PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie



Henryk
09-06-2005, 17:11
W jakich cenach są orginalne tuleje metalowo-gumowe do wahacza w mondeo?
Dziś w sklepie podali mi ceny 28zł przednia i 48zł tylna.Nie kupiłem bo coś mi się to nie podoba..Przez telefon w tym samym sklepie podali mi ceny zdecydowanie niższe za orginały.

Tommy
09-06-2005, 17:33
Tu możesz sprawdzić: www.ford.sklep.pl

waldemarz
09-06-2005, 17:54
W jakich cenach są orginalne tuleje metalowo-gumowe do wahacza w mondeo?
Dziś w sklepie podali mi ceny 28zł przednia i 48zł tylna.Nie kupiłem bo coś mi się to nie podoba..Przez telefon w tym samym sklepie podali mi ceny zdecydowanie niższe za orginały. Pierwsza sprawa to czy to do przednich wahaczy czy tylnych??, jesli do przednich wahaczy to tuleja mniejsza okolo 25zl., tuleja wieksza okolo 45 zl.

Cygan
09-06-2005, 20:28
Mam tanio do sprzedania tylne do wahacza przedniego - orginały Forda. Kupiłem komplet do MKI a przy wymianie okazało się, że wahacz mam z MKII i mi zostały.
Pozdrawiam

Henryk
09-06-2005, 23:08
Mam tanio do sprzedania tylne do wahacza przedniego - orginały Forda. Kupiłem komplet do MKI a przy wymianie okazało się, że wahacz mam z MKII i mi zostały.
Pozdrawiam

Cygan to podaj jakis namiar na siebie to będziemy handlować.Albo mnie złap na GG?

Henryk
10-06-2005, 14:21
Niech mi ktoś jeszcze poradzi czy te tylne tuleje w przednich wahaczach ( te które nie mają całego wypełnienia gumą tylko takie jakby wstawki) trzeba jakoś specjalnie ustawić przy wprasowywaniu?Może ma ktoś jakiś rysunek lub fotkę jak to ma być?Please.

pieciag
10-06-2005, 14:39
Skoro masz wahacz z MKII, tak jak u mnie, to tylne tuleje wahacza przedniego, są całe wypełnione gumą i problem masz z głowy.

Henryk
10-06-2005, 14:43
Skoro masz wahacz z MKII, tak jak u mnie, to tylne tuleje wahacza przedniego, są całe wypełnione gumą i problem masz z głowy.

Nie pisałem nigdzie że mam wahacz z MKII 8O
Raczej wręcz przeciwnie i dlatego właśnie pytam jak je ustawić

pieciag
10-06-2005, 16:46
Jak zwykle pop... mi się posty. Z tego co się zorientowałem, to na każdej tulei są umieszczone strzałki i należy je ustawić wzdłuż osi samochodu. Ale... są też różne rodzaje tulei, i przy niektórych nie ma to znaczenia, nawet przy tych z wycięciami. Najlepiej przyjrzeć się starej przed demontażem.

Henryk
10-06-2005, 16:51
Jak zwykle pop... mi się posty. Z tego co się zorientowałem, to na każdej tulei są umieszczone strzałki i należy je ustawić wzdłuż osi samochodu. Ale... są też różne rodzaje tulei, i przy niektórych nie ma to znaczenia, nawet przy tych z wycięciami. Najlepiej przyjrzeć się starej przed demontażem.

Ok Dzięki za podpowiedź tyle że z prawej strony już ktoś kiedyś wymieniał więc nie mam gwarancji że założył dobrze a z lewej .....hm ciężko będzie się przyglądnąć bo rozpadła się guma całkiem

pieciag
10-06-2005, 17:31
To może jeszcze inaczej. Jeśli nie będzie strzałek, bo i tak w zamiennikach może być (nie wiem co kupisz), to więcej gumy powinno znaleźć się w poprzek wahacza, czyli wycięcia muszą być w osi pojazdu.
Na tylną tuleję podczas ruszania i hamowania działają siły wzdłużne, więc tuleja będzie pracowała w poprzek samochodu i to tam powinno być większe wzmocnienie gumą.
To tyle. Powinno to wystarczyć.

Pozdrawiam

Henryk
10-06-2005, 22:19
Jak zwykle pop... mi się posty. Z tego co się zorientowałem, to na każdej tulei są umieszczone strzałki i należy je ustawić wzdłuż osi samochodu. Ale... są też różne rodzaje tulei, i przy niektórych nie ma to znaczenia, nawet przy tych z wycięciami. Najlepiej przyjrzeć się starej przed demontażem.

sorry za lamerskie pytanko Pieciąg.Mam właśnie w ręce orginalne tuleje...na wewnętrznej metalowej tulejce (tej przez którą przechodzi sruba) są w jednej linii takie znaczki gumowe..rozumiem że to właśnie te strzałki montażowe.Pokrywają się one w linii z tą większą ilością gumy.I teraz powiedz czy maja one przebiegać w linii przechodzącej przez oba otwory silentbloków (przedni i tylny)?Wówczas większe wypełnienie gumą wypada na linii między silentblokami a mniejsze tam gdzie pracuje na ugięcie wahacz.Tak właśnie mam założyć?Dorwałem jakieś zdjęcie wahacza ale nie mogę się dokładnie dopatrzyć...wydaje mi się że strzałki leżą na linii między silentblokami.Nie chcę popełnić błędu więc popraw mnie jeżeli źle kombinuję.

pieciag
10-06-2005, 22:25
Czyli w tym przypadku lepiej kierować się ilością gumy i ustawić ją tak żeby wgłębienia były w osi pojazdu. Wahacz jest skręcany prawo-lewo, więc więcej gumy musi być prostopadle do osi pojazdu. Jak unieruchomisz przednią tuleję (na stole) i pociągniesz za sworzeń do przodu i tyłu, to zrozumiesz o co chodzi i jak to działa.

