PDA

Zobacz pełną wersję : Co sprawdzic przed kupnem MK1



SLAVKO
31-01-2007, 13:48
Witam. Mam pytanko. Koleszka przymierza się do kupna MK1 i chciałbym mu pomoc. Niestety nie jestem znawcą dlatego pytam was, na co zwrocic uwagę przed kupnem jak sprawdzic MK1 1.8 lub 2.0 TD ile palą itp. Z góry dzięki.

BS
31-01-2007, 14:05
Witam. Mam pytanko. Koleszka przymierza się do kupna MK1 i chciałbym mu pomoc. Niestety nie jestem znawcą dlatego pytam was, na co zwrocic uwagę przed kupnem jak sprawdzic MK1 1.8 lub 2.0 TD ile palą itp. Z góry dzięki.

no to za bardzo mu nie pomożesz z kupnem 2,0 TD w mkI bo takich nie było ... diesle w MKI i MKII to tylko 1,8 TD i żadne inne nie były produkowane ... osobiście polecam artykuł o kompresji w dieslu (dział artykułu) + sprawdzenie czy nie cieknie silnik -szczególnie na łączeniu ze skrzynią, jaki jest stan sprzęgła, lakier-testerem lakieru, geometria oraz podstawowy przegląd na ścieżce diagnostycznej ... jak kupi zdrowego diesla to się będzie cieszył-jak zajeżdżonego to go przeklnie ... diesel musi palić równo, nie może nim telepać i musi równo chodzić (i nie moze tłuc wtryskami jak stary transit)... musi być odczuwalny kopniak ok 2000 rpm -sprawny booster, bo turbawka oryginalna nie pada za często ...

a ile pali 1,8 TD to sam wiesz najlepiej- w końcu masz takie auto... mój w budzie kombi, bez jakiegokolwiek oszczędzania bo nie jeżdżę ekonomicznie spala do 8 w mieście (warszawa i korki)

SLAVKO
31-01-2007, 16:05
Dzięki pozdrawiam!