PDA

Zobacz pełną wersję : glosniki z tylu,w tylnich drzwiach,jakie?



LaBobas
07-06-2005, 00:40
Okazalo sie ze tylne glosniki charcza ze az niemilo:((Teraz slucham na przednich tylko bo sie ladnie wyrabiaja.Widzialem na allegro orginalne fordowskie chyba do tylu za 100 zeta i to jeszcze od ziomala z kielc.Czytalem takze artykul o glosnikach tu na forum i widze ze za 140-170 zl mozna fajowe do tylu zapodac z ladnym basikiem.Czeka mnie wymiana lozyska,rozrzadu i gazwiec moze cos polecicie fajnego i niedrogiego .Mam graja JVC KD-G402 z mp3.

pingwin
07-06-2005, 00:42
Oryginaly omijaj z daleka! A jesli je jednak chcesz, to moge Ci moje opchnac :)).

Pozdrawiam,
pInGwIn

Graluu
07-06-2005, 00:44
ja też mam gdzieś oryginały i mógłbym je opylić - tyle że zdecydowanie nie polecam

ja u siebie wymieniłem na PYLE i jestem zadowolony

Oktan
07-06-2005, 09:14
po drobnej korekcie karoserii wchodzą głośniki 6 x 9 " -> polecam JBL :))

robocord
07-06-2005, 09:21
Ostatnio rózniwż wymieniłem sobie głośniczki z tyłu bo brzminie fabrycznych miało mało wspólnego z przyjemnością. Kupiłem JBL GTO 5"x7" za 250 pln komplet. Grają fajnie jeszcze będę montował dystanse z MDF (już mam je wycięte tylko czekam na okazję założenia).

Pozdro.

vMZe
07-06-2005, 09:31
Mużesz też dorobić przejciówkę i wchodzą 16,5 cm okrągłe. Wtedy masz do wyboru do koloru. Ja na przody założyłem JVC HS651 i są rewelacyjne.
Pozdro
vMZe

Oktan
07-06-2005, 09:52
Mużesz też dorobić przejciówkę i wchodzą 16,5 cm okrągłe. Wtedy masz do wyboru do koloru. Ja na przody założyłem JVC HS651 i są rewelacyjne.
Pozdro
vMZe

no ok, ale "LaBobas" pytał się o tylne drzwi

vMZe
07-06-2005, 10:16
Jasne, chodziło o to, że w rozmiarze 16 cm jest na pęczki głośników.
Pozdro
vMZe

KrzysztofStu
07-06-2005, 12:07
Polecam przejściówkę z 5x7 do 16.5 i gośniki dwudrożne Magnat 162. Bardzo lubię Magnaty, bo mają głębokie i czyste brzmienie a przy okazji odpowiednią cenę. Komplet w MediaMarkt widziałem za 149PLN albo 129PLN. Nie pamiętam dokładnie. Wiem, że były jakiś czas w promocji po 99PLN. To na prawdę dobre głośniki. Na przód też dałbym Magnaty ale po drobnej przeróbce model 216 (z osobnym tweeterem). Pozdrawiam.

LaBobas
07-06-2005, 13:28
Czy z tylu koniecznie tza przerabiac otwory?Czy pasujace tam glosniki sa drozsze od okraglych?Macie moze fotki rozebranych drzwi?Te Magnaty to by mnie interesowaly...jezeli tak graja jak mowisz i do tego ta cena to hmm.Tylko czy dadza rade mojemu JVC z 50 W mocy.

vMZe
07-06-2005, 13:42
Niestety Ford ma standard głośników 5x7 cali i mało firm takie głośniki produkuje (JBL, Pyle, Pioneer, Lanzar - te ostatnie polecali koledzy w artykule na pierwszej stronie). Przejściówka z takiego rozmiaru na 16 cm okrągłe głośniki to wydatek 20 PLN lub godziny pracy (ja zrobiłem ze sklejki). I masz wtedy możliwość założenia okrągłych 16 cm głośników, których jest wiele.
Pozdro
vMZe
A o Lanzarach czytaj tu: http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=70&mode=thread&order=1&thold=0

Domin
07-06-2005, 14:23
po drobnej korekcie karoserii wchodzą głośniki 6 x 9 " -> polecam JBL :))
O jakiej korekcie karoserii mówisz?

vMZe
07-06-2005, 14:24
O jakiej korekcie karoserii mówisz?

