PDA

Zobacz pełną wersję : czy warto kupić Mondeo 02 1.8 - bardzo proszę o pomo



saturnin
30-01-2007, 19:52
Witam wszystkich i od razu przepraszam jeżeli podobny temat był już poruszany. Ale po szybkim przeszukaniu forum nie znalazłem informacji na ten temat. Temat topiku może wygląda idiotycznie ale mam kilka ważnych pytań. Obecnie przebywam w UK i jestem zmuszny do szybkiego zakupu samochodu. Niestety nie mam w pobliżu nikogo kto mógłby poratować mnie fachową wiedzą na ten temat, więc zwracam się do Was. Znalazłem Mondeo w rewelacyjnym stanie, rok 2002, silnik benzyna 1.8 DURATEC. Ale tu jest główny problem. Wcześniej obiło mi się o uszy że silniki benzynowe 1.8 w Modneo to porażka. Fakt że słyszałem to raczej do modelu mk 2, gdzie silnik miał 115 KM mocy. Ale możliwe że ta kiepska jakość przeniosła się na silnik w nowym modelu.

krzysieksa
30-01-2007, 20:15
Więkzsząporażką w MK II są silniki 1,8 TD niż którykolwiek benzynowiec

jedrek_G
30-01-2007, 20:19
Więkzsząporażką w MK II są silniki 1,8 TD niż którykolwiek benzynowiec

Bzdura.Ja nie narzekam

LaBobas
30-01-2007, 20:20
Jezeli kombi to za maly silniczek wedlug mnie,za slaby.Pozostale nadwozia mozliwe,ze oki.Silnik sam w sobie oki,malo pali i nie ma jakis felerow w sobie.Nie wiem jak MK III ciagnie.Powiodzenia w szukaniu.

saturnin
30-01-2007, 20:42
Dzięki, ale kokretnie chodzi mi o silnik montowany w modelu MK3 (rok 2002) 1.8l LX DURATEC.
Byłbym wdzięczny za ew. komentarze jeśli ktoś miał jakieś złe doświadczenia z tą jednostką, lub odwrotnie czy jest to wersja godna uwagi.


Z góry dzięki!

krzys-68
30-01-2007, 21:33
2l to chyba w dieslu,bo w benzynie nie bylo takiego slabego silniczka w tej pojemnosci.Był natomiast 1,8; 115KM i to sie nadaje rzeczywiscie do jazdy długodystansowej :satan:

saturnin
30-01-2007, 21:50
Bardzo fajne są wasze dyskusje nie na temat :beer: , ale ja bardzo liczę na jakąś opinię dotyczącą tego danego silnika i samochodu. Jutro muszę podjąć decyzję i każda rzetelna uwaga może mi w tym pomóc...

Alecki
30-01-2007, 22:53
Mam taki z 2000 roku. Przebieg 92 kkm. Silnik jak na razie bezawaryjny. Spaliła mi się natomiast cewka (to doś częsta przypadłość Fordów).


Silnik 1,8 nie jest zbyt mocny - 125 KM. Jak się jedzie nieobciążonym autem - wystarcza. Ale wyprzedzanie z 4 osobami na pokładzie i bagażem nie jest przyjemne - auto jest wyraźnie mułowate.
Gdybym teraz miał wybierać wziąłbym silnik 2,0.

Pozdrawiajka,
Alek.

bjo
30-01-2007, 23:04
Bardzo fajne są wasze dyskusje nie na temat :beer: , ale ja bardzo liczę na jakąś opinię dotyczącą tego danego silnika i samochodu. Jutro muszę podjąć decyzję i każda rzetelna uwaga może mi w tym pomóc...

zanim sie czegoś dowiesz to musisz sie przyzwyczaić do tekstów typu "ja mam golfa a nie poloneza bo..", jedyną słuszną wypowiedzią poratują Cie osoby posiadające dany model i to by było na tyle :terefere: :beer:

Jakub
30-01-2007, 23:25
Do wyboru masz 2 silniki 1.8 110 i 125 km.
Ja osobiście mam 125km i nie narzekam. Dynamika wystarczająca, ekonomia niezła. Co do awarii - jak przedmówca - wymieniłem cewkę. Ja polecam ten silnik.

saturnin
31-01-2007, 00:07
Wielkie dzieki chłopaki, o takie opinie mi chodziło.


zanim sie czegoś dowiesz to musisz sie przyzwyczaić do tekstów typu "ja mam golfa a nie poloneza bo..", jedyną słuszną wypowiedzią poratują Cie osoby posiadające dany model i to by było na tyle :terefere: :beer:

Znam ten temat z doświadczenia, w Polsce jestem w zarządzie Celica Club Polska, i na naszym forum, jesteśmy zdecydowanie bardziej rygorystyczni.
Admin bardzo szybko reaguje na spamerskie wypowiedzi nie na temat :pc:

Jeszcze raz wielkie dzięki.

A ile kosztuje nowa cewka, czy są używki? Ew. czy opłaca się wogóle kupowanie używki?

grzes
31-01-2007, 00:19
Wielkie dzieki chłopaki, o takie opinie mi chodziło.
w Polsce jestem w zarządzie Celica Club Polska, i na naszym forum, jesteśmy zdecydowanie bardziej rygorystyczni.
Admin bardzo szybko reaguje na spamerskie wypowiedzi nie na

A ile kosztuje nowa cewka, czy są używki? Ew. czy opłaca się wogóle kupowanie używki?
Widzisz kolego kulturę forum?
Każdy może sobie coś poklikać i każdy jest szanowany.
Nie wiem jak jest na CCP ale tutaj dobrze jest profil mieć w jakis sposób koleżeński.
:metal
Szanujemy naszych adminów za to ,że są ludzcy i koleżeńscy a internet nie jest zasłoną duszy człowieka.

krzys-68
31-01-2007, 09:03
elastycznosc tego silnika zaczyba sie okolo 2500 obr/min i wyzej,wiec jazda to kwestia przyzwyczajenia i ewentualnej redukcji biegu na niższy.Tu nie ma wyjscia.Auto jest dosyc cieżkie jednak silniczek sobie radzi,mialem takie kombi przez 3 lata.
Awaria cewki sie zdarza ale ni jest to regula,szybciej trafisz na uszkodzony kolektor ssacy( o tym w archiwum)

Tom33
31-01-2007, 22:08
Witam.
Mam 1.8 ,125 KM w kombi z 2001r i nie narzekam, jestem zadowolony, autkiem jechałem w cztery osoby, bagaż po dach i radził sobie bardzo dobrze
, spalanie około 7,8 litra. Polecam ten typ silnika. Pozdrawiam.

Jakub
01-02-2007, 12:51
Cewka kosztuje ca 220pln :) , także nie jest to duży wydatek.

saturnin
01-02-2007, 20:25
Wielkie dzięki chłopaki, samochód zaklepany, jutro odbieram. NAwet nie pytajcie o cenę :))


Widzisz kolego kulturę forum?
Każdy może sobie coś poklikać i każdy jest szanowany.
Nie wiem jak jest na CCP ale tutaj dobrze jest profil mieć w jakis sposób koleżeński.
:metal
Szanujemy naszych adminów za to ,że są ludzcy i koleżeńscy a internet nie jest zasłoną duszy człowieka.

Tu trochę się nie zgodzę. Są topiki do pogaduch gdzie hulaj dusza admina nie ma, ale są także tematy ściśle określone w których warto mówić tylko na temat. Przecież forum często służy do pomocy w awaryjnych sytuacjach, coś sie spie... i szybko trzeba dowiedzieć się co i jak. A tu w temacie poświęconym temu problemowi masz kilka stron pogaduch nie na temat i może ze dwie, trzy wartościowe odpowiedzi. W tym momencie rygor i skrupulatny admin bardzo pomaga.
Ale swoja droga, przyganiał kocioł garnkowi - sam nudzę nie na temat.
Pozdro wszytkich i bez urazy :)

Venetian
05-02-2008, 12:09
Saturnin > Mam 1.8 125 z 2002 i nic w nim nie wymieniałem poza zwykłą eksploatacją (płyny, filtry, świeczki...), autko ma przejechane 115kkm w tym 60kkm przejechałem osobiście. Cewki nie wymieniałem. Auto na hamowni pokazało 127 KM i 165 Nm po pięciu latach eksploatacji.

1.8 w mk2 i 1.8 w mk3 to zupełnie inne silniki, z innych rodzin, wszystko mają inne.

1.8 w mk3 i 2.0 w mk3 to z kolei praktycznie takie same silniki, różnią się średnicą tłoka ale cały osprzęt pasuje z jednego do drugiego i na odwrót, nawet głowice pasują !

Według mnie 1.8 jest godny polecenia a jak zapragniesz więcej mocy to w jeden dzień możesz włożyć 2.0 (145KM). W polsce można na allegro znaleźć silnik 2.0 za 3000pln razem z głowicą, skrzynią itp., ale jakbyś chciał sam blok to pewnie znacznie taniej.

cieglo
05-02-2008, 13:02
Trochę późno natknąłem się na ten temat, ale wpiszę swoje spostrzeżenia.

Mondeo Mk3 1.8 125 KM (rocznik 2004) używałem jako auto służbowe (kombiak). Nie wiem jak wyglądają dane katalogowe, ale według mojego odczucia (podkreślam, to subiektywne) auto było strasznie mułowate, szczególnie przy 4 osobach na pokładzie. Co więcej, na co dzień używam Mk1 z silnikiem o tej samej pojemności (115 KM) i moim zdaniem zbierało się lepiej niż mocniejszy brat (ale trzeba przyznać - na jego obronę - również i cięższy). Zdecydowanie wybrał bym mocniejszy motor benzynowy, albo diesla (gdybym taki wybór miał).

Spalanie przy jednostajnej prędkości na autostradzie wyszło jak w mordę strzelił - równe 8 litrów na setkę.

Z defektów - raczej nie działo się nic poważnego. Pojawiły się jednak problemy ze sprzęgłem (ale to bankowo kwestia odmienności nóg, które nim operowały :) - wiadomo auto służbowe). Druga kwestia związana była z alternatorem, z tego co pamiętam. Na niskich obrotach przygasały światła, w rytm falujących obrotów.

Co do silnika 1.8 (tego starszego, 115KM) - ja również nie narzekam. Moim zdaniem udana konstrukcja.

maniek_
05-02-2008, 13:09
Mam podobne odczucia jak Cieglo. Przynajmniej na 1 i 2 biegu mam wrażenie że Mk I ciągnie lepiej, ale przy biegu 4 i 5 Mk III ma już przewagę, ale to są również tylko moje odczucia. Jeśli chodzi o usterki w Mk III wymieniałem sprzęgło i skrzynie (ma przejechane 150kkm), przy silniku nic do tej pory sie nie działo :)

krzys-68
05-02-2008, 14:21
Dzięki, ale kokretnie chodzi mi o silnik montowany w modelu MK3 (rok 2002) 1.8l LX DURATEC.
Byłbym wdzięczny za ew. komentarze jeśli ktoś miał jakieś złe doświadczenia z tą jednostką, lub odwrotnie czy jest to wersja godna uwagi.


Z góry dzięki!tylko jaka moc tego silniczka?
byly 125KM i 110KM w tym roczniku :helm:
125KM daje sobie rade z kombikiem :los2: