PDA

Zobacz pełną wersję : Faktura VAT marża- działalność niezwiązana z handlem samochodami



Hehe89
30-10-2017, 16:23
Planuje zakup auta. Auto sprzedaje mi osoba która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą (nie handluje autami). Wystawi fakturę VAT marża.
1) jak nie handluje samochodami to podatek 2% płacę?
2) faktura VAT marża jest już umowa czy jeszcze osobno trzeba umowę sporządzić?

adamze27
30-10-2017, 16:39
dla ciebie jako zwykłego człowieka faktura vat czy faktura vat-marża nie ma problemu,w obu wypadkach nie płacisz podatku 2% :hmm: gdybys chciał na firmę to na vat-marża nie odpiszesz vatu :hehe: osobno umowa kupna-sprzedaży

Hehe89
30-10-2017, 17:21
Dzieki. Na necie znalazłem że jak działalność sprzedającego nie jest związana z handlem samochodami to VAT zapłacę. Gdzie indziej już nic takiego nie widziałem. A w jednym miejscu jeszcze że umowa nie jest potrzebna bo nią już jest faktura. Pogubić się można 

adamze27
30-10-2017, 19:09
wszystko zagmatwane ze nawet ludzie w US do końca nie wiedzą i interpretują każdy na swój sposób :hmm: mam 3 samochód kupiony z komisu przysalonowego,zawsze faktura vat lub marża i umowa kupna sprzedaży :hmm: nigdy nie płaciłem podatku :hehe:
cyt:W sytuacji gdy sprzedający nie może wystawić faktury za dany produkt, w tym również za samochód, jesteśmy zobowiązani do zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych od tego produktu. Tego typu podatek nie obowiązuje nas jedynie wówczas, kiedy kupujemy auto od dewelopera lub w komisie – wówczas w cenę pojazdu wlicza się już jeden podatek, mianowicie podatek VAT.
Czyli według mojego rozumowania:jeśli dostajesz fakture vat-marża to sprzedajacy od niej opłaca podatek.Chyba ze jest inaczej?