PDA

Zobacz pełną wersję : Nagar w drugiej przepustnicy silnika V6.



ROBSON0
24-01-2007, 18:15
Dzisiaj zajrzałem (przy okazji wymiany uszczelek) do przepustnicy zmiennej geometrii dolotu. To co zobaczyłem jest dla mnie trudne do zinterpretowania. Chętnie skorzystałbym z waszej pomocy i wiedzy. Na ścianach kanałów dolotowych cylindrów: 1, 2, 3 dużo nagaru, zarówno dla kanalików pracujących normalnie jak i tych otwieranych powyżej 3500rpm.
Generalnie na pierwszym rzędzie cylindrów dużo nagaru.
Kanały dolotowe otwierane od 3500rpm dla drugiego rzędu cylindrów mają także dużo nagaru i jego ilość jest zbliżona dla każdego z nich. Niestety kanaliki dolotowe te otwarte przy każdym zakresie obrotów są zabrudzone nagarem w bardzo różnym wręcz skrajnym stopniu. Kanał 4 cylindra – dużo nagaru. Kanał 5 cylindra – średnia ilość nagaru. Kanał 6 cylindra - bez nagaru, czyste ścianki zaolejone.
Do tego odma pierwszego rzędu cylindrów sucha od środka, nie wypluwa oleju. Natomiast odma drugiego rzędu cylindrów lekko wypluwa olej w okolice przepływomierza.

STraits
24-01-2007, 19:41
Jakbyś chciał czyścić : http://www.madej.net/ST200_day1/

Ja to przerabiałem (czyszczenie) juz ze 3 razy. Przy ostatnim czyszczeniu wykorzystałem doświadczenia z poprzednich. Przy czyszczeniu polecam wymiane wszystkich uszczelek. Czyszczenie najlepiej przeprowadzić przy pomocy ropy i pędzelka. Polerowanie kanałów dowolną pastą do polerowania aluminium. Polecam wyczyszczenia nagaru z kanałów dodatkowych (krótkich) w głowicy. Po takim czyszczeniu autko zupełnie inaczej zapala, zupełnie inaczej oddycha.

Odnośnie przyczyn - problem leży w uszczelniaczach zaworowych. U siebie w nast. miesiącu planuje wymiane. Koszt 1 uszczelniacza ~10-12PLN. (x24) Do wymiany nie trzeba ściągać głowicy.

ROBSON0
25-01-2007, 13:19
Straits dzieki za odpowiedz. Czy nieszczelene uszczelniacze moga wplywac na utrate dynamiki w moim aucie?

ROBSON0
25-01-2007, 13:30
Straits dzieki za odpowiedz. Czy nieszczelene uszczelniacze moga wplywac na utrate dynamiki w moim aucie?

STraits
25-01-2007, 16:09
Na utrate dynamiki raczej nie. Prędzej na zanieczyszczanie kolektora właśnie i osadzanie sie nagaru.