O wycięciu większej dziury :satan: i ewentualnym nawierceniu otworów.
vMZe

MKS
07-06-2005, 15:56
Postanowiłem nie wydawać zbyt dużo na tylne głośniki i wstawiłem Sony 5"x7" za 149 zł. Grają zupełnie przyzwoicie. Drogie kolumny mają czasem problem z dobrym graniem w pokoju, więc czego oczekiwać od samochodu?

vMZe
07-06-2005, 16:32
Nie to żebym odradzał, ale popatrz tutaj:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53674559
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52937048
i inne - przemyśl.
Pozdro
vMZe

Barumm
07-06-2005, 19:01
Okazalo sie ze tylne glosniki charcza ze az niemilo:((Teraz slucham na przednich tylko bo sie ladnie wyrabiaja.Widzialem na allegro orginalne fordowskie chyba do tylu za 100 zeta i to jeszcze od ziomala z kielc.Czytalem takze artykul o glosnikach tu na forum i widze ze za 140-170 zl mozna fajowe do tylu zapodac z ladnym basikiem.Czeka mnie wymiana lozyska,rozrzadu i gazwiec moze cos polecicie fajnego i niedrogiego .Mam graja JVC KD-G402 z mp3.


Zdecydowanie nie polecam głośników oryginalnych, grają bo muszą. Też nie polecam 5na7. nie uzyska się ładnego basika. Ja osobiście wymieniłem przednie i tylne na okrągłe. I załozyłem Soniaki Xplod o średnicy 16 cm, tylko jest problem z montażem, ja zrobiłem sobie taką przejściówkę z 5na7 i założyłem okrągłe (podobno można takie dostać gotowe, ale podobno). I teraz to gra, są przyzwoite niskie i wysokie tony. Za niedługo dojdzie jeszcze subwofer własnej produkcji. Wszystko będzie opisane jak z kończone całą pracę nad audio w Mondku.


Mondeo 93 2.0 16V Ghia LPG

Lolo
07-06-2005, 21:42
Witam.


Niesamowite ale dzis i ja zabrałem sie za instalowanie sprzetu Audio w mondku... Co sie nakląłem to moje... Ale od początku: Zaopatrzyłem sie w głosniki Pioonera z serii TS o mocach i rozmiarach 200W 6''x6'' oraz 250W 6''x9'', do tego dwa subwoofery MTX z serii RoadThunder o mocy 400W kazdy i rozmiarze 12'', wzmacniacz Kenwood serii KAC o mocy 1000W, okablowanie Scoche, no i serducho (radyjo) ze starego zestawu to Pioneer serii 4600 z MP3 (może trochę niski model ale spójrzcie na jego charakterystykę - kładzie z nóg o wiele lepsze i droższe modele, ale niewazne....) Jak juz wyzej piszecie Ford zafundowal nam niestandartowe mocowania głośników co zapoczątkowało moje narzekania. RADA: Musiałem zrobić przejściówkę z płyty MDF przez co bardziej odsunąłem głośnik od szyby... --->30 min pracy

2 Druga uwaga - chcialem wymienic okablowanie ale z przodu jest to chwilowo niewykonalne z powodu łaczenia stykowego w drzwiach ( wyjaśnienie: umiescili w karoserii w miejscu laczenia drzwi i karoserii styki zamiast wolnych wiazek kabli, przez co musze przełaczac cale sterowanie do lusterek w nizsza wiazke kabli, a kabel zasilający do głośników przepuszczę wyższą wiązką) ------> szacuję bo jeszcze nie zrobiłem na okolo 2-3 godzinki

3 Trzecia bolączka: bardzo trudny dostep z komory silnika do srodka samochodu (chcialem pociagnac nowe kable do wzmacniacza i do radia). Ale jak napisałem wcześniej, dziś dopiero zabrałem się za instalwoanie tego wszystkiego na poważnie więc nie dotarłem do tego punktu, ale mam nadzieję jutro max pojuterze to zrobić

Przy okazji proszę o POMOC. Przy wybebeszaniu drzwi otworzylem sterowanie przyciski szyb.... jak mnie to wypiep..rzyło w powietrze. jal się rozleciało we wszystkie strony.... częsci pozbierałem ale nie mam zielonego pojecia jak te dwie male blaszki maja dotykac do tych zapadek zeby sterowac.... Jak ktos mogłby mi przesłac fotki ktore by mi pomogly to z gory dziekuje javascript:emoticon(':beer:')
Beer


Jak coś chłopaki to mogę wam podesłać zdjęcia jak wyglądają rozbebeszone drzwi, bo ktoś tam chcia, napisz mi tylko majla z tym co cie konkretnie intteresuje.... Mój adres: dla_reklam@wp.pl :beer:

Lolo
07-06-2005, 21:55
Poszukuję zdjęcia przycisku drzwi pasażera (pojedyńcze sterowanie dwukierunkowe), gdyż mam tylko elektrykę z przodu a przycisk po stronie kierowcy jest juz inny...


