PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę kupić MkI sedan- podajcie wady i zalety



pyza_snk
13-02-2007, 13:34
Witam
Chciałbym kupiś MkI w wersji sedan, proszę o to abyście mi doradzili jaki silnik będzie się dobrze sprawował (jestem zainteresowany instalacją LPG).
I podajcie wady i zalety tego samochodu:] mama nadzieje ze ma wiecej zalet:]

Pozdrawiam

pawelos
13-02-2007, 13:46
Smialo bierz 2.0 a jak masz porwista dusze to szukaj 2.5 V6.

Na twoim miejscu szukalbym hatchbacka, docenisz go kiedy trza bedzie cos wiekszego przewiezc :metal

pyza_snk
13-02-2007, 14:29
A jak wygląda spalanie w takim samochodziku z silnikiem 2.0

andrzej_men
13-02-2007, 14:39
Prawie tak samo jak w 1.8
Na gazie miasto 12-13, trasa 8-9 :metal

altoot
13-02-2007, 15:15
zaleta to przede wszystkim duze, na ogol niezle wyposazone auto za stosunkowo niewielkie pieniadze, ogolnie dostepne graty w przystepnych cenach...

wady - biorac pod uwage wiek auta, ciezko wyszukac zadbany egzemplarz. Bolączką wiekszosc jest korozja. Na polskich drogach zawieszenie tez do trwalych nie nalezy...


powodzenia w poszukiwaniach :bigok:


PS. osobiscie szukalbym raczej liftbacka - o wiele praktyczniejszy

13-02-2007, 15:25
sprawdź też nawiewy - ja z tym miałem sporo kłopotów...
i tak jak koledzy mówią - spokojnie bierz 2.0...

jarrro
13-02-2007, 15:38
:pc: nadwozie sedan jest troche mało praktyczne - ma mniejszy otwór załadunkowy jak coś wozisz tylko kombiak :metal ogólnie mondek jest ok :)

scorpio20
13-02-2007, 16:21
Prawie tak samo jak w 1.8
Na gazie miasto 12-13, trasa 8-9 :metal

jakim cudem 12-13 w mieście?? mi tyle pali 1,6, (tyle że mam ciężką noge)

pawelos
13-02-2007, 16:23
Prawie tak samo jak w 1.8
Na gazie miasto 12-13, trasa 8-9 :metal

jakim cudem 12-13 w mieście?? mi tyle pali 1,6, (tyle że mam ciężką noge)

A to kolega nie wiedzial ze 1,8 pali mniej niz 1.6 :satan: :))

scorpio20
13-02-2007, 16:30
No to się dowiedziałem. 8O

Stoper
13-02-2007, 16:34
jakim cudem 12-13 w mieście?? mi tyle pali 1,6, (tyle że mam ciężką noge)

Jak jeszcze mialem 2.0 w aucie to palil mi 10,5l gazu na 100 km. Bardzo przyjemnie :)

dirti
13-02-2007, 16:39
Od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem MKI sedana z 93 roku .
Miałem to szczeście ze trafiłem na zadbane i nie zajeżdzone autko z Niemiec. Do tej pory przejechałem nim zaledwie ze 3 tys km i...nic, zadnych problemów, fajnie się trzyma drogi, wygodnie się nim jeździ na długich trasach, pali przy niezbyt ciężkiej nodze ok 6 na trasie i ok 10 w miescie, po policzeniu kosztów założenia LPG zrezygnowałem z tego, oszczędność jak dla mnie z tego niewielkia- a że miałem wszystkie poprzednie auta zagazowane to coś o tym wiem..
Szczerze mówiąc szukałem kombiaka a kupiłem sedana i w sumie nie załuję, bagażnik ma naprawdę przepastny ( 480 litrów jak się nie myle i tylko 30 mniej niz kombi...), i jak powiedział mój znajomy posiadający od 5 lat takiego mondzia w kombi: jak nie wozisz kartonów to wybierz sedana. Może to kwestia gustu, ja po wyjeździe na ferie stwierdzam ze sedan mi spokojnie wystarcza :))
Czyli jednym słowem wg mnie : warto !