Pozdrawiam

Ps. W niektórych rodzajach wahaczy, takie gumy ustawia się nawet lekko pod kątem. Zależnie od kierunku działających na niego sił.

Henryk
10-06-2005, 22:43
Czyli w tym przypadku lepiej kierować się ilością gumy i ustawić ją tak żeby wgłębienia były w osi pojazdu. Wahacz jest skręcany prawo-lewo, więc więcej gumy musi być prostopadle do osi pojazdu. Jak unieruchomisz przednią tuleję (na stole) i pociągniesz za sworzeń do przodu i tyłu, to zrozumiesz o co chodzi i jak to działa.

Pozdrawiam

Ps. W niektórych rodzajach wahaczy, takie gumy ustawia się nawet lekko pod kątem. Zależnie od kierunku działających na niego sił.

Czyli dobrze kombinuję czy nie dobrze?Powiedz mi tylko co rozumiesz mówiąc "oś pojazdu"Sorry za te dręczące niewątpliwie pytania ale ta fotka mnie zmyliła i dlatego już zgłupiałem.Czyli krótko bo nie mogę załapać.Jak wahacz skręce do auta i będę nim chuśtał góra dół ..tak jakbym uginał zawieszenie to na zgięciu ma byc przerwa czy guma?

pieciag
10-06-2005, 22:47
Nie chodzi o bujanie góra/dól, tylko przód/tył. A oś pojazdu to wiadomo - wzdłuż. Czyli guma ma być po lewej i po prawej stronie samochodu.

Henryk
10-06-2005, 22:52
Nie chodzi o bujanie góra/dól, tylko przód/tył. A oś pojazdu to wiadomo - wzdłuż. Czyli guma ma być po lewej i po prawej stronie samochodu.

No to już teraz wiem wszystko.Dzieki wielkie i przepraszam za moją dociekliwość.Czyli ma byc dokładnie tak jak kombinowałem w pierwszej wersji a przez ta fotkę zrobił mi się mętlik w głowie.Dzieki Pieciąg i oczywiście klikam Ci "pomógł" :beer:

pieciag
10-06-2005, 22:56
Ja też mam małą prośbę.
Jak umieścić jakiś rysunek lub fotkę ze swojego HDD, a nie z http?
Byłoby dużo łatwiej wytłumaczyć.
Jakoś tu jest to dziwnie zrobione.

A za + dziękuję i pozdrawiam

mburz
10-06-2005, 22:59
ostatnio pojawiły się całe wahacze "febiego" za cenę ok. 120-140 zł za kpl na stronę. Dzwonić po hurtowniach i pytać się. Ostatnio taką ofertę widziałem w JC-Auto

Henryk
10-06-2005, 23:01
Ja też mam małą prośbę.
Jak umieścić jakiś rysunek lub fotkę ze swojego HDD, a nie z http?
Byłoby dużo łatwiej wytłumaczyć.
Jakoś tu jest to dziwnie zrobione.

A za + dziękuję i pozdrawiam

Nie mam pojęcia jak umieścic fotkę niestety.Miałem Cie własnie poprosić przez GG (wysłałem Ci priva) żebyś na tej fotce wahacza zaznaczył mi gdzie jest wypełnienie gumą a gdzie przerwy.A moze wyślij mi na priva swój mail to ja Ci podeślę tą fotkę co?

Kafar
10-06-2005, 23:01
ostatnio pojawiły się całe wahacze "febiego" za cenę ok. 120-140 zł za kpl na stronę. Dzwonić po hurtowniach i pytać się. Ostatnio taką ofertę widziałem w JC-Auto

a jak to z jakością tego sprzętu?

Henryk
10-06-2005, 23:18
a jak to z jakością tego sprzętu?[/quote]


Boje sie że nie specjalnie
jak podsumujesz cenę częsci orginalnych do wahacza to wychodzi na stronę więcej niż cały wahacz więc...................chociaż nie wypowiadam się bo nie sprawdzałem jakości tych rzeczy.

mburz
10-06-2005, 23:21
ostatnio pojawiły się całe wahacze "febiego" za cenę ok. 120-140 zł za kpl na stronę. Dzwonić po hurtowniach i pytać się. Ostatnio taką ofertę widziałem w JC-Auto

a jak to z jakością tego sprzętu?

generalnie tuleje przednie i tylne są pełne, firma znana na rynku zachodnim

Henryk
10-06-2005, 23:23
Aha...to widziałem chyba takie na allegro po 115zł

mburz
11-06-2005, 00:15
Aha...to widziałem chyba takie na allegro po 115zł

febi wychodzi również pod nazwą "bilstein" - /mogłem literki pomylić/