PDA

Zobacz pełną wersję : A jak ocenicie....? (C.D.)



szmiciu
08-06-2005, 13:11
...tą ofertę? Już wcześniej pisałem, że znajomy szuka mondeo, a ja mu pomagam:)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53794787


pozdrawiam.

vMZe
08-06-2005, 13:17
Nie znam się ale chyba drewno powinno też otaczać liczniki...
Poza tym co z przebiegiem itp.
Pozdro
vMZe

szmiciu
08-06-2005, 13:22
Nie znam się ale chyba drewno powinno też otaczać liczniki...
Poza tym co z przebiegiem itp.
Pozdro
vMZe

Z tym drewnem to podobno jest różnie. A przebieg to ponoć 170km...

v1tek77
08-06-2005, 13:37
Nie znam się ale chyba drewno powinno też otaczać liczniki...
Poza tym co z przebiegiem itp.
Pozdro
vMZe
Mam MkI Ghia i u mnie nie otacza :satan:

Graluu
08-06-2005, 13:57
ostatnio handlarze sprowadzają samochody od starszych panów z niemiec - dziwne, co trzecim samochodem sprowadzonym z niemiec jeździł wcześniej pan z 39 lu 40 roku.
czyżby niemieccy emeryci pozbywali się samochodów

no i jeszcze jedno - usportowiony wygląd samochodu i starszy pan po 60 -tce
chyba bardzo mało jest takich przypadków, ale może akurat ten ?

niewiele można powiedzieć o samochodzie bez jego obejżenia - bo nawet jeśli samochód wygląda na zadbany to i tak mógł być strasznie męczony przez "dziadka"

szmiciu
08-06-2005, 13:59
ostatnio handlarze sprowadzają samochody od starszych panów z niemiec - dziwne, co trzecim samochodem sprowadzonym z niemiec jeździł wcześniej pan z 39 lu 40 roku.
czyżby niemieccy emeryci pozbywali się samochodów

no i jeszcze jedno - usportowiony wygląd samochodu i starszy pan po 60 -tce
chyba bardzo mało jest takich przypadków, ale może akurat ten ?

niewiele można powiedzieć o samochodzie bez jego obejżenia - bo nawet jeśli samochód wygląda na zadbany to i tak mógł być strasznie męczony przez "dziadka"

Zgadza się, ale czy wyposażenie (zakładając, że wszystko działa jak należy) tego auta i jego cena są odpowiednio proporcjonalne?

werc
08-06-2005, 14:26
Taka sobie - jakby wszystko w porządku to może być :)
Trza obaczyć :metal no koniecznie sprawdzic ile gościu akcyzy zapłacił - trzepią aż miło 18 m-cy na sprawdzenie wszystkich sprowadzonych aut :( - niektórzy płacą jak za zboże z odstetkami skarbowymi (to pikuś) i karą :boshe: są już nawet tacy co przed sąd trafili :zly:
W sumie koło 15 500 zahaczy a to za takie autko chyba w miarę przyzwoicie.

Jakub
08-06-2005, 15:53
Dopuki auta nie zobaczysz na własne oczeta, to nic o nim nie bedziesz wiedział. Musisz podjechać, oblookać, posłuchać i juz wiesz co i jak :)

pekor
08-06-2005, 16:01
taki wypas i bez alu ....a te kluczyki w stacyjce to ile kompletów 1, 2 albo i więcej... a może do stacyjki osobno do drzwi osobno...dziwne

Graluu
08-06-2005, 16:02
no i zapytaj gościa czy nie zechce najpierw go zarejestrować na siebie a ty od razu go kupisz- zapłacisz mu ciut wiecej ale bedziesz miał spokój z urzedami które właśnie się wzięły za weryfikację samochodów sprowadzonych ostatnio z zagranicy - a tak to ten gość się będzie tłumaczył z ewentualnej za niskiej akcyzy.

oczywiście najpierw sprawdź tę furkę na własne oczy

Jakub
08-06-2005, 16:13
no i zapytaj gościa czy nie zechce najpierw go zarejestrować na siebie a ty od razu go kupisz- zapłacisz mu ciut wiecej ale bedziesz miał spokój z urzedami które właśnie się wzięły za weryfikację samochodów sprowadzonych ostatnio z zagranicy - a tak to ten gość się będzie tłumaczył z ewentualnej za niskiej akcyzy.

oczywiście najpierw sprawdź tę furkę na własne oczy

Dokładnie - autko zarejestrowane, to duzo mniej biegania i nerwów, a tym bardziej że tacy goście juz maja chody w urzędach i zrobią to duuużo szybciej.

waldemarz
08-06-2005, 16:28
...tą ofertę? Już wcześniej pisałem, że znajomy szuka mondeo, a ja mu pomagam:)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53794787


pozdrawiam.