Sonic
13-02-2007, 16:52
Ja od kwietnia posiadam MKI sedan z silnikiem 1.8 b+g. Żadnych problemów nie mam a zrobiłem nim już 12 tyś. Bagażnik naprawdę duży jednak tak jak koledzy pisza nie raz jest problem ponieważ otwór załadukowy jest dość mały ale to zawsze jakoś można obejść :) Pali 11l -14l na miescie i ok. 8,5 l na trasie przy prędkościach ok. 120km/h. Ogólnie jak każdy mondek super auto :metal .Pozdro

altoot
13-02-2007, 18:04
Prawie tak samo jak w 1.8
Na gazie miasto 12-13, trasa 8-9 :metal

jakim cudem 12-13 w mieście?? mi tyle pali 1,6, (tyle że mam ciężką noge)


prosta sprawa - stosunek mocy do masy :hmm:
słaby silnik = wieksze obciązenie = duże zużycie paliwa :bigok:

Damiano
13-02-2007, 18:13
Witam. Mam mondka sedan od ponad roku. Naprawde dobrze sprawuje sie to auto. wiekszosc kilometrow robie po autostradach, trafilem tez dobry egzemplarz. przez dluzszy okres nic nie wymienialem. tylko to co zawsze czyli oleje, rozrzad itd. mam zalorzona sekwencje BRC. Jestem bardzo zadowolony! w trasie przy 120km/h spala 7-7,5l. gazu, w miescie jak bym nie jezdzil max 10,5l. wiec koszty sa do przyjecia :) Ja nie narzekam na brak miejsca, lecz zgodze sie z tym ze hatchback jest bardziej praktyczny. zaladujesz go po sama szybe :)) fakt ze autko jest juz troche leciwe ale na tle konkurencji wypada naprawde badzo dobrze. Tak wiec smialo moge polecic ten samochodzik :metal . pozdrawiam

masterb
13-02-2007, 18:29
Ja kupilem Mondeo 1.6 1993 GLX Hatchback dwa tygodnie temu i jestem zadowolony. Szukalem auta z gazem i takie rowniez dostalem. Co do samego komfortu jazdy i prowadzenia to jest bardzo dobrze, choc nie mam duzego porownania, poniewaz wczesniej jezdzilem Nissanem Sentra z 1989.. :metal
Porownujac wyposazenie do ceny to jest naprawde warto kupic to autko. Natomiast co do spalania, jak wspomnialem mam silnik 1.6 z gazem, pierwsze tankowanie i okazalo sie, ze MOndi spalil 14L/100km po miescie :zly: i troche mnie to :wall: a podobno poprzedni wlasciciel wymienil sonde lambda i nie byl na regulacji, wiec mam nadzieje, ze gazownik cos tam wyreguluje i bedzie cudownie... :banan:
Reasumuja, jestem bardzo zadowolony z mojego Mondeo

majster222
14-02-2007, 02:25
jak masz rodzinę lub będziesz ją miał niedługo-żona, dzieci to tylko Kombi; np.glupi wózek wrzucisz do sedana i poza tym nie wiele tam już włożysz oprócz kosmetyczki żony...

scorpio20
14-02-2007, 13:04
jak masz rodzinę lub będziesz ją miał niedługo-żona, dzieci to tylko Kombi; np.glupi wózek wrzucisz do sedana i poza tym nie wiele tam już włożysz oprócz kosmetyczki żony...

A jeżeli chcesz mieć dzieci, to też kup sobie kombi. Jak rozłożysz siedzenia jest gdzie działać.

gilotyna
14-02-2007, 13:24
jak masz rodzinę lub będziesz ją miał niedługo-żona, dzieci to tylko Kombi; np.glupi wózek wrzucisz do sedana i poza tym nie wiele tam już włożysz oprócz kosmetyczki żony...

A jeżeli chcesz mieć dzieci, to też kup sobie kombi. Jak rozłożysz siedzenia jest gdzie działać.

