PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup Mondeo mk3 1.8 Pb



stiv1987
22-12-2017, 00:08
Witam. Szukam dla siebie samochodu i zacząłem się skłaniać ku mondeo mk3. Miałem wcześniej dwa mondeo mk2 i bardzo dobrze mi się nimi jeździło. Oglądałem ostatnio auto z tego ogłoszenia :

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-mk-3-z-roku-2005-1-8-benzyna-lpg-125-km-ID6zi3YG.html

Sprzedający wzbudził u mnie zaufanie, sprzedaje gdyż kupuje mk4. Auto z polskiego salonu, gość go ma od 2009 i trzasnął nim od tego czasu 200 000 km. ma gruby zeszyt z zapiskami co, gdzie i przy jakim przebiegu wymieniał. W środku auto troche wyciurane, kierownica wytarta no ale przebieg też nie mały. Jestem w stanie wszystko to przeżyć i doprowadzić do lepszego stanu natomiast bardzo mnie zaniepokoiło to, że po odkręceniu korka oleju, olej wychlapywał na zewnątrz. Różne rzeczy wyszukałem na forum i dla jednych to normalne dla innych nie, także sam już nie wiem. Podobno Pan dolewa 1.5l oleju na 15 tyś km. Odpuścić taki temat ?

Jakub
22-12-2017, 08:45
1,5 l oleju na 15000km to dużo i nie dużo, zalezy czy ten pobór się utrzyma czy będzie brał go coraz więcej. Zapytaj czy było sprzęgło zmieniane, bo to też nie mały wydatek (dwumasa - z możliwością zmiany na koło lite), a przy tym przebiegu to różnie może być.
Ogólnie auto ładne, w ostateczności zmienić pierścienie i jeździć :)

stiv1987
22-12-2017, 16:35
Sprzęgło jeszcze nie było robione i znając moje szczęście , pewnie padnie za mojej kadencji ( jakie są koszta? ) ;) Ogólnie silnik ładnie pracuje , nie słychać żadnych niepojących odgłosów ,budą nie trzęsie, rozrząd nie szumi. Auto głównie jeżdżone w trasie Kraków - Warszawa. Zastanawia mnie, że przy jeździe na trasach tak wytarta jest kierownica. Normalne przy 250 tys. przebiegu?

Jakub
22-12-2017, 19:49
To zwykła, plastikowa kierownica, bez skóry. Na ten przebieg - wygląda nieźle. Potrafi tak wyglądać przy przebiegu 50000km.
Jeździłeś tym autem? Musisz sprawdzić jak wchodzą biegi - 1 i wsteczny, jeśli bez oporu, to ze sprzęgłem nie powinieneś mieć większych problemów. Koszta - zależy od tego co wybierzesz - od 1500 do 2500. Bardziej martwi mnie zużycie oleju, bo ono z czasem będzie się powiększać.

Mariusz_
22-12-2017, 20:17
A ja myślałem ze w mk3 były tylko skóry [emoji38]

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

stiv1987
23-12-2017, 00:11
Zdjęcia tego nie oddają, w rzeczywistości jest bardzo wytarta ;) Na razie zrobiłem wstępne oględziny i umówiłem sie na stację diagnostyczną po świetach. Teraz staram się wybadać co się da w necie. Ogólnie pakiet startowy jaki trzeba wydać na zakup nowego auta tutaj odpada bo serwis olejowy i filtry wymienione miesiąc temu, rozrząd odpada, nowki opony zimowe, roczne letnie na alufeldze. Biorę nawet pod uwagę remont silnika zaraz po zakupie, chociaż mam nadzieję, że w takiej kondycji silnik jeszcze trochę polata. Obejrzę go dokłądniej po świętach i zobaczymy. Jakby ktoś jeszcze poruszył temat tego oleju wykapującego po odkręceniu korka wlewu na pracującym silniku. Czy to świadczy, że silnik będzie zaraz kaput ?

Jakub
23-12-2017, 10:35
Zawsze będzie pryskał olej po odkręceniu korka, bo rozpryskują go wałki rozrządu.

czeslaw555
26-12-2017, 19:18
:up::up::up:

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:17 ----------

nie wiem jaki masz budżet ... a z resztą poszło na priv