PDA

Zobacz pełną wersję : Uniden nie dziala na zapalniczce w mondeo MKIII



mijaci
16-01-2007, 22:51
:( Maly problem mam moje cb radio dziala wszedzie w samochodach ale nie umnie choc zapalniczka dziala czy moze byc takie cos jak powiedzial jeden ''znawca'' ze w mondeo odwrotnie zapalniczka jest podlaczona znaczy odwrotnie + i - i dlatego jest problem,chodzi o radyjko uniden 520 xl
pomocy :wall:

Luca
17-01-2007, 00:45
"Znawca" chyba coś ściemniał - ja co prawda radyjko mam podpięte na stałe, ale z zapalniczki czasem korzysta ładowarka do fona i navi - nigdy nie było problemów 8O 8O 8O 8O 8O

Chyba, że miałeś "zamieszane" już poza fabryką :satan:

Niech się elektrycy wypowiedzą, ale wydaje mi się, że jeśli miałbyś zamienione bieguny, to po pierwszym podpięciu radyjka chyba bezpiecznik powinien udać się do "Krainy Wiecznych Napięć" :)

:metal :beer: :bigok:

Jakub
17-01-2007, 09:05
Dokładnie tak jak powiedział Luca.
Przeczyść papierem ściernym środkowy styk gniazda zapalniczki (miedziany), sprawdź czy zapalniczka ci nie chodzi tylko po zapłonie (jak u mnie).

bjo
17-01-2007, 11:18
nie ma różnicy jak podpięty jest + i - w zapalniczce, przeczyść zapalniczke od środka i dociśnij mocniej, możesz też rozkręcić wtyczkę i zobaczyć czy kabelki sie dobrze trzymają, możliwe że bolec we wtyczce jest za krótki i nie dosięga,


Choć gdzy w CB nie ma przetwornicy to może nie odpalić wiec zamien podłaczenie we wtyczce radia i juz

krzys-68
17-01-2007, 13:52
nie ma różnicy jak podpięty jest + i - w zapalniczce, przeczyść zapalniczke od środka i dociśnij mocniej, możesz też rozkręcić wtyczkę i zobaczyć czy kabelki sie dobrze trzymają, możliwe że bolec we wtyczce jest za krótki i nie dosięga,


Choć gdzy w CB nie ma przetwornicy to może nie odpalić wiec zamien podłaczenie we wtyczce radia i juzRóznica jest i to istotna dla zagadnienia.Jednak standartowo w MKIII "minus jest na masie" i tak jest tez w zapalniczce.jedyne co to mozliwe ze nie jest zapalniczka "na goracym przewodzie"

bjo
17-01-2007, 15:06
Chodzi mi o podpięcie samej zapalniczki w aucie... (np. aby grzała itp.)

Jak dla mnie najprawdopodobniej ma na odwrót podpięte kable we wtyczce od CB

norbi333
17-01-2007, 15:39
miałem taki sam problem i też rozbierałem wtyczkę i zapalniczkę,a okazało sie,zę trzeba tylko było do końca docisnąć wtyczkE od cb w zapalniczce, nie dochodziła do końca

krzys-68
17-01-2007, 17:22
miałem taki sam problem i też rozbierałem wtyczkę i zapalniczkę,a okazało sie,zę trzeba tylko było do końca docisnąć wtyczkE od cb w zapalniczce, nie dochodziła do końcaTo jest tez mozliwe,mam tak "od zawsze' z ładowarka do telefonu :wall: ."Chińska jakosc wykonania sie kłania" :terefere:

norbi333
17-01-2007, 19:36
To jest tez mozliwe,mam tak "od zawsze' z ładowarka do telefonu ."Chińska jakosc wykonania sie kłania"


od razu chińskie, było ładnie napisane made in taiwan :)

serdel
17-01-2007, 20:11
To jest tez mozliwe,mam tak "od zawsze' z ładowarka do telefonu ."Chińska jakosc wykonania sie kłania"


od razu chińskie, było ładnie napisane made in taiwan

Trzeba się cieszyć ze nie made in China, bo Tajwan to w tej chwili potęga w elektronice :)

krzys-68
18-01-2007, 10:16
co nie zmienia faktu ze NIE DZIALA prawidłowo :)

mjaza
01-02-2007, 22:20
Mi dziala uniden w MKIII. Pewno wtyczka jakas nietypowa i akurat do mondeo nie pasuje. Ogolnie to z tego co zaobserwowalem, to srednica otworu jest mniejsza niz w innych autach i dlatego moze cos nie stykac.

Ogolnie to unideny sa sprzedawane bez wtyczek, tylko do podlaczenia na stale i dlatego kazde wtyczki sa nie orignalne i tu bym szukal problemu.

Ogolnie to nie ma takiej opcji, aby w ktoryms aucie w gniazdku zapalniczki plus byl zamieniony z masa. Przeciez gniazdka zapalniczki sa glownie robione nie pod zapalniczke, ale jako gniazdo pradowe 12v (dlatego w instrukcjach miedzy innymi pobor pradu maksymalny jest podawany). I niektore urzadzenia elektroniczne by sie mogly spalic przy takiej zamianie...

piotras
02-04-2007, 00:41
U mnie tez gniazdko zapalniczki nie działa. Jest podświetlenie ale prądu brak (sprawdzałem miernikiem). Jak sie do tego dobrac zeby obczaić czy sie jakiś kabelek nie urwał. Może ktoś z was by zrobił foty z zaznaczonymi punktami jak sie to rozbiera. Dzisiaj tak próbowałem lekko i wydaje mi sie ze wychodzi cały ten panelik z miejscem na kubek ale nie jestem pewny a nie chce czegoś pourywać.

Pablo81
02-04-2007, 18:11
U mnie tez gniazdko zapalniczki nie działa. Jest podświetlenie ale prądu brak (sprawdzałem miernikiem). Jak sie do tego dobrac zeby obczaić czy sie jakiś kabelek nie urwał. Może ktoś z was by zrobił foty z zaznaczonymi punktami jak sie to rozbiera. Dzisiaj tak próbowałem lekko i wydaje mi sie ze wychodzi cały ten panelik z miejscem na kubek ale nie jestem pewny a nie chce czegoś pourywać.

Miałem tak samo - bezpiecznik był spalony. A panelik cały wychodzi.

Pablo81
02-04-2007, 18:13
mijaci - spróbuj podłączyć same kabelki. Zdejmij końcówkę i same kabelki podłącz do kabelków od zapalniczki. Mi też przez końcówkę chodziło baaardzo słabo, odciąłem ją i podłączyłem bezpośrednio przez kable i jest OK.

piotras
02-04-2007, 22:29
:) Zapomniałem dopisać - bezpieczniki sprawdzone, tylna w bagażniku chodzi (podejżewam ze mają ten sam obwód), swiatełko w przedniej świeci. Dlatego musze tam zaglądnąć. Sprawy oczywiste posprawdzałem na "dzień dobry" ;)
OT
Jak by ktoś jednak zrobił tą fotke i zaznaczył mi gdzie sie to wszystko się trzyma to był bym zobowiązany (odwdziecze się na jakimś spocie :beer: :) ) no i jeszcze przy okazji może ktoś by zrobił fotke w którym miejscu są oprawki do swiatełek na nogi kierowcy i pasażera bo za cholere nie moge tego wymacać.

Pablo81
03-04-2007, 07:37
Tutaj masz ten panel - wychodzi całekiem lekko - jest kilka zatrzasków
http://img223.imageshack.us/img223/8631/dsc00512tb6.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=dsc00512tb6.jpg)

Tu fotka żarówki od podświetlania "skarpetek" od str kierowcy...
http://img411.imageshack.us/img411/1115/dsc00514kj3.th.jpg (http://img411.imageshack.us/my.php?image=dsc00514kj3.jpg)

piotras
03-04-2007, 14:11
Dzieki za fotki. Tak myslałem ze ściaga się ten cały element ale dzisiaj próbowałem go znowu wyjąć i nic - a ciagnałem go dostć mocno. Może ktoś go tam czymś przykleił albo trzeba coś podważyć .....

A tak przy okazji chce zamontowac CB w schowku a podłaczenie do gruszki (wtyczke) wyprowadzić sobie w zaślepce obok awaryjnych. Najlepiej by było jakbym dostał w swoje łapki jakiegoś manuala jak się rozbiera konsole środkową bo chce wprowadzić pare modyfikacji - dyponouje ktoś tu czymś takim ??

EDIT:

Dzieki fotkom znalazłem miesce gdzie ma byc oświetlenie na nogi. Były kabelki i oprawki wiec odrazu zakupiłem żaróweczki i działa. Co do gniazda zapalczniki wkoncu "wyrwałem" konsole (bardzie cięzko było ją wyjąć) i sprawdziłem miernikiem na stykach ale niestety nie ma tam też napiecia wiec chyba jednak tylne gniazdko jest zasilane z innego obwodu. Czy w takim razie może być gdzieś jeszcze jakiś bezpiecznik od zapalniczki oprócz tego za schowkiem przy kierowcy ??