PDA

Zobacz pełną wersję : MK3 opinie



studys
21-10-2017, 01:36
Witam,
nie wiedziałem gdzie napisać więc zrobiłem to w tym dziale. Proszę o wyrozumiałość.
Aktualnie mam MK2 która bardzo zaprzyjaźniła się w rudą. Wcześniej też była MK2 z podobną przypadłością ale tak mi (nie tylko mi) się dobrze jeździło, że kupiliśmy następny wiedząc że jest problem z rudą. W niedługim czasie ale jeszcze nie teraz przymierzam się do zmiany samochodzika.
Właśnie między innymi biorę też pod uwagę MK3 ale tylko w benzynie (1,8-2,0). Z tego co wiem to na początku też były problemy z rudą ale po face'ie podobno zostało to poprawione. Ja biorę pod uwagę tylko od rocznika 2005 z górę. Podobno wtedy też poprawili coś z hamulcami i ręcznym.
Mam pytanie do użytkowników tej wersji jak w nich trzyma się blacha i co ewentualnie się jakoś bardziej psuje.
Dodam, że poza MK3 biorę pod uwagę Focusa II z silnikiem 1,6-2,0 benz, Citroena C5 I FL benz (o ile wiem ma dobrze zabezpieczoną blachę), Volvo V50 ewentualnie VW Passka ale w nim obawiam się remontów przedniego zawieszenia. Brałem jeszcze pod uwagę Lagunę II FL ale tam chyba elektronika jest bardzo problematyczna choć podobno znacznie poprawiona po FL.
Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony ze swojego Mondka mimo, że ma jakieś swoje wady nie licząc rudej (np. problemy z centralnym zamkiem przez listwy w drzwiach). A właśnie czy w MK3 zostało to poprawione czy dalej ich środek koroduje przez co woda dostaje się do centralki zamka i czy dalej tak szybko pękają zderzaki? Ja swój tylny mam aktualnie poklejony ponieważ w krótkim czasie w 2 miejscach mi ktoś go załatwił tak, że miałem fajną dziurę.
Jakby blacharsko już był ok to silnik 2,0 benz jest bardzo dobry o ile mi wiadomo, elektronika też nie jest tak zawodna jak w Lagunie. A tak jeszcze zapytam jakie jest spalanie 1,8 i 2,0 benz w mieście , niestety często na krótkich dystansach?

Jakoś mam sentyment do Mondeo ale nie chce za krótki czas znowu patrzeć jak mi się ruda szma... panoszy po karoserii. W moim aktualnym naprawa już jest nie opłacalna.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

wodzu
21-10-2017, 12:05
Miałem Mk3 z 2004 1.8 Pb całe 110km.Najechałem nim 160tyś i jak miał 10lat puściłem dalej.Rudej ani grama,wymieniona Pompa paliwa,zero pobierania oleju,maglownica przy około 120 tyś regeneracja.Spalanie miasto 8,5 nawet do 11 z hakiem ale mam ciężka noge no i przy takiej"mocy"trzeba kręcić obrotami.Ogolnie moje auto 100% zadowolenia poza słabym motorem.Dodam że był to salon Polska bez kręcenia licznika.Kupiłem jak miał 70 tyś napisane.

---------- Post added at 11:05 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

Nakulane i potwierdzone a nie napisane: )

Mischel
21-10-2017, 13:16
Obecnie użytkuje 1.8 110km 2006r. Rant jednych drzwi rdzewieje i rant tylnego błotnika ale ten był robiony więc nie można mieć pretensji do forda :) W mieście pali do 10 a w trasie do 15 ale są to skrajne wartości i można zejść niżej zwłaszcza w trasie. Oleju nie bierze i większych problemów z nim nie miałem. Na pewno lepszym wyborem będzie 2.0 :)

