PDA

Zobacz pełną wersję : Ankietka - paliwo.



Jakub
07-06-2005, 10:15
Gdzie jest najlepsze względem Ciebie paliwo?
za literówki przepraszam :pc:

Oktan
07-06-2005, 10:19
ja na ESSO -> nie ma tego w ankiecie,




poza tym Shell tak się pisze !!!! :wall:

waldemarz
07-06-2005, 10:21
Ale mam prosbe , jesli juz cos piszesz to pisz to poprawnie "SCHELL" pisze sie przez samo H wiec SHELL. nie znam stacji Schell. :satan: O widze ze Oktan mnie wyprzedzil. Z reszta brakuje tu tez stacji samoobslugowych, ja np tankuje na stacji Neste, a jest to spora siec tych stacji. Mysle ze brakuje tu troche do wyboru, moze dopisz jeszcze jedno" nie tankuje na zadnej z nich" wtedy bedzie bezbolesnie :metal

KrzysztofStu
07-06-2005, 10:53
Tankowałem na Shell'u i nawet uzbierałem punktów na samochodowy atlas europy (bardzo się przydał), ale ostatnio coraz częściej odwiedzam ESSO bo:
po pierwsze primo - mam blisko z domu (coś z 500 metrów),
po drugie primo - autko czegoś dynamiczniejsze,
i po trzecie primo ultimo - ON najtańszy chyba w Łodzi - ostatnio 3.34. Taniej tylko we wspomnianych kółkach rolniczych.
Przypomniało mi się. Kiedyś zatankowałem na JET'cie i spalił mi prawie 10l/100km. :wall: gdzie normalnie nie przekracza 7l/100km. Coś musiało być nie tak. Teraz omijam z daleka.

pingwin
07-06-2005, 10:56
Gdzie tankuje, czy gdzie jest najlepsze?

Bo to moga byc 2 rozne rzeczy :). Poza tym, z tego co wiem, Shell i BP i tak kupuja paliwo od orlenu, wiec chyba wsio ryba gdzie tankujesz.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Jakub
07-06-2005, 11:04
co do tego sie nie zgodzę. shell ma importowana benzynę, a co do bp, to jak się skończy ankieta - powiem swoje zdnie :)

fuel111
07-06-2005, 11:06
Ale mam prosbe , jesli juz cos piszesz to pisz to poprawnie "SCHELL" pisze sie przez samo H wiec SHELL. nie znam stacji Schell. :satan: O widze ze Oktan mnie wyprzedzil. Z reszta brakuje tu tez stacji samoobslugowych, ja np tankuje na stacji Neste, a jest to spora siec tych stacji. Mysle ze brakuje tu troche do wyboru, moze dopisz jeszcze jedno" nie tankuje na zadnej z nich" wtedy bedzie bezbolesnie :metal
Waldi to ty życia nie znasz . Popatrz na stadionie na ten przykład elektronika. Ile tu firmowego sprzętu stoi Pionier, Bos, itp. :beer: to i stacje też tak będą się podobnie do gigantów nazywały.

Fredee
07-06-2005, 11:07
ja na lotosie...ale gaz. Benzynę na pkn orlen..:)

Graluu
07-06-2005, 11:11
a ja tankuje i gaz i benzynkę też na Lotosie

czasem na Orlenie lub Esso

pingwin
07-06-2005, 11:17
oto co znalazlem na stronie orlen'u:


Odbiorcy

Ważnymi partnerami PKN ORLEN S.A. są odbiorcy hurtowi paliw i innych produktów. Wśród największych odbiorców w ostatnich latach znaleźli się:

2001 2002 % udział w przychodach netto
BP (POLSKA) 5,3 5,7
SHELL (POLSKA) - 5,6
ORLEN PETRO-TANK 2,0 4,8
STATOIL (POLSKA) 3,5 2,5
PETROLOT 1,7 1,9
RN CZECHOWICE 0,8 1,8
RAFINERIA GDAŃSKA 0,6 1,2
ANWIL 0,9 1,0

na stronie jest ladna tabelka :).

Pozdrawiam,
pInGwIn

werc
07-06-2005, 13:19
Hi, hi - SLOVNAFT :metal
a jak muszę gdzie indziej Statoil (co innego też) :drink: - szczególnie w nocy :))

waldemarz
07-06-2005, 13:33
Ale mam prosbe , jesli juz cos piszesz to pisz to poprawnie "SCHELL" pisze sie przez samo H wiec SHELL. nie znam stacji Schell. :satan: O widze ze Oktan mnie wyprzedzil. Z reszta brakuje tu tez stacji samoobslugowych, ja np tankuje na stacji Neste, a jest to spora siec tych stacji. Mysle ze brakuje tu troche do wyboru, moze dopisz jeszcze jedno" nie tankuje na zadnej z nich" wtedy bedzie bezbolesnie :metal
Waldi to ty życia nie znasz . Popatrz na stadionie na ten przykład elektronika. Ile tu firmowego sprzętu stoi Pionier, Bos, itp. :beer: to i stacje też tak będą się podobnie do gigantów nazywały. Mnie w Polsce to juz nic nie zdziwi. :jezyk1:

