PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkII] Drganie na kierownicy!!!



szrek
11-02-2007, 21:39
Witam.Juz niewiem co mam robic.Sprawdzilem zawieszenie,wywazylem kola i jest ok.Czy powodem drzenia kierownicy w czasie hamowania jest luz na kierownicy?bo akurat mam luz na kierownicy i jaka to czesc nadaje sie do wymiany?.Tarcze i klocki byly nie dawno wymieniane,tarcze sa dobre bo sprawdzalem i niema bicia zbyt duzego co by moglo powodowac te drgania.Niedlugo bede musial szukac przyczyny i zrobic bo jazda staje sie juz niezbyt przyjemna w czasie hamowania.Pozdr.

rc23
11-02-2007, 21:44
sprawdziłem zawieszenie to znaczy: pojechałem na szarpaki?
czy szarpalem w garażu? :satan:

BB
11-02-2007, 22:35
niema bicia zbyt duzego co by moglo powodowac te drgania
ale jednak jakie¶ bicie na tarczy jest :satan:

szrek
12-02-2007, 00:00
Oczywiscie ze sprawdzalem na szarpaku.Musze najpierw zlikwidowac luz w kierownicy a dopiero potem szukac przyczyny.Tarcze mam na gwarancji,ale na wszelki wypadek bede musial kupic takie najtansze nowe tarcze i klocki ,wtedy zaloze i zobacze czy beda drgania,jesli nie bedzie drgan to beda tarcze do reklamacji,a jesli beda takie same drgania to musi byc cos innego,dlatego najpierw zrobie zeby nie bylo luzu na kierownicy i sprawdze wtedy czy beda drgania.

Kayu
12-02-2007, 00:29
dlatego najpierw zrobie zeby nie bylo luzu na kierownicy i sprawdze wtedy czy beda drgania.

A luz masz na kolumnie kierownicy (na krzyżakach) czy już w maglu ?

szrek
12-02-2007, 12:13
Dlatego musze sprawdzic gdzie jest luz,a jakie sa koszty wymiany czesci?

11lukasz
12-02-2007, 13:57
Szreku

krzywizne tarczy moga Ci sprawdzic w ASO.

u mnie po wymianie tarcz bicie ustapilo

Pozdrawiam,
Lukasz

Mondziak_Czestochowa
12-02-2007, 14:05
może to kwestia wahaczy i wybitych tulei.
przy hamowaniu zmienia się geometria kół i zaczyna szarpać...

pozdrawiam

Grzana
12-02-2007, 19:50
u mnie skonczylo sie na wymianie zwrotnicy, a mialem taki sam objaw jak ty hamowanie z wiekszej predkosci mniejwiecej do 80km/h i czuc bylo drganie, ponizej 80km/h juz prawie wogle, okazało się że jaki¶ amator wczesniej wymieniał łożysko i jednym słowem spieprzył robotę, Ľle je wprasował i uszkodził gniazdo w zwrotnicy, przy wyciskaniu łozysko rozleciało się na czę¶ći pierwsze. Wymieniłem zwrotnicę, piastę i łożysko i wszystko jest ok. Tylko teraz kontrolki abs mi nie gas± ale to pewnie przez to ze czujnik byl odpinany i trzeba reset kompa waln±ć.
pozdrawiam

szrek
13-02-2007, 00:21
No ja mialem wymieniane przednie prawe lozysko u mechaniora rok temu we wrzesniu, co prawda byly duze problemy z odkreceniem tego lozyska i musial robic na sile,pozniej wymienilem tarcze i klocki bylo ok przez jakis czas,a potem stopniowo zaczely pojawiac sie drgania na kierownicy,najwieksze drgania wyczuwalne sa podczas hamowania miedzy 70 a 100 km/h.przy mniejszej predkosci praktycznie nie ma drgan,a powyzej 100km/h sa bardzo minimalne,dlatego wtym tygodniu pojjade i go dokladnie sprawdze bo mam dosc takiej jazdy.pozdr.

Jasiu
13-02-2007, 00:53
Na 99% to tarcze ja miałem nówki 2 m-ce i zaczęło mi drżec po tym okresie wiec je przetoczyłem i teraz jezdze na nich juz rok i jest ok!! spróbuj przetoczyc koszt około 30zł za komplet a chociaż bedziesz miał pewno¶ć. A nie wjechałe¶ w jak±¶ kałuże? Mi sie od tego zrobiło że musiałem ostro hamować w kałuży.

szrek
13-02-2007, 19:28
Witam.Dzis sprawdzilem dokladnie auto tzn.zawieszenie,maglownice,zwrotnice i jest wszystko ok,nie ma luzow.Zmienilem na inne klocki hamulcowe przednie i jest to samo.Tez mi sie wydaje ze sa to tarcze,nie wjechalem w zadna glebsza kaluze.Te tacze ktore teraz mam to jak sa zimne niema zadnych drgan,wyjechalem na trase hamowalem 3 razy ibylo ok,ale pozniej drgania zaczely sie stopniowo nasilac.na tych tarczach zrobilem ze 6-7tys,km,mechanik mi powiedzial ze moge je reklamowac tam gdzie je kupowal,wiec moze bedzie dobrze i kupie inne tarcze.