studys
21-10-2017, 14:50
Dziękuję za informacje.
Mi też się wydaje że lepszy jest silnik 2.0 bo mocniejszy, mniej się męczy a spalanie niewiele większe.
Trochę rudej na drzwiach jeszcze nie przekreśla sprawy. Grunt żeby nie brała się za progi, podłogę i inne elementy nośne.
Jak na razie Wasze opinie są pozytywne o tej wersji.
Swoje 2 Mondeo kupiłem mimo obiegowej opini żeby nie kupować Fiata Forda i francuskich. Poza rdzą to nie mam większych zastrzeżeń. Te opinie są nadal ale z tego co wiem to rdza dokuczała na początku produkcji ale FL sporo baboli poprawił. A i elektronika nie jest tak awaryjna jak w lagunie, nie padają też cewki jak w tej przed chwilą wymienionej.
Ostatnio gdzieś napisali że wszystkie te Mondki są już w fatalnym stanie i lepiej ich nie kupować. Wydaje mi się że nie jest tak źle w tym temacie.
Niestety moje finanse są ograniczone dlatego nie biorę pod uwagę MK4.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

wodzu
21-10-2017, 16:33
Mk4 też miałem 2.0Pb no ale do mk3 to już inna bajka i kasa.Ale trójka do dzisiaj podoba mi się jak zadbaną na ulicy widzę. SPOKOJNIE szukaj i znajdziesz. Pamiętaj nie ma aut bezawaryjnych.Ja każde ze swoich aut szukałem średnio po 3 miesiące i się opłaciło.Za każdym razem też ASO przed zakupem,bo lepiej parę stówy stracić na starcie niż tysiące jak trafi się gniot.Powodzenia

Vernee
21-10-2017, 19:23
A co ci w takim aso powiedzą?

studys
21-10-2017, 20:32
Przed zakupem pewnie chciałbym się dowiedzieć o przebiegu a do oglądania to bym się pewnie umówił w warsztacie w którym od kilku lat naprawiam aktualnego. Oczywiście przebieg nie jest dla mnie wyznacznikiem, bo ważniejsze jest jak ktoś dbał o samochód, w jakich warunkach uzbierało się tyle km. W trasie zużywa się mniej niż w mieście w korkach.
Kolega kupił C5 ropniaczka z przebiegiem jakieś 300 kkm ale wszystko wymienione na czas. Jeździ już kilka lat, jest bardzo zadowolony. W sumie sam mu doradzałem

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

marcinmg1
21-10-2017, 22:12
Powiem tak mam ciągle mondka z 2006 roku i nie ma rdzy na blachach, na podwoziu ostatnio się trochę pojawiło ale to raczej nalot, tłumik amortyzatory oryginalne, maglownica też nie naprawiana ogólnie polecam.

studys
21-10-2017, 23:42
Ja szukam z silnikiem benzynowym, głównie krótkie dystanse i strach przed kosztami oraz DPF. Aktualnie mam na ropcie ale to stary bez DPF , dwumasy itp.
A jak się tobie sprawuje ten silnik? To jest Forda z tą felerną pompą czy już z koncernu PSA?

Mischel
22-10-2017, 09:32
W pb też jest dwumasa :)

marcinmg1
22-10-2017, 09:53
Mój mk3 ma oczywiście jeszcze silnik fordowski ale po 2004 roku poprawili pompę i już nie sieje opiłkami dowodem jest chociażby moje mondeo które ma już 250 tyś przejechane z czego ja zrobiłem już 130 tyś auto mam od 2010 roku, tak więc jak by miało się coś popsuć to by się już dawno popsuło. Silnik kompletnie nie ruszany przez te lata ma nawet oryginalne koło pasowe, niestety ale musiałem wymienić wysprzeglik bo się rozsypał a przy okazji zrobiłem też dwumas i sprzęgło choć mogło i jedno i drugie jeszcze z 20 tyś zrobić. Kiedyś pękła rura od turbo i ostatnio regulator napięcia, dlatego ciągle go trzymam bo mogę mu ufać a jeździ nim żona. Powtarzam, wtryski i pompa oryginalne!!! choć od początku chodził głośno na klimie, ale ciągle kopa niezłego ma :) Mój jeszcze nie ma dpf'a, był montowany pod koniec produkcji mk3

studys
22-10-2017, 16:45
Mi w moim padł siłownik sprzęgła. Zakupiłem używkę na tym forum i jak na razie śmiga. Niestety już 2 razy robiłem alternator, który jest za silnikiem pod intercoolerem, przez co ma kiepskie chłodzenie i ścieka na niego olej z takiej jednej gruszki. Co rusz go przecieram i trzymam za niego kciuki. Uważam że jest to wada konstrukcyjna. Regeneracja rozrusznika to raczej czynność eksploatacyjna. Ja robię o wiele mniejsze przebiegi. Wiem, że benzyna jest droższa ale ewentualne koszty są raczej sporo droższe przy dieslu.
Chyba że bym kupił z pewnego źródła w dobrym stanie. Jako ciekawostkę podam, że teraz ma ropniaczka mimo że szukałem z silnikiem benzynowym. Dopiero w zeszłą zimę robił mi psikusy przez zapowietrzanie się układu paliwowego a tak to żadnych problemów wcześniej.
A ile Cię kosztowała taka wymiana tego wysprzęglika,dwumasy i sprzęgła (jak można zapytać)?
W sumie to nie wiedziałem, że benz w Mondku też ma dwomasę ale i tak pewnie wytrzymuje sporo więcej bo i mniejsze przeciążenia silnika.

marcinmg1
22-10-2017, 19:04
Całość z wymianą 1900zł.

studys
22-10-2017, 19:16
Troszkę po kieszeni siekło ale biorąc pod uwagę co zostało zrobione to koszty nie takie wysokie. Te nieszczęsne wysprzęgliki hydrauliczne są też w benzynie a to w razie awarii podnosi koszty wymiany bo trzeba skrzynię zdejmować.
Jak na razie widzę że MK3 jest dobrze oceniany pod względem blacharskim i mechanicznym. Czas pokaże jaki zakup zostanie sfinalizowany.

bumblebee
22-10-2017, 21:51
po 2004 roku poprawili pompę i już nie sieje opiłkami
Nie wprowadzaj kolegów w błąd.Od początku do końca produkcji mk3 miało pompy delphi.To ze masz przejechane 250tkm to żadem dowód,znam takich co mają większe przebiegi.Nie pomoże zaklinanie rzeczywistości,prędzej czy poźniej każdy egzemplarz mk3 tdci czeka remont pompy.
Mondeo 2,0 i transit miały pompy o nr:
9044A130B 2C1Q-9B395-TB
9044A100A 9044A090A
9044A035B 9044A130B
9044A035A 9044A130A
9044A034A 9044A130A
9044A033A 9044A130B
9044A032A 9044A130B
9044A030A 9044A130B
2,2tdci i transit:
9044A090A 5S7Q9B395AA
9044A130A 6S7Q9B395AA
Tu masz element który "zabija" układ CR Delphi(nie tylko w Fordzie ale Reanault,Kia,Ssang Yong):
http://autosales.by/katalog/dizelnaya-gruppa/remontnyj-komplekt-tnvd/remontnyj-komplekt-podkachki-tnvd-2/delphi-9/delphi-7135-478

studys
22-10-2017, 23:23
Wydaje mi się że jakoś często są narzekania na produkty firmy Delphi.
Ale o ile mi wiadomo to Ford po tej wpadce wkładał silnik od PSA.

bumblebee
23-10-2017, 16:49
produkty firmy Delph
Układ wtryskowy jak na tamte czasy jest bardzo precyzyjny,niestety błąd? konstrukcyjny pompy psuje efekt.
(Ja mam 2 szt TDCi i na razie nie zamierzam zmieniać :hmm:)

marcinmg1
23-10-2017, 21:19
Nie wprowadzaj kolegów w błąd.Od początku do końca produkcji mk3 miało pompy delphi. Nikogo nie wprowadzam w błąd i nigdy nie pisałem, że jest tam pompa innego producenta tylko, że zmodernizowana czytaj poprawiona konstrukcja. http://auto.dziennik.pl/artykuly/341488,oto-cala-prawda-o-silnikach-forda.html
http://m.interia.pl/magazynauto/news,nId,1100090,nPack,4?filter=4
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/161862-Pompa-wysokiego-ciśnienia?p=3218581&viewfull=1#post3218581
Na przyszłość poczytaj trochę, zanim zaczniesz kogoś pouczać :)

studys
23-10-2017, 23:34
Ja i tak wolę benzynę. Chyba że trafi mi się jakaś suuuper okazja.
W silniku 2.0 benz jaka jest regulacja luzu zaworowego? Do dzisiaj uważałem, że za pomocą "szklanek" ale wprowadzono mi małe zamieszanie w tym temacie. Do tej pory uważałem tą wersję za prawie idealną dla siebie.

