PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Pytanie o nawigację



marcin195
09-02-2007, 11:46
Witam ,
Pomimo pytania o w innym poście o wzmacniacz - mam konkurencyjny pomysł tzn zabudowa fabrycznej navi fordowskiej i tu rodzą się pytania:

1. Czy ktoś posiada Fordowskiego Blaupunkta DX4 - jeśli tak czy działa w Polsce? I jak się sprawuje ten sprzęt.
2. Czy ktoś posiada navi VNR 9000 (Kolorową) i może coś o niej napisać?
3. Gdzie wyprowadza się antenę GPS

Proszę o odpowiedź bo mam możliwość zdobycie zarówno jednej jak i drugiej navi (własny import z niemiec) -chciałbym jednak poznać wasze opinie na ten temat. Ważne jest czy opłaca się dać prawie 2 razy więcej za kolor?

Pozdrawiam Marcin

rc23
09-02-2007, 14:12
chyba gilotyna ma navi zabudowane w miejscu fabrycznego radia i musiał chyba popielnik wywalić bo się nie mieściła

marcin195
09-02-2007, 17:25
Te 2 navi o które pytam są jak najbardziej fabryczne zarówno VNR 9000 jak i Blaupunkt DX4 mają roizmiar 1,7 DIN. Jesli ktoś ma fabryczne navi fordowskie - proszę o jakieś info.

chuck
09-02-2007, 21:00
Z tego co się orientuje , to jest do zdobycia płyta BladegoPunkta na Polskę w DX ; niestety mapa jest mało dokładna (tylko główne trasy 4,5,8 itd) i trochę większe miasta (Warszawa,Wrocek,Poznań).W Opolu np. to lipa bo w większości jechałem (wg navi ) po polu :)) . Nie wiem jaką kaskę masz do zapłacenia za ten towar i gdzie chcesz się na tym poruszać ale testowałem kilka dokładanych zabawek i sprawowały się o wiele lepiej a ceny są już coraz lepsze.Te które wymieniłeś mają antenę montowaną np pod deską rozdzielczą (uwaga na przednie szyby grzane alektr. bo mogą ekranować) i chyba potrzebują jeszcze sygnału tacho z auta.
Powodzonka

rc23
09-02-2007, 21:55
(uwaga na przednie szyby grzane alektr. bo mogą ekranować)

grzane szyby absolutnie nie przeszkadzają :metal

remik07
10-02-2007, 00:54
:bigok:

marcin195
10-02-2007, 08:50
Co do ogrzewanej przedniesz szyby- mam takowy bajer, sygnał z tacho też jest wyprowadzony bo funkcji AVC (przygłasnianie zależne od prędkości) działa bez problemu. Jeśli chodzi o kasę to jeśli zdecyduję się na DX-a to liczę jakieś 800-900 PLN (w przeliczeniu), natomiast jeśli to będzie VNR 9000 wówczas cena będzie nieco powyżej 1500 PLN.

Nie interesują mnie navi - palmtopy i inne tego typu pierdoły. Albo fabryka albo nic.

rc23
10-02-2007, 11:31
Co do ogrzewanej przedniesz szyby- mam takowy bajer, sygnał z tacho też jest wyprowadzony bo funkcji AVC (przygłasnianie zależne od prędkości) działa bez problemu. Jeśli chodzi o kasę to jeśli zdecyduję się na DX-a to liczę jakieś 800-900 PLN (w przeliczeniu), natomiast jeśli to będzie VNR 9000 wówczas cena będzie nieco powyżej 1500 PLN.

Nie interesują mnie navi - palmtopy i inne tego typu pierdoły. Albo fabryka albo nic.

w zasadzie zgadzam się że albo fabryka albo nic ale jak już wszystko zamontujesz i pojedziesz w trasę to stwierdzisz
zę szkoda kasy wydanej było

fabryczna NAVI w wykonaniu forda to zło :satan:
tylko główne trasy i największe miasta w palmie masz do wyboru

Auto Mapa (cały czas najlepsza pod względem dokładności)
Destinator (więcej map mniejsza dokładność)
Tomtom
MapaMap
Navigo
NaviExpert
Navigon
więcej info o każdym z systemów na www.pdaclub.pl/forum/

chuck
10-02-2007, 13:31
Jest jeszcze :
Naviflash około 2 tys Europa i Polska 62 % pokrycia z kartą 4 GB
Clarion
Jvc -kiepska w obsłudze choć mapa niezła
i sony NV-51U -dokładna Polska plus "Demo ludy" Litwa ,łotwa ,Austria Czechyi dalej na południe za około 1400 PLN.Sonego teraz testuję i spisuje się nieźle w Polsce ,niestety nie ma Niemiec.Wszystkie wymienione na szczęście nie chodzą pod windowsem.
Pozdrawiam

marcin195
10-02-2007, 17:13
Wiem jak chodzą navi typu palmtop, mam takową w aucie służbowym. Tak jak napisałem na początku:

Czy ktoś ma fabryczną nawigację Forda? (Szczególnie interesuje mnie model VNR 9000).

Jeśli ktoś ma prosze o kontakt. Może być GG (2068154 - często niewidoczny)

Pozdrawaim

konio12345
10-02-2007, 19:41
Wiem jak chodzą navi typu palmtop, mam takową w aucie służbowym. Tak jak napisałem na początku:

Czy ktoś ma fabryczną nawigację Forda? (Szczególnie interesuje mnie model VNR 9000).

Jeśli ktoś ma prosze o kontakt. Może być GG (2068154 - często niewidoczny)

Pozdrawaim

Z tego co czytałem w internecie nie ma i nie będzie mao Polski do VNR 9000