PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo Mk3 diesel



korkorkor
02-06-2018, 00:48
Szanowni forumowicze, błądzę od godziny po forum szukając info, ale już mnie głowa zaczyna boleć od mnogości wszystkiego.
Dlatego mam parę krótkich pytań odnośnie Mk3.
Chcę kupić go w dieslu, kombi i raczej w automacie:

- lepsze są 115 konne ddci niż tdci 130km?(niezawodność);
- jak z dwumasem - czy w jednych i drugich występuje? Wolę raczej automat, ale jeśli mam mieć dwumasa to tylko automat;
- będę się nim tłukł po dziurach, zawieszenie wytrzymałe? Nie wiem na pewno tego, ale raczej wielowahaczy to nie ma?;
- no i jak z rudym?

Postarajcie się mnie nie zbluzgać za lenistwo, ale może komuś się zechce wypunktować odp na moje pytanka i po problemie :)

No i jeszcze jedno.. szansa na zakup czegoś poniżej 250kkm to raczej niemożliwe? Nawet te z końca lat i górnej półki cenowej?

z góry dzięki.

ps sorry za lamerskie pytania, ale nie wiem nic o fordach, siedzę w VAG i trochę japońskich..

Disizmi
04-06-2018, 08:48
TDDi to wół roboczy - podobno pancerna jednostka (wiem to tylko ze słyszenia bo sam jeżdżę Duratec'iem).
Dwumasa występuje we wszystkich silnikach Mondeo z manualną skrzynią biegów (w automacie chyba nie ma).
Zawieszenie jest w miarę wytrzymałe - remontowałem swoje przy około 250-260 tys. km. Dodam, że jest wielowahaczowe.
Ruda może się pojawiać na dolnych rantach drzwi (tego u siebie nie doświadczyłem), pod blendą na klapie i oczywiście na podwoziu.

zippy
06-06-2018, 22:59
- lepsze są 115 konne ddci niż tdci 130km?(niezawodność);
TDDI 115km w automacie to raczej rzadki widok, celuj w 130km TDCI ale szukaj takiego po regeneracji wtrysków i pompy (koniecznie z papierami)

- jak z dwumasem - czy w jednych i drugich występuje? Wolę raczej automat, ale jeśli mam mieć dwumasa to tylko automat;
Wszystkie diesle w manualu mają dwumas, automat nie wiem.

- będę się nim tłukł po dziurach, zawieszenie wytrzymałe? Nie wiem na pewno tego, ale raczej wielowahaczy to nie ma?;
Zawieszenie tylne na wielowahaczu, przód normalnie kolumna + wahacze poprzeczne. Całość pancerna i dojeżdża do przebiegów 200tyś+. Problem w tym, że auta które mają nalatane ponad 200tyś będą wymagały w niedługim czasie remontu zawieszenia. W szczególności boli tył, który na markowych częściach nie jest tani.


- no i jak z rudym?
Ruda ogólnie lubi dolne ranty drzwi (po 2005r poprawione), tylna część podłogi (okolice baku i tylnej belki) i tylne podłużnice + progi.
To wszystko oglądnij bardzo dokładnie. Najlepiej szukaj Mondeo po 2005 roku. Są lepiej zabezpieczone antykorozyjnie.

P.S. Są to moje subiektywne spostrzeżenia z 7 lat użytkowania 3 szt. Mondeo mk3 (wszystkie diesle TDCI - 130km x2 i teraz 115km).