Vernee
24-10-2017, 16:21
Regulacja szklankami

studys
24-10-2017, 17:48
Tak mi się wydawało. Znajomego żona w Volvo V50 ma taki silnik z gazem i on twierdził że kiedyś była na regulacji zaworów. Mówi że gaz nie przeszkadza, silnik działa super i tylko raz była na regulacji.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Vernee
25-10-2017, 01:07
Na gazie 80 tys, regulowalem ostatnio zawory. Wymienione trzy szklanki, było na wydechu 0.23, co prawda poniżej normy ale nic się z autem nie działo. Koszt 300zl.

studys
25-10-2017, 08:04
To pewnie dlatego myślał, że w tym silniku nie ma szklanek. Ale ja i tak jakoś nie chce gazu, zawsze dodatkowa sprawa do pilnowania. Nie można wszędzie wjeżdżać, droższy przegląd i najczęściej mniejszy bagażnik.

Vernee
25-10-2017, 09:03
To już twoja sprawa i opinia, nie będę cię przekonywał. Dla mnie jeżdżenie na Pb jest bez sensu. Jeżdżę tyle lat i nic się nie dzieje, bagażnik i tak jest duży, wszędzie wjeżdżam, nie mam problemów z lpg, regulacja raz na parę lat a koszt większy o 150zl rocznie.

studys
25-10-2017, 16:52
Ja bardzo często mam odcinki po kilka km, czyli silnik nagrzewa się w połowie przez co ten gaz nie ma u mnie sensu. W takim wypadku na gazie ledwo będę jechał a w zimie ...

Vernee
25-10-2017, 22:04
Gaz jak dobrze założony to po 1km już przełączony w mrozy. Poczytaj najpierw nawet tutaj a nie jakieś bajki opowiadasz. Ja robię odcinki i po5km do pracy i jakoś mi się opłaca

studys
25-10-2017, 22:22
Z tym 1 km to chyba trochę przesadzasz. Można ustawić przy jakiej temperaturze się przełączy.
Ja mam swoje zdanie i na tym etapie nie chcę gazu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Vernee
26-10-2017, 00:24
Nie nie przesadzam. Masz opcje szukaj to poszukaj a nie mieć opinie o czymś co nie ma się pojęcia. Temp przełączania 25' od 7 lat

studys
26-10-2017, 00:52
Ok, jak zmienię zdanie to będę szukał. Na razie temat gazu uważam za zamknięty.

Dzisiaj przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa jak było mokro i wsiadałem do samochodu. A mianowicie puchnące listwy przy okienne,przez co dostająca się woda do drzwi. Czy w MK3 dalej tak jest, czy już to poprawili? U mnie przez to wariuje centralny zamek, kiedyś nawet zatrzasnął mi kluczyki w środku jak odśnieżałem (ale było moje zdziwienie wtedy). Przyznam że jest to momentami bardzo denerwujące i nie obliczalne.

Mischel
28-10-2017, 13:20
U mnie parapety były jak nowe, wymieniłem na chromy i oddałem koledze który miał mondka po pierwszym lifcie i parapety były tragiczne.

Vernee
28-10-2017, 13:56
Myślę że parapety to najmniejsza bolączką mk3, zawsze można dorwać tanie używki w dobrym stanie i w 5 min wymienione

studys
28-10-2017, 16:20
Ja pamiętam, że jak byłem zainteresowany wymianą w swoim to koszt był jakieś 300 zeta czy nawet więcej. Dałem sobie z tym spokój. Ale jestem ciekaw jak to wygląda w nowym modelu. Czy oni nie mogą tego jakoś porządnie zaprojektować i wykonać?

Czy silniki benzynowe 1.8 i 2.0 mają koło dwumasowe?

Mischel
28-10-2017, 19:42
Czy silniki benzynowe 1.8 i 2.0 mają koło dwumasowe?
Mają

studys
28-10-2017, 19:54
Przyznam, że jestem tym bardzo zaskoczony. To nie są takie młode konstrukcje i jakieś bardzo rozwinięte. Byłem pewny że one mają tylko zwykłe sprzęgło,bo to nie diesel. Ciekawe jaka jest żywotność ? Pewnie większa bo mniejsze wibracje i moment obrotowy ale ...

Vernee
29-10-2017, 00:07
Żebyś nie był więcej zaskoczony to zacznij trochę czytać forum a nie zadajesz takie pytania czy jest dwumasa o aucie które jest na rynku 15 lat i na forum jest mnóstwo o tym