STraits
07-06-2005, 14:09
Ja na stacjach CARMAN, ale widziałem jak wpompowują paliwo z cystern BP, więc zaznaczyłem BP :)

Martino69
07-06-2005, 14:22
Ja tankuję na shellu bo stacja nowa i czyste zbiorniki. A co do badziewnego paliwa mam w okolicy stacjePetrochemia gdzie benzynka PB 95 ma 85,2 oktan :wall: :)) Atest paliwa z początku maja ... niezłe jaja coo :)) :beer:

STraits
07-06-2005, 14:41
Swoją drogą ciekawe czy stacja może na Twoje życzenie udostępnić wyniki jakości paliwa :) Ciekawe ile faktycznie oktanów ma paliwko.... jeździ mi sie na nim bardzo dobrze, ale ja tankuje tylko PB98. Bo z moich obserwacji wynika, że na każde 100 km pali mi o 0,5 do 1 litra mniej paliwka 98, aniżeli PB95 ;) A samochód jest żwawszy.... to się da mocno odczuć...

Graluu
07-06-2005, 14:41
Ja tankuję na shellu bo stacja nowa i czyste zbiorniki. A co do badziewnego paliwa mam w okolicy stacjePetrochemia gdzie benzynka PB 95 ma 85,2 oktan :wall: :)) Atest paliwa z początku maja ... niezłe jaja coo :)) :beer:

no też fajny przypadek, zresztą chyba nie tylko tam - parę innych stacji z pewnością by się też znalazło :(

werc
07-06-2005, 15:36
Ja tankuję na shellu bo stacja nowa i czyste zbiorniki. A co do badziewnego paliwa mam w okolicy stacjePetrochemia gdzie benzynka PB 95 ma 85,2 oktan :wall: :)) Atest paliwa z początku maja ... niezłe jaja coo :)) :beer:

W zeszłym roku na zlecenie jednej z instytucji pobieralismy próbki paliw na stacjach woj. lubelskiego (bez wyjątku BP Shell, gminne itd.) w zasadzie nie interesujemy się wynikami kontroli bo zmartwienie zleceniodawcy, ale w tym przypadku ciekawość wzięła górę jako że samochody w firmie to podstawa (obok komputerów)
PANOWIE WŁOSY BOLĄ :wall: :wall: :wall:
ledwie 3-5% w powiatach (ogólnie) mieściło się w jakichkolwiek normach !!!
Wnioski - są oczywiście stacje gdzie paliwo jest żenione przez właścicieli (ułamek ogółu) generalnie nie jest ważne na jakiej stacji bierzesz paliwo ale DOSTAWCA. Z raportów wynikało jasno iż do większości tych stacji (złych) paliwo dostarczały te same same firmy - np do Shella gdzieś tam i do GS w w drugim końcu województwa. Generalnie nie jestem chemikiem więc szczegóły mnie interesowały (to sprawa laboratorium dla którego były próby) natomiast cały zestaw składał się z zestawień typu norma (nazwa typ dziedzina urząd) oraz spełnia lub nie (czasem z jakąś cyferką) Tak jak powiedziałem - całkowicie w porządku zaledwie kilkanaście w województwie (trochę mało nie l :zly: ) I jeszcze jedno na tej samej stacji Pb w normie ON- syf ciekawe 8O

STraits
07-06-2005, 15:40
To może polecisz jakąś stacje w Lublinie ??? :)

werc
07-06-2005, 16:00
To może polecisz jakąś stacje w Lublinie ??? :)

Spróbuję poszukać gdzieś w archiwach - może się zachowało :metal

STraits
07-06-2005, 16:15
OKi. Tu czy autocentrum ?

burton
07-06-2005, 16:26
na statoilu i tez tego nie ma w ankiecie w ogole ta ankieta jakas do :ass: :))))

VVS
07-06-2005, 17:13
To może polecisz jakąś stacje w Lublinie ??? :)
i we... Wrocławiu :)

fordziak76
07-06-2005, 17:23
Cześć
Ja tankuję na BP , ale tylko PB98oktan , czuć że auto lepiej
idzie .Staram nie tankować na innycz stacjach , ewentualnie , na
STATOIL , ORLEN , SHELL
Pozdrowienia :beer:

v1tek77
07-06-2005, 18:00
Ja tankuje na Shellu bo mam stacje sprawdzona ale jak jestem w trasie to bynajmniej nie jezdze z mapka stacji Shella tylko staram sie tankowac na duzych stacjach i firmowanych przez porzadna firme, a nie dziwnych np. u Cygana :satan:

Martino69
07-06-2005, 18:00
-> Stratis Na życzenie klienta pracownik stacji benzynowej (lub dyrekcji oddziału sieci stacji paliw)powinien okazać kopię atestu paliwa.... łaski nikt tutaj nie robi, bo klient ma do tego absolutne prawo :beer:

Pozdrowionka Martii :beer:

krzys-68
07-06-2005, 18:48
Nigdy na stacjach "no name" :satan:

fuel111
07-06-2005, 19:55
Ja tankuje na Shellu bo mam stacje sprawdzona ale jak jestem w trasie to bynajmniej nie jezdze z mapka stacji Shella tylko staram sie tankowac na duzych stacjach i firmowanych przez porzadna firme, a nie dziwnych np. u Cygana :satan:
Co się czepiasz Cygana :) on ma serwis Toyoty w Markach :))

mareckis
07-06-2005, 22:01
Ja tankuje na Shellu bo mam stacje sprawdzona ale jak jestem w trasie to bynajmniej nie jezdze z mapka stacji Shella tylko staram sie tankowac na duzych stacjach i firmowanych przez porzadna firme, a nie dziwnych np. u Cygana :satan:
Co się czepiasz Cygana :) on ma serwis Toyoty w Markach :))

:) :) :) Ale o tym Cyganie tez różne słuchy chodzą.
Mam nadzieję, że to nie Twoja rodzina :satan: Inaczej już po mnie :pad:

fuel111
07-06-2005, 22:16
:)) :)) Nie jakby to była rodzina to pewnikiem Totytką bym śmigał. Co ja gadam za bzdury :pad: :)

Valent
07-06-2005, 22:25
Ja na stacjach CARMAN, ale widziałem jak wpompowują paliwo z cystern BP, więc zaznaczyłem BP :)

Jeśli masz na myśli Carmana koło Makro to jest to stacja Conoco Phillips czyli Jet.

Tauros
08-06-2005, 12:09
Najczesciej BP...Oprocz tego to NESTE i ESSO...

Jakub
08-06-2005, 15:24
Jak widzę większośc wybiera ORLEN, no i dobrze :)

fuel111
08-06-2005, 16:11
Większość Orlen , ale i inne duże stacje też nie są takie złe bo zaopatrują się w Orlenie. :)) :))

Jakub
09-06-2005, 09:21
ankietka trwa, Orlen narazie przoduje. Uchyle rombka tajemnicy. Pod częstochową jest hurtownia paliw - Orlen. Bywałem tam często i widziałem jak... do benzyny dolewają .... cd nastapi :)

fuel111
09-06-2005, 10:44
Ej no nie rób tajemnicy :hmm:

Jakub
10-06-2005, 12:47
na statoilu i tez tego nie ma w ankiecie w ogole ta ankieta jakas do :ass: :))))

Biorę pod uwagę te stacje które mam w okolicy.
Ankieta może i do :ass: , ale zawsze można wyciągnąć jakieś wnioski nie?

...cd: TRI - znacie, taki isty rozpuszczalnik, no ale to było w Częstochowie, siedziba mafii paliwowej. :)

Tri było na poczatek, później dolewali jakiś innych"uszlachetniaczy", po czym to wszystko zostało zaprawione odpowiednią ilością ... CDN.

Graluu
10-06-2005, 13:02
no i dopiero teraz o tym piszesz 8O

pingwin
10-06-2005, 13:09
A mam pytanie tak a'propos:

Czy LPG tez sie da czyms zasyfic? (tzn. wiem ze sie da - wszystko sie da, ale chyba trudniej troche i nie za bardzo ma to sens chyba?)

Pozdrawiam,
pInGwIn

Graluu
10-06-2005, 13:22
no właśnie - dobre pytanie

kiedyś zatankowałem jakiś chyba lipny gaz bo jakoś tak inaczej śmierdziało spalinami

Jakub
10-06-2005, 13:31
Oczywiście. LPG jest mieszaniną propanu i butanu. Aby LPG "trzymało normy" musi być okreslona proporcja tych gazów. Często natomiast ta proporcja jest zachwiana, na korzyść butanu, ktory jest zdecydowanie tańszy.
Inną sprawą są wskazania dystrybutorów, no ale to już jest nie na temat

pingwin
10-06-2005, 13:40
A jak to wyglada z gazem Orlenu? Bo chyba jestes dobrze poinformowany....

Acha, no i walki z LPG to chyba tylko na poziomie rozlewni mozna robic, no bo na stacji to juz chyba nie ma warunkow zeby go "chrzcic"?

fuel111
10-06-2005, 13:46
Ze nie wspomnę o azotowaniu gazu bo jest jeszcze tańszy :zly: