PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MKIV 2.0 benzyna - prośba o pomoc w ocenie



Bart3q
18-11-2018, 16:28
Cześć!
Chcę kupić nowe auto - jak w tytule, Mondeo mkIV 2.0 benzyna, plus chcę założyć LPG.
To mój pierwszy kontakt z autami z tej półki cenowej (nigdy do tej pory nie miałem auta powyżej 10 tys. zł). W związku z tym mocno niepewnie czuję się przy zakupie.
Mam upatrzone Mondeo, już dałem zaliczkę:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-titaniumx-benzyna-145km-skora-alcanatra-xenonnaviled-grzanefotconvers-ID6Bw6HM.html?

Auto w fajnej opcji, wynająłem magika z komputerem i czujnikiem lakieru. W kompie niby wszystko ok, czujnik pokazuje wszędzie 180-210um, oprócz dwóch drzwi (na nich 250um). Czyli niby ok.
Jutro będziemy oglądać jeszcze w warsztacie spód, zawieszenie itp.
Ale poradźcie mi proszę - na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, żeby nie wpakować się w jakąś kosztowną naprawę?
A może znacie kogoś, kto mógłby mi pomóc fachowo w oględzinach?
Wiadomo, czytałem poradniki itp. i tak całkiem zielony nie jestem, ale to dla mnie duże pieniądze i nie chciałbym ich nierozsądnie wydać.

adamze27
18-11-2018, 17:38
po pierwsze załatw VIN,po drugie niech sprzedający zejdzie na ziemię z tą najbogatsza wersją i niby ksenonami :hehe: potrafi rozróżnić ksenon od soczewki skrętnej?gdzie on tam ma światła LED? :hehe: po takich fotach to sobie można wróżyć :hmm:

Bart3q
18-11-2018, 17:45
VIN WF0GXXGBBG8K57566
Zapomniałem wrzucić do 1 posta.

adamze27
18-11-2018, 18:24
WF0GXXGBBG8K57566


Mondeo 2007-2014, 2.0L Duratec FFV DOHC (145PS), Hypnotic Silver
Numer VIN: WF0GXXGBBG8K57566
Numer rejestracyjny: LIF-RI60 (20.06.2008)
Data pierwszej rejestracji: 20.06.2008
Kraj zarejestrowania: DE

