PDA

Zobacz pełną wersję : Ktore mondeo kupic? Kilka roznych ofert



eLPe
13-02-2007, 02:49
Czesc, zgromadziwszy fundusze stanalem przed dylematem ktora oferte wybrac. Jezeli ktos z Was mialby chwile zeby mi pomoc bylbym wdzieczny.
Mondeo juz jezdzilem i dookola mam dobre opinie (brat ma prywatne w benzynie i sluzbowe dieslu (140 tys km), szwagier benzyna) i praktycznie jestem przekonany do kupna tego samochodu. Na lekka odmiane rozwazam Accord'a w benzynie bo zawsze mi sie te samochody podobaly :) Samochod kupuje w anglii i tutaj zamierzam go uzytkowac. Moze innych zainteresuja ceny bo te wydaja mi sie sporo nizsze niz w Polsce.

A o to oferty z cenami, linkami do komisow (niestety z reguly nie da sie podac linka do konkretnej oferty, ale nie bedzie problemu ze znalezieniem). Dziekuje z gory za wszelkie sugestie ;)

http://www.chatsworthcarsales.co.uk/GetDealer.do?did=25309&pageid=1
Main Road, Unstone ok 80 mil. ( polnocny wschod )
Dronfield
Chesterfield
S18 4AB
FORD Mondeo 2.0TD LX ,
5 Doors, Manual, Hatchback, Diesel, 2001 X Reg ,
76,000 miles, Metallic Blue. ABS, Adjustable seats,
Air conditioning, Driver airbag, Electric windows, Head restraints,
Folding rear seats, Lumbar support, Immobiliser, Passenger airbag,
Remote locking, Side airbags, Radio/CD, Rear headrests.
Insurance Group:8, 07968356562 L3,695

================================================== ============================

http://www.vistavaluecars.co.uk/GetDealer.do?did=27796&pageid=1
Wa12 9ED ok 85 mil. ( polnocy zachod )
FORD Mondeo 2.0TD LX , 5 Doors, Manual, Hatchback,
Diesel, 2001 Y Reg , 73,000 miles, Red, MOT-06-2007. ABS,
Adjustable seats, Adjustable steering column/wheel, Air conditioning,
Driver airbag, Electric mirrors, Electric windows,
Electrically adjustable seats, Head restraints, Folding rear seats,
Lumbar support, Immobiliser, Passenger airbag, Power assisted steering,
Remote locking, Radio/CD, Rear headrests, Service History, stunning condition,
very economical car great value, with full HPI certified report, Anti theft system,
Child locks, Cloth upholstery, Colour coding - Body, Headlight washers,
Heated screen, Multi function steering wheel, Tinted glass.
Insurance Group:8, L3,695

================================================== ============================

http://www.tonyholmescars.co.uk/car_details.php/id/1449
Tony Holmes Cars Ltd. ok. 50 mil ( polnocny zachod ), 40 mil do pierwszej oferty
11 Hanford Way, Loughborough, Leicestershire,
East Midlands.
Ford Mondeo 2.0 TDdi LX
5 Doors, Manual, Hatchback, Diesel,
68,000 miles, Metallic Grey. ABS, Air conditioning, Electric mirrors,
Electric windows, Radio/CD, 6 Airbags, Heated screen. Insurance Group:8,
All cars come with 1 years MOT,
fully serviced were required and a 10 day money-back guaratee.
All cars over L3000 come with a 3 months or 3000 miles (whichever comes first)
THC warranty, this can be extended for up to 3 years. To see a full list of all our cars,
click on the dealer button below.
L3,799.

================================================== ============================

http://dealerservices.autotrader.co.uk/GetDealer.do?did=28811&pageid=2
Atlanta House ( OKOLICE LONDYNU i LUTON ), ok. 85 mil.
Beggerbush hill be
Wallingford
OX10 6PL
FORD MONDEO Ghia 2.0 TDDi Diesel 5dr,
5 Doors, Manual, Hatchback, Diesel, 2000 X Reg ,
70,000 miles, Metallic Blue. ABS, Air conditioning,
Computer, Driver airbag, Electric mirrors, Electric windows, Immobiliser,
Passenger airbag, Remote locking, Radio/CD Multichanger.
Insurance Group:9, Part exchange welcome,
Finance available. L3,499

================================================== =============================

http://dealerservices.autotrader.co.uk/GetDealer.do?did=28016&pageid=1
13 Daviss Street
Clifton
Rotherham
S65 2DP

2000 X Reg HONDA Accord 2.0i VTEC SE
5 Doors, Manual, Hatchback, Petrol, 44,000 miles,
Silver, MOT-11-2007, 1 Owner. ABS, Adjustable seats,
Adjustable steering column/wheel, Air conditioning,
Alloy wheels, Cruise control, Driver airbag, Electric mirrors,
Electric windows, Electric sunroof, Folding rear seats, Lumbar support,
Immobiliser, Passenger airbag, Power assisted steering, Rear armrest, Remote locking,
Radio/Cassette, Side airbags, Rear headrests, FUL MAIN DEALER SERVICE HISTORY,
CD Multichanger, Park distance control. TEL:07785 353220
L3,595.

QBA_NS
13-02-2007, 13:17
Niewiem, jak teraz, ale przedtem na wyspach ropa była chyba droższa od benzyny, niewiem, jak teraz???

Ja osobiście wybrałbym accorda- bardziej sportowa charakterystyka nio i ta skrzynka biegów. Poza tym hondzia Ci się powinna wkręcić na 6500, lub 7000 obrotów, nio a fordzik to chyba 5500-6000 góra (mówię o benzynie), także jeśli lubisz sportową jazdę to honda, jeśli nie to kwestia gustu. Niewiem, jak na wyspach, ale pewnie ford wszędzie jest tańszy w utrzymaniu, ale hondzie (o ile nie była bita) to poza wymianą płynów eksplatacyjnych i filtrów nie trzeba zaglądać pod maskę.

Jeśli chodzi o diesle w MKIII to z tego rocznika to TDCi niebyły zbyt udane- coś chyba z pompą było nie tak i jakieś drobinki z niej metalu zatykały pompowtryskiwacze. I są wrażliwe na złe paliwo, ale do momentu, kiedy tankujesz poza RP, to nie problem :). Najlepiej przejedź się hondą i mondeo- to zobaczysz różnicę i dopasujesz pod siebie. Rover dawniej (niewiem, jak teraz- chyba nie) należał do hondy i były bardzo podobne, tylko rover był bardziej luksusową odmianą.

Sam długo jeździłem Hondą- tylko Civic- made in Japan i to zupełnie inne auto niż te made in UK.

Pozdro.

eLPe
13-02-2007, 15:06
Wacham sie pomiedzy TDDi a Honda tak na dobra sprawe. Odnosnie tego mondeo powiedzili mi ze lakieruja zderzaki i zapomnialem sie zapytac dlaczego. Czy byl uderzony czy cos. Ale z tego co zrozumialem lakieruja oba.

Mam nadzieje ze sie nie rozjedzie tabelka porownawcza



Ford Mondeo Ford Mondeo Honda Accord
Engine 2.0 TD LX 2.0 TDDi LX 2.0i VTEC SE
Year 2001 2001 2000
Milage 73000 68000 44000
ABS Yes Yes Yes
Color Red Metalic grey Silver
A/C Yes Yes Yes
Electric Windows Yes Yes Yes
Electric Mirrors Yes Yes Yes
Remote locking Yes Yes Yes
Airbags 6 6 6
Immobiliser Yes Yes Yes
Lumbar support Yes Yes Yes
Adjustable seats Yes (Electrically) Yes Yes
Radio CD CD Cassete/Multichanger
Power assisted steering Yes Yes Yes
Service history Yes Yes Yes
Extra
Heated screen Cruise control,
Park distance,
Electric sunroof
Adjustable steering wheel Yes Yes Yes
Price 3695 3799 3595
Warranty 3 months 3 months 1 month

Stoper
13-02-2007, 17:06
No i sie rozjechala :)

majster222
14-02-2007, 02:42
ten Acoord to 2.4l.! za insurance zapłacisz majątek; nie mając zniżek nawet do 800-1000 funtów rocznie; mi się podoba ten mondi http://www.chatsworthcarsales.co.uk/GetDealer.do?did=25309&pageid=1 ale gdybyś takiego znalazł w dieslu to bajka; ja w UK jeżdżę mondim z Polski od kilku miesięcy i nie muszę placić tego brytyjskiego haraczu; jeżeli jesteś z niedaleka, to mogę ci pomóc w ew.zakupie-oględzinach;

majster222
14-02-2007, 02:49
no a poza tym jest niedrogi w porównaniu z pozostałymi, myślę o tym Mk2-granatowym; części dostępne i na szrotach i w ogłoszeniach dużo tego; jest w tej ofercie niezgodność-tj. napisano, że lusterka są el.,a na zdjęciach są wajhy od lusterek;

eLPe
14-02-2007, 11:46
Czesc,

Dzieki za informacje. Nie wiem gdzie sie doczytales ze honda jest 2.4, to jest napewno 2.0 silnik ;) przynajmniej z tego co pisza. Pojechalem wczoraj do jednego komisu przejechac sie honda. Wrazenia ogromne. Niestety Mondeo prowadzilem z 1.5 roku temu i nie pamietam wrazen :)

Mieszkam w Birmingham (B17). Tak na dobra sprawe chce obejrzec dwa samochody.
Tego mondeo ze srodka z silnikiem TDDi ( ale nie wiem czy to lepszy od TD czy nie ) oraz honde accord. Jeden samochod jest w okolicy Loughborough a drugi w okolicy Rotherham. Jezeli to jest jakos 'niedaleko' dla Ciebie to bardzo chetnie zabiore. Ja jezdze Daewoo Lanosem z PL ;)

Ktory wybiore zalezy w sumie juz od odczuc po pojechaniu do komisu. W obu przypadkach nie wiem czy klimatyzacja jest automatyczna czy manualna. Jest to cos co jest mnie w stanie przekonac do ktoregos z samochodow.

Odnosnie ubezpieczenia na honde -> patrzylem wczoraj i wyglada ze bedzie to jakies 500-600 funtow. Ale musze zaraz wziac qmpla z pracy i go wypytac o wszystkie szczegoly co oznaczaja bo belkot ubezpieczeniowy jest dla mnie malo zrozumialy :) Od 1998 roku wlasnym samochodem jezdze bez wypadkowo. Najpierw DUZY FIAT (kochany) a teraz Lanos.

Ja mysle jednak juz o tym dieslu w MK3 to juz jest bodajze na tyle co sie wywiedzialem.
Odnosnie brytyjskiego haraczu - masz na mysli road tax? W Polsce jest w cenie paliwa. Tyle ze w tym kraju przynajmniej bede wiedzial za co go place :D darmowe autostrady niweluja uczucie haraczu.


Odnosnie jazdy w UK to nie wiem czy wiesz:
1. Legalnie mozesz jezdzic przez 6 miesiecy w przeciagu 1 roku.
2. Wczoraj sie dowiedzialem ze podobno trzeba zalatwic sobie UK Driver License (darmowa sprawa)

majster222
15-02-2007, 01:18
haracz to dla mnie to ubezpieczenie; za wymianę prawa jazdy zaplacisz ok.80 funtów-druki do wzięcia na poczcie, sam się dowiadywałem; jak nie masz unijnego prawa jazdy-to zapłacisz więcej, a jak będziesz miał angielskie, to sporo mniej; tutejsze f-my ubezpieczeniowe honorują zaświadczenia o zniżkach z polski, ale musi być przetłumaczone przez tłumacza na j.ang.-warto naprawdę!; na klimę czy jest aut. czy man. to za bardzo nie patrz, bo tu jej się za często nie używa, chociaż te lato było tu b.gorące; niestety te miejscowości, o których napisałeś to trochę za daleko dla mnie; gdyby to było bliżej Gloucester to owszem; daj znać co kupiłeś;

eLPe
16-02-2007, 12:09
No to zaplacilem ubezpieczenie, tzn kupilem. W systmeie ratalnym lacznie mi wyjdzie 750 funtow (tesco insurance, akceptuja znizki z polski(nie kazda firma je honoruje)). Pewnie troche zjade z tej ceny jak bede mial UK driver license.
Pytanie czy PZU wystawi mi papier po ang cczy bede musial leciec do przysieglego :/

