PDA

Zobacz pełną wersję : Bydgoszcz - poszukiwany dobry warsztat



Romek
08-06-2005, 16:10
Poszukiwany dobry warsztat w Bydgoszczy dla mojego mondzia, może ktoś mi coś poleci? :zly:

HEVA
08-06-2005, 16:34
Poszukiwany dobry warsztat w Bydgoszczy dla mojego mondzia, może ktoś mi coś poleci? :zly:

A co się sypie?

tokocz
08-06-2005, 17:28
No właśnie. Też bym chciał wiedzieć.

Na razie przy użytkowaniu drugiego Forda (pierwszy był KA):
1. Grunwaldzka 205 - części Forda plus mechanik - robiłem zawieszenie w KA i chyba coś jeszcze - ogólnie bez zastrzeżeń
2. Wojska Polskiego 42 (PUH Mruk) - pojechałem z (jak się później okazało) walniętym czujnikiem ABS, wymieniłem parę rzeczy w zawieszeniu (bo nie mogli zlokalizować usterki), a później podłączyli komputer do Mondka i po przejażdżce stwierdzili, że to pewnie pompa ABS (ciekawe, że jak podjechałem do elektryka, to po podłączeniu pod komputer jedynym błędem w układzie ABS był właśnie uszkodzony czujnki) - reasumując NIGDY WIĘCEJ
3. AutoServ Shell ul. Wojska Polskiego 20 - w Mondku robiłem hamulce przód tzn. wymiana klocków i tarcz + płyn hamulcowy - około 680 zł oraz ostatnio wymiana wahacza wzdłużnego (tył) +łączniki stabilizatora, poduszki, gumki i geometria - też coś koło 600 zł (nie chce mi się szukać rachunków) - ogólnie zadowolony, tylko nie wiem jak bardzo przepłacam :)
4. Na Brzozowej niby w porządku (robiłem coś z KA, już nie pamiętam co), ale jak przyszło do płacenia, zacząłem targować i uhandlowałem dość dużo (potem się zacząłem zastanawiać co mi tam za śmieci wsadzili, że tak mogli zejść z ceną) - chyba więcej nie pojadę, może to niesprawiedliwe, ale cóż

Są to oczywiście moje subiektywne odczucia i byłbym wdzięczny kolegom z Bydgoszczy za udostępnienie na forum swoich odczuć :)

Pozdrawiam

rydzadam
08-06-2005, 17:37
Generalnie jestem zadowolony z warsztatu właśnie na Wojska Polskiego 42, ale nie wiem, czy to ci sami, co kolega pisze, bo jest tam ich chyba więcej. W każdym razie zajmują się praktycznie tylko Fordami i na razie mnie nie zawiedli.

tokocz
08-06-2005, 17:43
Właśnie o nich mówię :)
Jakbym za ich radą kupił pompę ABS za 3000 zł, a później musiał kupić czujnik za 600 zł ( w wariancie używanym odpowiednio 600-800zł i 120 zł), to bym się mocno wkurzył.
Tym bardziej, że jak powiedziałem facet podłączył komputer.

I jeszcze jedno mi się nasunęło odnośnie warsztatu na Brzozowej :)
Jak byłem z KA i mechanik mi czyścił silniczek krokowy, to widziałem tamtejszych mechaników w akcji :)
Po namyśle nic więcej nie powiem.

Pozdrawiam

PS. Chyba będę musiał sobie sam naprawiać Mondka :)

Romek
08-06-2005, 18:17
Poszukiwany dobry warsztat w Bydgoszczy dla mojego mondzia, może ktoś mi coś poleci? :zly:
Właściwie nic mi się nie sypie, mundka mam od niedawna więc rozpoznje rynek, trzeba wymienić rozrząd, może podlączyć do kompa, wolne obroty troche pływają na zimnym (1100-600), takie drobiazgi.

jarekch
08-06-2005, 19:00
Może to nie w Bydgoszczy ale ja takie naprawy robię w Żninie (50km) u pana Małeckiego (Moto Małek) na Dworcowej.
Ceny części są hurtowe, za robociznę nie bierze dużo - bardzo przystępne ceny i wiem, że zrobione jest bardzo dobrze.

tokocz
08-06-2005, 19:04
O! Warto wiedzieć.
A dużo ma klientów? Tzn. czy długo trzeba czekać?
(a ostatnio właśnie rozsypało mi się zawieszenie niedaleko Żnina. Wracałem do Bydgoszczy 20km/h. Gdybym wiedział, to bym podjechał) :)

Romek
08-06-2005, 19:07
A może jakiś telefonik do warsztatu w Żninie? Pewnie trzeba sie umawiać. Pozdrowienia.

jarekch
08-06-2005, 19:54
Moto Małek - (0-52) 30 32 214.

Klientów raczej mało nie jest ale spokojnie da się umówić.
Najlepiej przedzwonić lub podjechać i pogadać.

Romek
08-06-2005, 19:58
Dzięki za info. Trochę daleko od Bydgoszczy ale może warto.

HEVA
08-06-2005, 20:30
Kiedyś z kilkoma autami byłem w JC Auto na Inowrocławskiej. Mają ogromną hurtownię i mają na miejscu bardzo dużo części. Oczywiście najwięcej do japońców, ale do MDO również. Nie miałem zastrzeżeń do napraw typu wymiana elementów zwieszenia, łożysk itd...

Znajomy był u nich niedawno z Mundkiem 1.8 99 r. i zapłacił po wynegocjowaniu rabatu 500 zł za:
wymiana filtrów - oleju, powietrza, wymianę oleju, paska klinowego, paska rozrządu, rolek i napinacza. Cena wydaje się być spoko, a robił to miesiąc temu i żadnych zastrzeżeń - śmiga elegancko. Części mieli na miejscu.

tokocz
09-06-2005, 15:11
Może ktoś jeszcze coś dorzuci?

enrico
09-06-2005, 15:22
Dołączam się tego postu z pytaniem gdzie w Bydgoszczy sprawdzić turbinkę (MKII 1.8TD Endura DE).

Zauważyłem ślady oleju w okolicy intercoolera i chciałbym zdiagnozować toto.

Pozdrawiam,