PDA

Zobacz pełną wersję : Biały dymek po długim postoju



enrico
08-06-2005, 00:21
Witam wszystkich,

Mam pytanie dotyczące eksploatacji diesla 1.8 TD Endura DE.

Podczas codziennego użytkowania nic podejrzanego się nie dzieje. Samochód odpala od pierwszego kopa, czasem przy uruchomieniu puści lekki dymek i to wszystko.

Po dłuższych postojach (tydzień lub dłużej) też odpala bez problemów ale przez pierwsze 1.... może 2 minuty przy przegazowaniu pojawia się biały dymek. Po chwili znika. Czasem przy rozruchu jakby lekko tracił rytm.

Co może być objawem tego białego dymku po dłuższych postojach i czy należy się tym martwić i coś tam rozbierać. Czy to kwestia spalania, czy też może jakiejś nieszczelności czy może czegoś innego?

Pozdrawiam,

waldemarz
08-06-2005, 00:24
Ja jak pamietam majac diesla to jak dluzej postal to tez wydalal bialy dymek i powiedziano mi ze to para wodna ze skroplonego powietrza ktory sie zbiera w tlumiku. :satan:

HEVA
08-06-2005, 00:25
A więc już odpowiadam kamratowi z Bydzi :)
Biały dym, który dostrzegasz po dłuższym postoju ot nic innego jak para wodna z wody, która zalegała w układzie wydechowym. Nawet po codziennym odpalaniu tak jak piszesz, może polecieć biały dymek przez chwilkę - to zupełnie normalne, więc nie przejmuj się.
W katalizatorze powstaje bardzo wysoka temperatura (800 stopni) i woda paruje powodując białą parę. Również wydech się nagrzewa z czasem i paruje cały. Głowa do góry :metal

grzebyk
08-06-2005, 00:43
enrico napisał:

Samochód odpala od pierwszego kopa

ja wolę odpalać za pomocą kluczyka ;)

enrico
08-06-2005, 00:45
Ok, dzięki za sugestie z tego co zauważyłem to jeździcie benzyniakami. Ja ostatnim dieslem jeździłem 8 lat temu, potem tylko benzynowe (tfu.. Renówki 1-wsza cool - 0 awarii, kolejna very uncool- jedna wielka awaria).

W sumie zastanawiałem się nad tym czy biały dymek przy przegazowaniu w 1-wszym momencie po długim postoju nie jest spowodowany parą wodną lub wodą która gdzieś zalega. Od zakupu auta nie wymieniłem filtra paliwa a tam podobno też zbiera się woda (nie jestem mechanikiem więc na tym się nie znam).

Pozdrawiam,

HEVA
08-06-2005, 00:47
Ok, dzięki za sugestie z tego co zauważyłem to jeździcie benzyniakami.

W przypadku pary wodnej w układzie wydechowym - nie ma różnicy czy benzyniak czy ropniak - woda zawsze się zbierze.

Miroo
08-06-2005, 01:03
Ok, dzięki za sugestie z tego co zauważyłem to jeździcie benzyniakami.

W przypadku pary wodnej w układzie wydechowym - nie ma różnicy czy benzyniak czy ropniak - woda zawsze się zbierze.



Tak to normalne,ja tez to mam. :bigok: