykę silnika, nawet sprawdziłem luz zaworow ( ku mojemu zaskoczeniu nie mam hydraulicznych ) , sonde lambda, rozrząd, napinacz. I co? wszystko ok, zadnych błedow, wszystkie czujniki ok, wszystko dobre. Diagnosta jezdził z przenośnym testerem nawet - "bo moze w czasie jazdy coś się ujawni" i nic sie nie ujawniło. Czy tak ma być? a jak włącze klime jeszcze gorzej skubie... Mam się pogodzić z niską kulturą pracy Zeteca czy moze coś przeoczyłem? Pomocy....

Diabel
06-06-2005, 20:17
Co do kultury to trochę przesadziłeś.Zetec to bardzo elastyczna jednostka szukaj dalej musisz coś znależć (nieszczelności w podciśnieniach, zaśniedziałe styki elektroniki itd. ) .A klimy na razie nie załączaj prawdopodobnie masz mało czynnika.

digital123
06-06-2005, 20:24
Zetec 2L grudzień 98'. Silnik nie pracuje rowno "skubie" jak ktos napisał bardzo trafnie. Tak, wiem temat poruszny wiele razy... Wymieniłem świece, przewody ( oryginał ) wyczysciłem przepływomierz, silnik krokowy, zrobiłem diagnostykę silnika, nawet sprawdziłem luz zaworow ( ku mojemu zaskoczeniu nie mam hydraulicznych ) , sonde lambda, rozrząd, napinacz. I co? wszystko ok, zadnych błedow, wszystkie czujniki ok, wszystko dobre. Diagnosta jezdził z przenośnym testerem nawet - "bo moze w czasie jazdy coś się ujawni" i nic sie nie ujawniło. Czy tak ma być? a jak włącze klime jeszcze gorzej skubie... Mam się pogodzić z niską kulturą pracy Zeteca czy moze coś przeoczyłem? Pomocy....

A sprawdziłeś poduszki silnika/skrzyni....tylna podyszka skrzyni jest częstym objawem takiego skubania, właśnie sam przerabiam ten temat, i mam dość mocno naderwaną poduszkę.

Sprawdź jak zachowuje się lewarek, podczas skubania

STraits
06-06-2005, 22:07
Zmień paliwo i filtr paliwa. Zobacz w jakim stanie jest filtr powietrza. Wbrew pozorom to najczęstsza przyczyna kłopotów. I TAK PRZY OKAZJI : co to znaczy "skubie" ??

digital123
06-06-2005, 22:16
I TAK PRZY OKAZJI : co to znaczy "skubie" ??

Czyt. szarpie delikatnie autkiem :terefere:

krzys-68
06-06-2005, 22:17
Zetec 2L grudzień 98'. Silnik nie pracuje rowno "skubie" jak ktos napisał bardzo trafnie. Tak, wiem temat poruszny wiele razy... Wymieniłem świece, przewody ( oryginał ) wyczysciłem przepływomierz, silnik krokowy, zrobiłem diagnostykę silnika, nawet sprawdziłem luz zaworow ( ku mojemu zaskoczeniu nie mam hydraulicznych ) , sonde lambda, rozrząd, napinacz. I co? wszystko ok, zadnych błedow, wszystkie czujniki ok, wszystko dobre. Diagnosta jezdził z przenośnym testerem nawet - "bo moze w czasie jazdy coś się ujawni" i nic sie nie ujawniło. Czy tak ma być? a jak włącze klime jeszcze gorzej skubie... Mam się pogodzić z niską kulturą pracy Zeteca czy moze coś przeoczyłem? Pomocy....Przeoczyłeś podcisnienia na kolektorze ssacym :))

STraits
06-06-2005, 22:18
Ja stawiam na paliwo. Ale niech kolega na wszelki wypadek odepnie kleme minusową z AKU na 30 minutek. Potem właczyć i zostawić na jałowym przez 5 minutek.. potem 3 minutki na 2000 i przejechac się za 2-3 kilometry i zobaczyć czy pomogło :)

MarcinP
06-06-2005, 22:28
Wymienilem tez filtr paliwa i powietrza, paliwo: przewaznie Schell, Bp. Nigdy male "podejzane" stacje - wiec ten punkt raczej wykluczam. ale sprawdze podecisnienie na kolektorze... to skubanie to w istocie delikatne szarpanie. ale dlaczego jak wlacze klime to sie nasila?

krzys-68
06-06-2005, 22:35
Wymienilem tez filtr paliwa i powietrza, paliwo: przewaznie Schell, Bp. Nigdy male "podejzane" stacje - wiec ten punkt raczej wykluczam. ale sprawdze podecisnienie na kolektorze... to skubanie to w istocie delikatne szarpanie. ale dlaczego jak wlacze klime to sie nasila?Obciazenie silnika jest wieksze :metal