PDA

Zobacz pełną wersję : jaki plyn



cycu
08-06-2005, 16:19
chcialbym sie dowiedziec od czego jest ten zbiornik z plynem ktory jest nad plynem od spryskiwacza i czy mozna dolac jakis bo mam go malo nie wiem jaki byl wczesniej lany czy mozna wymieszac 2 rozne plyny jak tak to co mam dolac

gnacik
08-06-2005, 16:24
Generalnie pewnie chodzi Ci o zbiorniczek wyrownawczy plynu do ukladu chlodzenia

rydzadam
08-06-2005, 16:24
Bezpośrednio nad płynem do spryskiwaczy jest płyn chłodzący, a jeszcze wyżej przy podszybiu samym (może o to chodzi) - olej do wspomagania. Do pierwszego można dolać wody destylowanej, a najpóźniej przed pierwszymi przymrozkami na jesień - wymienić całość. To drugie - wymienić, bo po pierwsze, nie wiadomo, co kto kiedyś wlał, a po drugie - tanio i bezpiecznie tak właśnie zrobić.

cycu
08-06-2005, 16:27
to jest ten pierwszy zbiornik nad plynem od sryskiwacza taki duzy a tej wody destylowanej to mozna nalac jak ten plyn w zbiorniku jest cieply czy odczekac az bedzie zimny

gnacik
08-06-2005, 16:28
to jest ten pierwszy zbiornik nad plynem od sryskiwacza taki duzy a tej wody destylowanej to mozna nalac jak ten plyn w zbiorniku jest cieply czy odczekac az bedzie zimny
Lepiej poczekaj za troche przestygnie :bigok:

fuel111
08-06-2005, 16:32
Jak jest ciepły to jest tam przeważnie ciśnienie i może cię z lekka poparzyć. Zasada odkręcaj powoli. :pc:

PAWLOS
08-06-2005, 18:15
mam pytanie co sie moze stac jak pomieszałem płynny chłodzenia kocntrat mobila zierony i chyba był jakis pmaranczowy co moze sie od tego uszkodzic ????????? tak naprawde bo ford pisze ze silnik ale jakim cudem?? :wall: :zly:

STraits
08-06-2005, 18:21
Uszkodzić to nic nie uszkodzisz. Ale ciekawe jaki kolor bedzie miała ta mixtura ;)

PAWLOS
08-06-2005, 18:29
dzieki wsumie wyszedł taki ciemno zielony jak płyn chamulcowy specialnie zlewałem do słoika zeby zobaczyc czy sie nie zwazył wyglądał na klarowny a cały zmieniac to szkoda mi kasy bo własnie zmieniałem termostat (35zł i musałem cos dola koncentrat mobil 32zł) :smash: :beer:

fuel111
08-06-2005, 19:16
Alew na zimę i tak lepiej będzie wymienić ponieważ jak zalałeś stary płyn to nie wiadomo jak było z jego kondycją, tzn. do ilu nie zamarzał. :metal

HEVA
08-06-2005, 19:21
własnie zmieniałem termostat (35zł i musałem cos dola koncentrat mobil 32zł) :smash: :beer:

Dużo Ci ubyło płynu przy wymianie termostatu? Bo też chcę zmienić termostat na nóweczkę.

PAWLOS
08-06-2005, 19:22
2litry

rydzadam
08-06-2005, 19:31
własnie zmieniałem termostat (35zł i musałem cos dola koncentrat mobil 32zł) :smash: :beer:

Dużo Ci ubyło płynu przy wymianie termostatu? Bo też chcę zmienić termostat na nóweczkę.

Jak się postarasz, to w glebę nie powinno pójść nie więcej jak 0,2 litra. Mi się udało, a pierwszy raz w życiu wymieniałem. Przepis na wymianę jest gdzieś w artykułach MKP i na forum AC w zimę było przerabiane.

krzys-68
08-06-2005, 19:53
Każdy dobrej jakosci płyn chłodzący tam powinien być dolewany.Wazne żeby był dedykowany do Forda i nie niszczacy aluminium :satan:

HEVA
08-06-2005, 20:26
Jak się postarasz, to w glebę nie powinno pójść nie więcej jak 0,2 litra. Mi się udało, a pierwszy raz w życiu wymieniałem. Przepis na wymianę jest gdzieś w artykułach MKP i na forum AC w zimę było przerabiane.

Właśnie o to mi chodzi. 2 litry to trochę wiele, ale to róznie bywa, bo nigdy nie wiadomo na jakiej wysokości termostatu jest płyn itd...
Musze kupic ładny termostacik i zabawić się z wymianą. Wezmę cyfrzaka i może stworzę jakiś artukulik.

rydzadam
08-06-2005, 21:35
Musze kupic ładny termostacik i zabawić się z wymianą. Wezmę cyfrzaka i może stworzę jakiś artukulik.

Jesteś z Bydgoszczy, to rada: nie kupuj termostatu francuskiego na Brzozowej, chyba jednak oryginał będzie lepszy. Ten mój niby OK, ale mam wrażenie, że za niską temperaturę trzyma, albo minimalnie przepuszcza.