Ale za to spostrzezenie: Jażeli chcecie zainstalować tam diody to zajmie wam to 5 min. idealnie duzo miejsca, nic nie trzeba przerabiać, nawet nie trzeba sie bawic w wlutowywanie tego malego rezystorka bo mozna wykorzystac ten ktory jest. Przyrządy: małe kombinerki (mam nadzieje ze tak sie pisze to słowo), lutownica, trochę cyny.... Efekt inny od spodziewanego.... Przyciski sa zielone, ale i fajne....

Pozdrawiam

kuba87
07-06-2005, 22:01
LeBobasie drogi. W Twoim przypadku polecam Ci ( tak jak i inni Mondeowicze ) kupno głośników okrągłych i zrobienie lub też kupienie przejściówek. Dlaczego okrągłe? Za cenę, za jaką z głośników masz max 3-4 modele do wyboru z 5"x7" to z okrągłych masz kilkanaście jak nie kilkadziesiąt modeli. Najlepiej pojechać np do MediaMarktu i przesłuchać to, co mają.
Przejścia zrób z MDF'u jeśli masz możliwość - wyrzynarka i ołówek lub kup w Norauto np - tanio mają. Jeśli miałbyś pytania to jeszcze w tym tygodniu możesz mnie zastać to pomogę, potem dopiero w połowie lipca. Pozdrawiam i powodzenia z głośniczkami!!

grzebyk
07-06-2005, 23:28
dysponuje taką fotką
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050607221037.JPG

głośniki zmieniam na boschmann, chciałem zmienić na rekomendowane lanzary, ale gość w norauto (też ma mondeo) stwierdził żebym odwiedził inną firmę i kupił te. nie mogę narzekać, cena 95 zł.
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050607221502.JPG

Lolo jak chcesz puścić kabel poprzez górne złącze to masz dużo miejsca, zajęte są tylko piny środkowe,obwodowe są wszystkie wolne, niestety ale bez rozwiercania wciśniesz przewód max 0,5 mm2, co dla głośników to troche mało
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050607221635.JPG

Irek_N
07-06-2005, 23:53
Tak sie zastanawiam...
Czy jest jakakolwiek szansa wlozenia 6x9" w przednie drzwi? Probowal ktos moze?

__
Pzd, Irek.N.

LaBobas
08-06-2005, 00:18
Panowie ale mowcie o tyle,a nie o przodzie!!!:)))Z tylu mi harcza.Przod moze byc,ale za malo wysokich.Brakuje z tylu basow.Ale moze beda sie uzupelniac.Przod fordowskie.

grzebyk
08-06-2005, 01:15
może nie dokładnie pamiętam, ale przód i tył to to samo, przynajmniej w MK1

Lolo
08-06-2005, 11:59
Grzebyk stokrotne dzieki.... Ale jak mogl bys mi rzucis profil boczny tego przcisku lacznie z tymi dwoma blaszkami jak one tam mniejwiecej maja byc ulozone.... bo ten rzut ktory mi pokazales juz zrobilem i wyglada identyko tak samo :) Dodam ze wybierajac buszmenki dokonales slusznego wyboru... Lanzar im nie dorowna - sluszny wybor za maly pieniadz....

Co do kabli zasilajacych glosniki w drzwiach to ten gorny konektor calkowicie z tamtad wyrzuce i wiazki kabli przepne na ten dolny konektor... A gora juz puszcze zasilanie glosnikow...

Kolejne pytanie.... Moze ktos puszczal juz kabel zasilajacy z akumulatora do wzmacniacza w bagazniku... Piszcie jak to rozwiazaliscie itede itepe....

FORUMOWICZE chwaliliscie sie ostatnio jakie macie mondki, jaki wiek, z kad jestescie, itd... MOZE POCHWALCIE SIE JAKIE ZMIANY AUDIO ZASTOSOWALISCIE W SWOICH AUTKACH

Pozdrawiam