Mi koles w komisie samochodywm powiedzial ze zalatwienie sobie prawa jazdy bedzie darmowe. Poza tym chyba nie chce wymieniac, wolalbym miec dwa :D

Odnosnie klimy automatycznej to ma przedzial temperatur od 18 do 32 stopni. Wiec nie tylko chlodzenie ale i grzanie mozna ustawic z automatu :-) Poza tym ladniej wyglada kokpit z climat control ;] A to lato bylo pierunsko gorace. Nie mam klimatyzacji w biurze. Raz przyszedl monter ale szef sie chyba rozmyslil :(
Lanos najlepszym samchdoem nie jest ale klima sie przydala :) Tak poza tym to moge smialo polecic nowego Lanosa. 130 tys zrobilem (100 lpg) bez wiekszych problemow. Samochod 1999/2001 rejestracja kupiony w salonie.

Odezwij sie na priv / gg(jest na forum dostepny) to moze sie gdzies umowimy. Podeslij nr tel / gg Np Worcester? Jak jestes z panna w anglii to moze bedziesz mial ochote zwiedzic slynna katedre tam a przy okazji. Jak jestes sam to nie wiem czy nalezysz do tego typu osob co zwiedzaja czy tez nie ;) Ja narazie bylem raptem raz nad morze i pare razy w londku....na imprezie :) Tyle zwiedzilem :) Worcester jest pomiedzy Toba a mna. Oddalony od nas po jakies 25 mil ( zakladajac ze mieszkasz w Gloucester a nie okolicach ;))

majster222
17-02-2007, 01:18
no to kupileś coś skoro masz już ubezpieczenie? pochwal się;

eLPe
18-02-2007, 01:30
Qpilem honde, dzis ja przywiozlem w moje strony. Nie dostalem tylko jeszcze certyfikatu ubezpieczenia i nie moge zalatwic sobie road taxu. Zostawilem samochod pod biurem.

Musialem akumulator podladowc. (nie odjechalem z pod mcdonalda :D ) Ale na szczescie mialem obok kolege :) W sumie przydadza sie jej jakies dluzsze wycieczki bo z takim przebiegiem to jezdzila pewnie nie duzo dalej niz na zakupy :)
Wysprzatalem ja dzisiaj, z wyjatkiem odkurzenia. To dopiero pewnie zrobie jak dostane road tax. Zapachnialo :D Na autostradzie sie prowadzilo dobrze, cruise control wygodny bardzo :)

Wszystko wydaje sie fajne, z wyjatkiem hamulcow. Z predkosci 40-45 mil ledwo udalo mi sie zatrudnic do pracy ABS. Bede musial nad nimi spedzic troche czasu (dostalem upust 150 funtow ze wzgledu na hamulce). Nie wiem czy jak hamowalem na autostradzie nie poczulem drobnych wibracji na kierownicy. Bede musial sprawdzic jeszcze raz. Mysle ze pokryje wiekszosc kosztow hamulcowych w tych 150 funtow. Licze ze oprocz tego jeszcze jakies 400 funtow w najblizszym czasie bede musial doinwestowac na usterki ktore mi sie pojawia.

Odnosnie prawa jazdy to posprawdzalem troche i jest to inf nie prawdziwa. Prawo jazdy UE zachowuje waznosc na terenie UE i nie trzeba go zmieniac. Nie mozna miec tez praw jazdy z dwoch roznych krajow. (nie wiem jak w przypadku zdania tutaj egzaminu (ok 40 funtow)). Tzn jak wymieniasz to Ci zabiora polskie. Koszt wymiany to 38 funtow i mozna zrobic to na poczcie.