Pierwsza sprawa to co to znaczy zderzak unikatowy??? Druga sprawa to ja juz w Polsce nigdy nie kupie sprowadzone auto i na tablicach celnych, niech go zarejestruje i juz. A tak przy okazji to co w tym aucie jest nie tak ze full wypas , sjkora, komora i tylko 13490. Najlepsza ta koncowka. Powiem krotko NIE i DZIEKUJE. Wole pojechac i samemu sobie sprowadzic. :banan: i nie wiem czy jest az tak pieknie zadbany, patrzac na te skorzane fotele to chyba sporo ma przejechane.

HEVA
08-06-2005, 16:33
...tą ofertę? Już wcześniej pisałem, że znajomy szuka mondeo, a ja mu pomagam:)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53794787
pozdrawiam.

Drogo. Za 2000 euro takiego przywieziesz.

motke
08-06-2005, 17:23
zderzak tylni jest od wersji SI. Pod przednim zderzakiem jest spoiler w internecie mozna kupic taki sam za ok 160 zl. Full wypas to nie jest. Nie ma tzw. aktywnego zawieszenia z funkcja sport. wlacznik powinien sie znajdowac pomiedzy recznym, a podlokietnikiem przednim w miejscu chyba na monety. Nie ma odtwarzacza plyt cd lub zmieniarki. Panel powinien sie znajdowac w kieszace pod radiem.

jarekch
08-06-2005, 19:44
Coś jakbym widział mojego w skórze tyle, że nie kombi. :)
A więc tak:
- Liczniki w drewnie są dopiero w MK2 ale tam nie ma dolnej konsoli drewnianej więc tutaj wszystko jest OK. Ja mam tak samo.
- Widać na zdjęciach, że z radiem było coś kombinowane bo wygląda jakby trochę wystawało a raczej nie powinno. Nie jestem pewien jaki tam jest model (ciężko z tego zdjęcia rozpoznać). Ja mam u siebie zestaw podwójny tzn. radio 2007 + CD 2040. Były też zestawy z zmieniarką CD.
Ta dolna półka (u mnie tam jest CD) pod radiem nie wygląda mi na oryginał bo w środku nie ma takiego wypustka aby kasety mogły się mieścić. Mogę się mylić ale prawdopodobne jest to, że ktoś wymienił na pojedyncze radio i wstawił półeczkę. Zresztą radio nie jest najważniejsze.
- Autko posiada komputerek pokładowy taki jak w MK1 - moje zostało pozbawione tej zabawki w Niemczech jak stało w komisie.
- Przez zderzak masz pewnie na myśli grillek pod maską w srebrnej obwódce - to było montowane z silniczkami V6 do MK1.
- Dolna część zderzaka przedniego w kolorze nadwozia i progi mozliwe, że są oryginalne i były oferowane razem z jakimś pakietem RS.
- Co do kluczyków, to nie widać dokładnie ale jeden powinien być raczej czerwony (matka) i drugi z pilotem do drzwi i alarmu.
- Nie wszystkie wypasione Mondki wychodziły aktywnym zawieszeniem więc jest miejsce na monety tak jak u mnie.
- Lakier to perłowy metalik (ja mam taki sam kolor).
- Z tyłu szyby są elektryczne.
- Oryginalnych ALU pewnie już nie zobaczysz i ktoś się nimi cieszy.
- Telefonik mógł być kupiony z samochodem i o ile mi wiadomo, to ta Nokia działa tylko na 900MHz.
- Jeżeli przebieg to 170tys km (czy jest książka serwisowa?) to wymieniać łańcucha rozrządu nie będziesz musiał (jest na 500tys km).
- Na zdjęciach nie widać za bardzo, czy są miejsca z rdzą - ewentualnie poszukaj na nadkolach.

Co do zakupu to tak jak koledzy pisali - lepiej już zarejestrowany albo samemu sprowadzić jak ja. :)

Do ceny będziesz musiał doliczyć rejestrację 700zł i ubezpieczenie (ostatnio troszkę podrożały ale nie wiem jakie twój kumpel ma zniżki) dowiedz się, czy przegląd jest zrobiony (inaczej 170zł).

Bez oglądania i przejażdżki to wiadomo, że nie ma co kupować.