Główne funkcje
Data produkcji: 10.06.2008
Model pojazdu: Mondeo 2007-2014
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 66
Silnik: 2.0L Duratec FFV DOHC (145PS)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"D"
Lakier: Hypnotic Silver
Materiał we wnętrzu: Alcantara / Ebony
Mniej ważne funkcje
Bez tylnych chlapaczy
Bez urzšdzenia do mocowania ładunku
Bez zestawu do wykończenia wnętrza
Bez przednich chlapaczy
Bez ukł.ułatw.ruszan.na wzn.(HLA)
Ze standardow drzwiami tylu nadwoz
Wyprodukowany W Zakładzie Genk
Bez układu podwójnego ryglowania
Bez pakietu wyp. specj.
Bez opcji flotowych
Poziom marketingowy 1
Bez wyposażenia RSO
Z elektroniczna kontr.statecznosci
Zestaw - naprawa opon
Z Centralnym Zamkiem
Z Szybami Tylnymi Sterow. Elektr.
Szyba barw.nieb - Kompl.
Szyba przedn.barw.nieb
Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
Z popielniczkš w konsoli
Bez schowka pasażera o reg. temp.
Z jednokolorowš tablicš rozdz.
Z przednimi dywanikami podlogowymi
Z tylnymi dywanikami podlogowymi
Bez osłon przeciwsłonecznych
Z panelem poszycia drzwi wersja 5
Bez podpory ładunku
Bez siatki działowej przest. bagaż.
Bez Siatki Zabezpieczenia Ładunku
Z wykładzinš przedziału
Less Rear Screen Sun Blinds
Bez wewnetrznej przegrody
Krata wlotu pow. lakierowana
Bez relingu dachowego
Bez Spojlera
Elektr.Regulowane Lusterko Wsteczne
Podw.lus.ele/ogrz/skła/lamp.oœ.prog
Bez uchw.na torby na narty
Z 4-kierun.regul.zagłów. przedniego
Bez specjalnych pokrowców siedzen
Bez specjaln. pokrow.przedn.siedzeń
Bez specjaln. pokrowc.tyln. siedzeń
Z ręcznie reg. podporš lędŸw. pas.
Ogrzew.siedz. kier.-zmien.temp.
Z ogrzew.siedz.pasaż.-zmien.temp.
Bez ogrzewanych tylnych siedzeń
Bez zintegrow. fotelika dziecięcego
Z Elektr. 2-Kier.Reg.Siedz.Kierowcy
Z reczn.2-kier.reg. siedz.pas
Bez podłokietników tylnych siedzeń
Bez sprzegu przyczepy
Klamka zewnętrz. w kolorze nadwozia
Ze skórz galka dzwigni zm. biegów
Elek.ryglow.drzwi z elek.zwalnian.
System bezkluczykowy
Z układem zamka centr. bez kluczyka
Z automat.wycieraczkš szyby przedn.
Z Ogrzew. Dyszami Spryskiwaczy
Bez układu mycia reflektorów
Bez Szyberdachu
Kurtyna powietrzna lewa
Kurtyna powietrzna - prawa strona
Podusz.powiet.ochrony kolan-kierow.
Z bocznš podusz.pow.- str. kierowcy
Z bocznš podusz.pow.- str. Pasażera
Bez wył. pod. pow. pas.
Bez koła zapasowego
Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
Obr.ze stopu 17 X 7,5 Styl 2
Bez kola zapasowego
Bez kołpaków kół
Nieblokujšce nakrętki kół
Z Zawieszeniem Standardowym
Klasa obciaz.przedniej sprezyny-G
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-P
Ze wspomag. awaryjnym hamulców
Sportowe siedzenie przednie
Z kan.tyln./ Sł.B
Bez czujn.fil.pow.
Z 70-l. zbiornikiem paliwa
Standardowa konstrukcja pedalu
Z kolem kierownicy wykoncz. skóra
Bez podgrzewanej kierownicy
Ze Sterowaniem Prędkoœciš
Bez Nagrzewnicy Pomocniczej
Konwencjonalne wskaŸniki - Poziom 3
Płyta nawigacyjna -dla danego kraju
Bez Autoalarmu
Z ukladem wspomag.przy parkow.tylem
Z przedn.ukł.pomocy przy park.
Akumulator wzmocniony
Bez dod. odtwarzacza CD
Z gniazdem A/V
Tylko interfejs telef. BT/VC
Z antenš trzypasmowš
Ubogie wyp. z naw./CD/radiem AM/FM
Pakiet wyposażenia systemu ICE 5
Bez anteny szerokopasmowej
Z 8 głoœnikami serii z bog.wyp.
Pakiet instal. telef. B - Niemiecki
Bez ukł. zapewn.rozrywki rodzinie
Moduł aktywowany głosem - Niemiecki
Bez kamery
System reflektorów adaptacyjnych
Bez Œwiateł Do Jady Dziennej
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Ze swiatlami progowymi
Z oœw.wnętrza typu
2/3 Row Curt Lamp/2 Row Map Light
Z automatycznym wł./wył.reflektorów
wiec jak widać do najbogatszej wersji jeszcze brakuje :hehe:

Bart3q
18-11-2018, 18:44
Faktycznie, najbogatsza wersja to to nie jest.
Z tymi ksenonami nieźle nakłamał, nie zwróciłem na to uwagi... Muszę dokładnie przeanalizować całe to ogłoszenie, co tam więcej jest nakłamane...

Powiedzcie, lepiej zabrać to auto i dać na przegląd do ASO, czy lepiej wynająć typa od oglądania aut, żeby je sprawdził? Do ASO do Świdnicy bym podjechał, niby mają dobre opinie i są dość blisko. Z drugiej strony wszyscy rzeczoznawcy chcą żeby auto oglądać na zimnym silniku...

adamze27
18-11-2018, 19:51
wersja 66,więc można tak przyjać...jednak patrząc na to co ma nie przyjąłbym ani nie wysunął sugestii że to najbogatsza wersja :hmm: z opisu sprzedawcy brak świateł LED,ksenonów,tempomatu aktywnego :hmm: może coś mi jeszcze umknęło ale to nie ja kupuje :hehe: kupując w takiej cenie lepiej stracić na dokładnym sprawdzeniu samochodu niż dać sie zrobić w jajo :hehe: uderz do sławek kali na forum FCP,niech ci potwierdzi przebieg w Niemczech

Bart3q
18-11-2018, 20:30
Do tego nie ma klimatyzowanego schowka, fotel pasażera nie jest w elektryce, a wymieniona w raporcie skórzana gałka dźwigni zmiany biegów jest u niego normalna. Nie wiem też, czy lusterko jest elektrochromatyczne.

Dzięki za porady!
A powiedz - uważasz że lepiej to auto zabrać do ASO do Świdnicy, i tam sprawdzić jego historię i zlecić przegląd, czy lepiej z jakimś rzeczoznawcą pojechać?

EDIT: Z tego co widzę, jak sławek kali sprawdzi, to już nie ma sensu drugi raz tego samego sprawdzać w ASO... A rzeczoznawca dodatkowo pewnie może wyłapać jakieś problemy z papierami. Czyli chyba jednak zdecyduję się na rzeczoznawcę.

adamze27
18-11-2018, 20:39
fotel pasażera nie jest w elektryce
ale wymieniamy czego nie ma?fotel kierowcy też ma tylko podstawową czyli góra-dół :hehe: ogólnie to czego nie ma do full wersji można by jeszcze wymieniac długo :hehe: ale chyba nie o to chodzi,bo zawsze cos będzie brakować :hehe: co ja uważam...nie wiem jak teraz wyglada polityka forda i czy cos sie zmieniło odnośnie historii zagranicznej samochodu,czy teraz mają mozliwośc sprawdzenia :hmm:najpierw zweryfikowałbym przebieg aby się dalej pchać,dopiero potem ASO

Bart3q
18-11-2018, 21:06
Faktycznie, fajnie że to napisałeś.
Nie znam dobrze tego modelu i wszystkich wersji wyposażenia, ciężko przez to każdy szczegół zweryfikować.
Gałka chyba jednak jest ok.
Nieważne jednak czego brakuje, grunt aby był sprawny :)
A powiedz - jeśli przebieg byłby kręcony, to są jakieś podzespoły w tym modelu, które psują się po określonym przebiegu? Czy wystarczy ogólnie dobry stan, i będzie śmigać?

adamze27
18-11-2018, 21:57
jeśli przebieg kręcony to ja sobie odpuszczam,po co pchać się w kłopoty i popierać kombinatorstwo :hmm: liczy się stan techniczny,psują sie normalne rzeczy eksploatacyjne jak w większosci samochodów

Jakub
19-11-2018, 07:24
W ogłoszeniu rok 2009, a według vin 2008.

Wytaptane z telefonu

czeslaw555
19-11-2018, 08:24
masz jeszcze parę odpowiedzi na Bez-wypadkowe , w sumie bardzo podobne
https://bez-wypadkowe.net/showthread.php/46329-Ford-Mondeo-MK-IV-2-0pb-2008-Wa%B3brzych

Bart3q
19-11-2018, 08:41
Na razie przebieg się zgadza, historia napraw gwarancyjnych może tłumaczyć lekkie podmalowanie dwóch drzwi.
Jest trochę nieścisłości z opisem, ale opisy często są do bani. Nic dyskwalifikującego.
Dzisiaj obejrzę je z fachowcem, na razie wszystko niby ok.

Z tym rokiem - tłumaczył to niby tym, że auto było sprzedane w 2009, ale wyprodukowane w 2008 - jakaś wyprzedaż starego rocznika.

czeslaw555
19-11-2018, 08:43
Z ciekawości. Skąd/jaki fachowiec ?

Bart3q
19-11-2018, 08:53
Z olx...
https://www.olx.pl/oferta/autokontrol-dokladne-sprawdzenie-auta-przed-zakupem-uczciwie-i-tanio-CID619-ID9t5T7.html#cabbd2b6b6


A wcześniej kompa podpinał mi:
https://www.olx.pl/oferta/diagnostyka-komputerowa-samochodow-mobilna-CID619-IDx3Akr.html#91b0e277b3
ten sam na innym serwisie:
https://dobrymechanik.pl/mechanicy/walbrzych/mobilna-autodiagnostyka-komputerowa.html

jarek33
19-11-2018, 13:06
jak auto z Wałbrzycha podjedz do świdnicy do bosha
sprawdzą auto bardzo dokładnie maja taka opcje sprawdzenie auta przed kupnem

Tomasz
20-11-2018, 18:06
Co do grubości lakieru to na drzwiach powinno być 140-160, dach podobnie, na masce może być nieco więcej, ale już jak otworzysz drzwi to na słupkach najczęściej jest mniej, od 65-95 mikronów.

czeslaw555
20-11-2018, 18:24
a dlaczego może być na masce więcej ?

Bart3q
20-11-2018, 20:28
Kupiłem to auto.
Poprosiłem sławka kali o raport, i wszystko się zgadzało.
Auto w niemczech od jednego właściciela. Ostatnie 3 wpisy serwisowe - z 2015r, 2016r i 2017r, przebieg zwiększał się co ok 20tys do 152 w 2017. Dodatkowo wpis z gwarancji z 2015r, potwierdzający ten przebieg.
Lewe przednie i tylne drzwi delikatnie podmalowane, warstwa lakieru ok 250um, prawy przód to samo. W historii gwarancji opisane, że helmut miał zastrzeżenia co do korozji i coś malowali - jako tako się zgadza.
Auto zostało gruntownie sprawdzone - lakier na progach, słupkach, kielichach przednich, oczywiście na drzwiach, dachu, błotnikach - wszędzie ok.
W kompie przebieg się zgadza również. Był problem z sondą lambda, ale się okazało że mysz przegryzła dwa kable - i się rozwiązało.
Tarcze wszystkie do wymiany - przód mocno krzywy, na wszystkich rowki i lekkie progi. Auto ponoć stało jakiś czas w trawie.
Tłumik skorodowany, ale jeszcze chwilę pojeździ. Podobnie wahacze przód i tył. Środek podłogi zdrowy. Pas tylni - korozja. Ale wszystko korozja powierzchniowa, wżery bardzo płytkie, widać że dopiero się rozpoczęła, i na razie wpływa minimalnie na grubość elementów. Zabezpieczenie antykorozyjne powinno dać radę, ponoć 500zł.
Do reszty nie można się było przyczepić. No, klimy nie mogliśmy włączyć, ale był 1*C na dworze i ponoć mógł być z tym problem. Tylko komputer pokazywał że 4 bary w układzie klimy są.

Bardzo polecam specjalistę, miałem naprawdę dużo szczęścia że na niego trafiłem. Tyle rzeczy sprawdził że byłem w mocnym szoku - np. zastanawiał się, czy przednie koło nie jest lekko przestawione - i zmierzył że lewe ma do nadkola (w kierunku tyłu auta) 0.5mm bliżej niż prawe. Albo np. sprawdzał, czy w regionie skąd pochodziło auto nie było powodzi. No i trochę sęk, że była... Dokładnie posprawdzaliśmy różne ślady, ale nie znaleźliśmy nigdzie (oprócz wyższej niż przeciętna korozji podwozia) śladów.

Już po zakupie zajrzałem pod fotel kierowcy i pasażera i powiedzcie mi proszę - to normalne, że niektóre śruby mocujące fotel do podłogi i szyny są skorodowane? Podobnie taki metalowy łącznik między kierownicą a podłogą...

Muszę się teraz dużo nauczyć jak to obsługiwać, trochę ciężko będzie z niemieckiej instrukcji ;) Ale zaraz coś poszukam.
Gdybyście mogli mi podrzucić jakieś fajne rozwiązania tuż po zakupie - antykradzieżowe, update softu ciekawy lub inne tricki - będę wdzięczny, dopiero zapoznaję się z forum.

Bardzo dziękuję za poradę i naprowadzenie na sławka kali!

Tomasz
21-11-2018, 02:42
a dlaczego może być na masce więcej ?

Nie umiem odpowiedzieć dlaczego tak jest, ale różnica może wynosić nawet 20%-30%, czyli przy 150 mikro na drzwiach, maska może mieć 180-195 mikro i nie będzie to świadczyło o malowaniu.

Tomasz
21-11-2018, 02:42
a dlaczego może być na masce więcej ?

Nie umiem odpowiedzieć dlaczego tak jest, ale różnica może wynosić nawet 20%-30%, czyli przy 150 mikro na drzwiach, maska może mieć 180-195 mikro i nie będzie to świadczyło o malowaniu.

czeslaw555
21-11-2018, 09:50
To może masz coś z miernikiem, nie mam takich doświadczeń. Jak jest ori to wszędzie podobnie.
Używam takiego który rozróżnia rodzaje blach i jest bardzo dokładny https://www.bluetechnology.pl/index.php?kat=Miernik-lakieru-P-11-S-AL

Tomasz
21-11-2018, 17:56
Mój miernik jest atestowany i co roku podlega kalibracji. W ciągu roku przy intensywnym użytkowaniu każdy może przekłamywać. Sprawdzałem na moim mk1, iveco służbowym, którego mamy od nowości i na 100% nie było barwione, volvo, którym obecnie pomykam i wyniki były podobne. Różnice mogą być również ze względu na kraj produkcji jak również docelowe miejsce sprzedaży.

czeslaw555
22-11-2018, 17:47
Z ciekawości, jaki masz miernik ?

Tomasz
22-11-2018, 17:59
Jutro sprawdzę co to za model. Używamy go w lakierni przy malowaniu detali na niemieckie pojazdy szynowe, a oni sprawdzają mi każdą partię dostawy. Gdyby było z nim coś nie tak to na pewno na ich miernikach by wyszło.