PDA

Zobacz pełną wersję : Co myślicie o tej ofercie? MK IV 2.0 240KM



Oskarsrc
03-03-2018, 19:21
Witam, jestem nowy na forum zastanawiam sie nad zakupem MKIV 2.0 240km byłem oglądac kilka modeli ale najbardziej podoba mi sie ten https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-2-0t-240-aut-gaz-salon-pl-1-reka-full-titanium-lxs-navi-wentyle-xenon-ID6zqEwd.html#f46a49ac70 a wy co o tym myslicie? Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

A może macie jakieś egzemplarze godne uwagi?

Pozdrawiam

adamze27
03-03-2018, 19:56
załatw VIN to zobaczymy czy ta opcja taka full,chociaż ma dużo :hmm: czujniki z tyłu rzecz gustu,dla mnie albo fabryka albo bez :hmm: poza tym sprawdz dokładnie jakie graty ma LPG bo to wtrysk bezposredni

kepa
04-03-2018, 10:10
Ten samochód ma 200 tys przebiegu. Jak myślisz, ile taki silnik wytrzyma? Jak długo masz zamiar nim jeździć i jakie planowane roczne przebiegi? To nie są żadne uszczypliwe pytania, tylko poważne pytania. Nie mam doświadczenia z ecoboostami, ale trochę się zdziwiłem, że samochód z takim silnikiem i takim przebiegiem tyle kosztuje. "Podobno" takie silniki wytrzymują około 300 tys przebiegu przy dobrych warunkach. W tym samochodzie za 44 tys zł wyczuwam bardzo szybką utratę wartości, ale może się mylę? Z drugiej strony, kto bogatemu zabroni :hmm:

Piotrek_77
04-03-2018, 11:14
Ten samochód ma 200 tys przebiegu. Jak myślisz, ile taki silnik wytrzyma? Jak długo masz zamiar nim jeździć i jakie planowane roczne przebiegi? To nie są żadne uszczypliwe pytania, tylko poważne pytania. Nie mam doświadczenia z ecoboostami, ale trochę się zdziwiłem, że samochód z takim silnikiem i takim przebiegiem tyle kosztuje. "Podobno" takie silniki wytrzymują około 300 tys przebiegu przy dobrych warunkach. W tym samochodzie za 44 tys zł wyczuwam bardzo szybką utratę wartości, ale może się mylę? Z drugiej strony, kto bogatemu zabroni :hmm:

"podobno" Ci co tak mówią to tak zwani "znaFcy".. tacy ludzie jak Ty psują rynek i dlatego handlarze muszą kręcić liczniki

Jarek2016
04-03-2018, 11:15
Fotelik musi być :o)

adamze27
04-03-2018, 14:15
podstawowe pytania to VIN,ile zrobił na tym gazie i jakie ma graty :hmm: co do przebiegów to proponuje zobaczyć na FKP gdzie są przebiegi ecoboostów,nikt jakoś nie sprzedaje w pobliżu 300 tys. km :hehe: bardziej obawiałbym się sposobu w jaki traktowana była skrzynia,ale to zawsze loteria w używanym samochodzie :hmm:

krzysiekjx1
04-03-2018, 14:59
Ten samochód ma 200 tys przebiegu. Jak myślisz, ile taki silnik wytrzyma? Jak długo masz zamiar nim jeździć i jakie planowane roczne przebiegi? To nie są żadne uszczypliwe pytania, tylko poważne pytania. Nie mam doświadczenia z ecoboostami, ale trochę się zdziwiłem, że samochód z takim silnikiem i takim przebiegiem tyle kosztuje. "Podobno" takie silniki wytrzymują około 300 tys przebiegu przy dobrych warunkach. W tym samochodzie za 44 tys zł wyczuwam bardzo szybką utratę wartości, ale może się mylę? Z drugiej strony, kto bogatemu zabroni :hmm:

"podobno" Ci co tak mówią to tak zwani "znaFcy".. tacy ludzie jak Ty psują rynek i dlatego handlarze muszą kręcić liczniki

a ja bym najpierw zapytał gdzie te 200tkm zostało pokonane bo nie sam przebieg jest wyznacznikiem zużycia :)

KamilJaworzno
04-03-2018, 17:07
kolega kepa pewnie ma 15 letnie mk3 z nalotem 200kkm. a potem płacz, że przy 250 do remontu silnik, a w rzeczywistości nalatane 700. nie dziwię się, że ludzie przy '300' remontują ecoboosty, skoro mają i dwa razy tyle. no ale kepa będzie zadowolony, bo 200 na blacie jest, chociaż to już prawie złom :hmm:

kepa
04-03-2018, 19:21
Widzę, że hejt na mnie poleciał - spodziewałem się tego choć złych zamiarów nie miałem. Z tego co tu piszecie to benzyniaki (nieważne czy z 2 litrów 145 czy 240km) robią spokojnie po 500 czy nawet 700 tys km. :up:

KamilJaworzno
04-03-2018, 20:11
i co w tym dziwnego? dla przykładu moje niedawno sprzedane e90 3.0 R6 2005 rocznik, w 2015 miał 528 tysięcy. ja kupiłem w styczniu 2017

kepa
04-03-2018, 20:57
ale na tym forum skupiamy się na silnikach forda, a nie bmw (które mają/miały super silniki benzynowe). Nie twierdzę, że to nie jest do zrobienia - myślę jednak, że kupowanie takiego egzemplarza jak wyżej za takie pieniądze to loteria, lecz może się mylę - ale życzę przyszłemu nabywcy, żeby zrobił drugie 200 tys w takiej konfiguracji - z automatem i instalacją gazową (nie wiadomo jak to wszystko było zadbane i traktowane) bez remontu skrzyni czy silnika. Według mnie o te silniki trzeba szczególnie zadbać, bo są wysoko zaawansowane

Piotrek_77
04-03-2018, 20:59
i co w tym dziwnego? dla przykładu moje niedawno sprzedane e90 3.0 R6 2005 rocznik, w 2015 miał 528 tysięcy. ja kupiłem w styczniu 2017

masz fotki jego :) ? jak się sprawował :) ? w jakim był stanie wizualnym i technicznym ?

KamilJaworzno
04-03-2018, 23:20
W środku bardzo dobrze. Był po dzwonie, oczywiście przebieg o 2/3 W dół, nie było po nim widać. Dopiero z aso mi wydrukowano przebiegi przy poszczególnych błędach. Fajnie odchodził, automat 258 koni, 6.5 do setki. Niestety silnik po odpaleniu bujał kilka sekund i po roku szukania przyczyny się pozbyłem. Ogólnie był następcą mojego mk4. Najgorszy zakup w życiu, w rok straciłem na nim 20 tysięcy. Całe zawieszenie zrobiłem i wiele innych no i utrata wartości. Kolego kepa. Te silniki nie były dobre. BMW robili dobre silniki do e90. Od e90 to złom i nic więcej. Wadliwe głowice, popychacze nawalają, vanosy się zacinają. Ogólnie masakra. Głowica z czasem ma zapvhane kanaliki i słaba cyrkulacje oleju. Jak będziecie szukać takiego e90 to tylko diesel 3.0, omijać n52b25 i b30