A nie chcesz może zarejestrowanej wersji kombi? :)

krzys125
08-06-2005, 20:27
ostatnio handlarze sprowadzają samochody od starszych panów z niemiec - dziwne, co trzecim samochodem sprowadzonym z niemiec jeździł wcześniej pan z 39 lu 40 roku.
czyżby niemieccy emeryci pozbywali się samochodów

no i jeszcze jedno - usportowiony wygląd samochodu i starszy pan po 60 -tce
chyba bardzo mało jest takich przypadków, ale może akurat ten ?

niewiele można powiedzieć o samochodzie bez jego obejżenia - bo nawet jeśli samochód wygląda na zadbany to i tak mógł być strasznie męczony przez "dziadka"


bo tam u niemiachów to już tylko stare dziadki zostali. :)
cała młodzież już dawno wyemigrowała. :banan:
Wystarczy tylko popatrzeć jak Stefan Mueleer działa w Polsce, bo mu tam nie dali się rozwinąć. :) :satan:

krzys-68
08-06-2005, 21:06
ostatnio handlarze sprowadzają samochody od starszych panów z niemiec - dziwne, co trzecim samochodem sprowadzonym z niemiec jeździł wcześniej pan z 39 lu 40 roku.
czyżby niemieccy emeryci pozbywali się samochodów

no i jeszcze jedno - usportowiony wygląd samochodu i starszy pan po 60 -tce
chyba bardzo mało jest takich przypadków, ale może akurat ten ?

niewiele można powiedzieć o samochodzie bez jego obejżenia - bo nawet jeśli samochód wygląda na zadbany to i tak mógł być strasznie męczony przez "dziadka"Tak było,jest i bedzie.Stara śpiewka handlarza

motke
09-06-2005, 02:13
Grill pod maska byl montowany w wersjach GHIA nie tylko V6 ale przewaznie. Nakladki progowe pochodza od wersji SI. W lewym dolnym rogu pod wlacznikiem swiatel jest puleczka, w tej wersji powinna byc zamykana. gorna czesc deski rozdzielczej wystepuje w tym niby drewnie takze w MK1. sa trzy rodzaje: czarny, gunmetal i drewno. W ASO da sie kupic kazdy.

Lowlander
09-06-2005, 03:54
Ty lubisz tego znajomego czy chcesz mu zrobic krzywde?

Handlarz sprowadza samochod do PL, przekreca licznik, oplaca terminowo akcyze i wystawia na aukcje z odpowiednia historia (dziadek, babcia, emeryt, niepelnosprawny weteran Wehrmachtu). Czasem dorzuci jakis "gratis", ktory oczywiscie byl w samochodzie od nowosci. Samochod robi sie "unikatowy".

Nie oplaca mu sie rejestrowac na siebie, bo to kosztuje (karta ok. 500, VAT-25 - 150, dowod - 45, tablice 80). W koncu zaplacil juz za te niemieckie tablice wywozowe, wiec po co przeplacac.

Na dodatek jak rejestruje na siebie, to jesli sprzeda wczesniej niz pol roku po zarejestrowaniu, to zaplaci odpowiedni podatek w Urzedzie Skarbowym. Podatek od ceny zblizonej do rynkowej, bo jak wpisze 100 eur, to go wysmieja w US.

Najlepiej sprzedac wiec przed pierwsza rejestracja w Polsce. Problem w tym, ze jesli tak sie robi, sprzedajacy (handlarz) musi zaplacic ponownie akcyze. Od ceny sprzedazy, ktora musi byc w miare realna. Potem, po spelnieniu kilku warunkow (m.in. zarejestrowaniu sie w US jako platnik akcyzy) moze odzyskac roznice pomiedzy druga a pierwsza akcyza.

W praktyce sie tego nie robi. Zamiast tego handlarz powie ci, ze najwazniejszy jest Brief, umowa to tylko papier i wypisze nowa umowe na kolanie, gdzie ty(wzglednie twoj znajomy) bedzie figurowal jako kupujacy, a sprzedajacym bedzie Niemiec.

W tym momencie handlarz jest czysty, byl tylko posrednikiem, moze powiedziec, ze cie nigdy nie widzial, a jak UC sie uczepi, to wlasnie ciebie. A w tym momencie to juz jest falszerstwo.

Szansa, ze sprawdza jest mala, ale jest i wtedy lezysz.

A tak w ogole to przejrzyj opisy innych samochodow, ktore ten gosc sprzedaje. Ma tam taka Calibre, juz z karta pojazdu, ktora nagle jest "bardzo kosztowna" (karta), a w tym Mondku to tylko wystarczy isc i zarejestrowac. Albo poczytaj sobie opis Golfa, jest jeszcze lepszy.

A taki telefon jak jest w tym Mondku, to ostatnio znajomy dal dziecku do zabawy, chyba mial ze dwie sztuki. Widzisz jaka to przedstawia wartosc.