PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo mk4 kombi, po FL - jaka strategia?



hmac
31-01-2018, 20:48
Hej,

to mój pierwszy post na forum, ale przeglądam je już od jakiegoś czasu, a samego auta szukam od dobrych 3-4 miesięcy. Teraz jestem już zdecydowany na Forda Mondeo mk4 kombi. Pozostałe kwestie to już dalszy plan, ale najbliżej mi do wersji po faceliftingu z silnikiem diesla 140-163 KM. Największy problem mam z wyborem wersji wyposażenia oraz źródła pochodzenia samochodu, tj. używane z polskiego salonu, sprowadzone, od osoby prywatnej itd. Budżet - ok 50.000,00 zł.

Początkowo byłem przekonany o zakupie auta używanego od dealera / sprawdzonego salonu aut używanych (kraj pochodzenia: Polska), bo wydawało mi się, że tak będzie najpewniej, mimo że przy okazji trochę drożej. Niestety przez te kilka miesięcy oferty w salonach zmieniają się naprawdę nieznacznie. Śledzę głównie wielkopolskie i sąsiednie województwa, bo ze względu na obowiązki za bardzo nie mogę sobie pozwolić, żeby z dnia na dzień przejechać pół Polski w celu obejrzenia auta. I w konsekwencji albo stoją w nich bogate Titanium z system bezkluczykowym za 60 tys., albo ubogie Trendy z flotowym przelotem i lakierem akrylowym. To skłoniło mnie do powrotu do punktu wyjścia i ponownego rozważenia zakupu auta sprowadzanego - w Niemczech wybór Mondeo jest w końcu znacznie większy. Z kolei lektura wpisów na forum podpowiada mi, że może mimo wszystko warto też wziąć pod uwagę kupno od osoby prywatnej.

Proszę o ocenę aut z załączonych ofert i w miarę możliwości krótką informację, na co powinienem liczyć w danym pułapie cenowym bądź którą wersję wyposażenia warto wybrać. Złoty środek w tym budżecie to chyba Titanium, ale bez wodotrysków typu navi, kamera cofania.

1) https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-dealer-karlik-poznan-2-0tdci-140km-titanium-navi-xenon-salon-pl-fv23-ID6zwdDY.html

2) https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-kombi-goldx-2-0tdci-140km-dealer-ford-z-gwarancja-65300km-db27191-ID6zuUJo.html#46e5efcfb4

3) https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-kombi-2-0-140-km-silver-x-plus-gwarancja-ford-12-m-cy-fv-23-ID6yZS23.html#41d2d6cd17

4) https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-2-0-tdci-140km-titanium-converse-salon-pl-ID6z2bIa.html#41d2d6cd17

5) https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-salon-polska-serwis-aso-bezwypadkowy-ID6zgYs4.html#89b5596256

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.

czeslaw555
01-02-2018, 15:42
Dealerzy to jak komisy w sumie, trzeba uważać wszędzie...

wodzu
01-02-2018, 17:33
Dealerzy to jak komisy w sumie, trzeba uważać wszędzie...

Potwierdzam,ale ja z aut z zagranicy wyłączyłem się po pierwszym mondeo mk2.Potem mk3 i mk4 już tylko Polski salon i niski przebieg.Udało mi się za każdym razem kupić auta z 50-60 tyś udokumentowanych przelotów i zero problemów.A szukałem podobnie ok.3-4m-cy.Trzeba śledzić co dzień ogłoszenia i od razu telefon bo jak coś dobrego to już będąc 2 lub 3 dzwoniącym było po sprawie.Cierpliwości zatem życzę.

czeslaw555
01-02-2018, 17:39
W każdym działaniu, w tym i w szukaniu, wyborze, selekcji jest potrzebne jakieś doświadczenie. Te PL salony to też nie jest tak że jedziesz i kupujesz bo i tam są oszukane auta.

adamze27
01-02-2018, 18:00
szczególnie jak komuś kto oszukał lub skręcił licznik uda się ten samochód na wymianę do salonu wcisnąć :hmm: takie samochody trafiają przeważnie do auto-handli albo ludzie biorą droższy i wciskają go na wymiane :hmm: nie wszystko mozna znaleźć podczas oględzin i sprawdzania,czasami zostajemy zaskoczeni po dłuzszym czasie :hmm:

hmac
01-02-2018, 20:45
Rozumiem, że auto od dealera nie gwarantuje, że będzie wolne od wad. Zresztą jeden z wymienionych w moim poście miał kiedyś głośną sprawę, bo przyjął auto po dzwonku i oferował jako bezwypadkowe.

Tak czy inaczej myślałem, że polska książka aso oznacza pewność przebiegu. Czy tu też zdarzają się kręcenia licznika?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

czeslaw555
01-02-2018, 20:48
rzadko

hmac
01-02-2018, 20:53
To w porządku. Czasem tylko faktycznie trafiam na auto wzięte pewnie w rozliczenie, które mimo że jest przy polskim salonie, to było sprowadzone z zagranicy. Dużo 'polskich' Mondeo to poleasingowy trend w akrylu, ale cóż - coś za coś.

A co powiecie o samochodach z wymienionych ofert?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

czeslaw555
01-02-2018, 20:55
hmm są też inne ;)

adamze27
01-02-2018, 21:05
Tak czy inaczej myślałem, że polska książka aso oznacza pewność przebiegu. Czy tu też zdarzają się kręcenia licznika?
teoretycznie jak ktoś robi duże przebiegi i chce po 2-3 latach sprzedac samochód za jeszcze w miare dobre pieniądze to posuwa sie do oszustwa :hmm: 3-4 wymiany oleju w prywatnym zakładzie,przed wizytą w ASO na wymiane oleju korekta licznika i tak się kręci :hmm: czasami się znajdzie,czasami nie bo ludzie którzy w tym siedzą czyszczą coraz dokładniej:hmm: tylko nie popadajmy w paranoję bo przestaniemy kupować samochody :hehe:

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

polskie salony które prowadzą komisy przysalonowe nie tylko oferują auta przyjmowane w rozliczeniu,ale same ściagają z innych salonów Forda oraz zaprzyjażnionych innych marek :hmm: w większosci to auta poleasingowe(ja takie miałem juz 2 w super wyposażeniu) ale również odbierane klientom jak nie płacą kredytu bądż leasingu