PDA

Zobacz pełną wersję : Olej kapie !!! 2.5 24 v ALE SKĄD?????



ikceduh
18-01-2007, 18:22
Panowie, coś mi się porobiło i nie wiem o co chodzi? Pozapaleniu na zimnym i ruszeniu zaczyna mi kapać olej i to nawet dość dużo, jak chwilke silnik popracuje to przestaje. Kapie z lewej str od filtra ( spoglądając na przód auta) Nim coś zepsuje to może naprowadzicie mnie skąd przy tym silniku może kapać?
Dostęp jest tam paskudny dlatego prosze dajcie info...
Pozdrawiam

ikceduh
18-01-2007, 18:25
kapie jak widać od spodu na łaćzenie kolektora wydechowego lub być może zlewa się po nim? Może też po nagżaniu nie kapie bo wyparowywuje?

FeveR
18-01-2007, 18:30
kapie jak widać od spodu na łaćzenie kolektora wydechowego lub być może zlewa się po nim? Może też po nagżaniu nie kapie bo wyparowywuje?

Gdyby lalo sie po kolektorze wylotowym - to by nie wyparowal nie widocznie ale po prostu zaczelo by sie dymic

ikceduh
18-01-2007, 18:33
właśnie zanim osiągnie temp to dymi ale to nie zawsz? Czy jest tam coś skąd olej może kapać?
Np jakiś czujnik albo uszczelka np pod stopką do filtra oleju?
Nie mam tam jak wsadzić łapki i stą moje dziwne pytania

ikceduh
18-01-2007, 18:34
ale dymi nie zawsze tylko gdy auto jest na bardziej stromej drodze..

Jakub
18-01-2007, 18:48
A może kolego filtr jest niedokręcony??? Nie wiem jak wygląda V6 to tylko domysły .

ikceduh
18-01-2007, 19:39
Też myśle o filterku... jutro to sprawdze 8O

ROBSON0
19-01-2007, 13:35
Po lewej stronie od filtra oleju jest czujnik walu korbowego. Jednak znajduje sie on blizej ziornika plynu chlodzacego niz filtru oleju.
Kiedys mialem w takim samym silniku filtr Filtrona, ktory po kilku dniach uzytkowania wystrzelil w czasie jazdy. Wraz z nim wylecial caly olej. Na szczescie silnik nie ucierpial. W kazdymrazie jesli masz Filtrona, to lepiej go zmien na oryginalny filtr.

ikceduh
19-01-2007, 18:29
Właśnie mam filtrona.... jutro od rana zaczynam dłubać :-) a Twój filterek to pękł czy tylko się rozszczelnił na łączeniu???

ROBSON0
19-01-2007, 18:56
Rozszczelnil sie, ze zaczelo sie z niego lac tak ze po paru minutach
w silniku nie bylo sladu po oleju.

ikceduh
20-01-2007, 09:47
Właśnie ide dłubać... dostać się tam to jakaś paranoja !!!
Napisze jak upewnie się zkąd to leje, swoją drogą to dziwne bo leje tylko jak odpalam na zimnym i po kilkudziesięciu sekundach przestaje?
Więc jak by to z filtra to powinno lać cały czas a to wygląda jak by po nocy gdzieś się zlewało?
Tylko gdzie?

ikceduh
20-01-2007, 16:13
pROBLEM WYJAŚNIONY okazało się, że wymieniacz oleju na ORLEN-ie nie dokręcił filterka :satan: a ja już miałem się powiesić... :getsome:

Dzięki za wsparcie...