...a później bedzie gdzie wozić to co wydziała :)

mazurek01
14-02-2007, 13:39
Najlepiej jeśli myślisz o gazie śmiało szukaj 2.0,bo 1.6 pali jak smok 1.8 pali troszeczkę mniej a 2.0 pali tyle co 1.8 a jest troszeczkę mocniejsze.Ze spalaniem (ja mam 1.8)i mieszcze się w 12 litrach LPG przy mieszanej i myślę,że z 2.0 śmiało osiągniesz ten sam wynik.Co do nadwozia,to w/g dobrym rozwiązaniem jest hatchback,dlatego,że więcej do niego napakujesz lub kombi.Wszystko zależy od Twoich potrzeb.Z wad to zawieszenie,jeśli dużo jeździsz to parę razy w roku trzeba tam zaglądnąć niestety.Z zalet to dosyć duża i wogodna bryka,z wad to raczej się nie doszukuj,bo ma takie chyba jak wszystkie samochody używane. :metal

glonczo
14-02-2007, 15:46
Ja mam od miesiąca 1.8 Kombi z 94r.
Autko jest naprawde pakowne i komfortowe.
Radze poszukać wersji Ghia bo kosztuje tyle co inne a jest kilka fajnych bajerków (o ile działają). :metal
Wersja kombi jest rewelacyjna jak cos wozisz (ja mam dużego psa).
Auto spala mi 10,5l benzynki w mieście wiec jak na tę masę i korki to jest OK ale polecam 2.0 bo ma lepsze osiagi przy identycznym spalaniu.
Z wad to oświetlenie (do wymiany wkładki reflektorów) no i konieczność wymiany paru spraw w zawieszeniu :wall: Reasumując stosunek cena do komfortu i pakowności najlepszy na rynku!

Pozdro

komandir
14-02-2007, 16:04
Ja osobiście użytkuję mk1 sedan z silnikiem 1.8 z lpg.Do tego auta to podstawowy napęd bo 1.6 nie nadaje sie jak lubisz trochę dynamiczniej jezdzić wogóle dużo pali tyle co 2.0.Jak byś miał możliwość to bierz 2.0 136KM potrafi wiele zdziałać a pali tyle co 1.8 a nawet mniej (poprostu elastyczniejszy jest nie trzeba wajchować biegami).Co do nadwozia to mi sie podoba, taka limuzynka.Napewno nie będą miały tak złochanej tylnej zawiechy co kombi bo tam ludzie wożą(bo po to je kupują).Jak nie potrzebny ci do wożenia to bierz sedana.A jeszcze spalanie.Ostatnio jestem mile zaskoczony, po zmianie świec(trasa Sandomierz-Lublin niecała godzina prędkość do 160km/h chwilami wyszło przy tankowaniu niecałe 10literków) tak że można zaakceptować takie spalanie na lpg.Z usterkami jest różnie jak narazie wymieniałem rzeczy które wymagały wymiany z przyczyn eksploatacyjnych a zrobiłem już 60tkm no i nauto nie młode to mogę powiedzieć że nie jest zle.Poprostu ku mondeo i bedziesz zadowolony.Za ten hajs jest godne uwagi. :metal :metal

aro
15-02-2007, 03:09
Ja mam 1,6 LPG 94 rok i prawie 200kkm i powiem tak, jak się trafi klient to go sprzedam. Mondeo to fajne autko, ale sporo w niego władowałem - tzn 1/4 cany zakupu.
Instalka z belgii od nowości - niby oryginał, ale przeż wiadomo, że org to jest tylko benzyna - niestety jak kupowąłem palił 10,5 w mieście, a teraz już 12 choć trudno powiedzieć dlaczego. Do tego musi być rozgrzany, bo inaczej zgaśnie - co w innym aucie się nie dzieje.
Rozbierzność wynuków w wypowiedziach wynika nie tylko ze stylu zajsty, ale przedewszystkim, z duszy mondeo - po prostu, albo mniej, albo wiecej i nikt nie wie dlaczego.
Ja mam butle w bagarzniku i niestety zajmuje jego połowe, wkońcu 70 l musi gdzieś wejść, ale nie potrzebuje więcej narazie miejsca.
Ale nadwozie hatchback napewno był by lepsze.
Co do dynamiki to można by dyskutować, bo przy gazie można troche odkręcić i zbiera sie całkiem, ale niestety obroty muszą być. Z doswiadczenia wiem, że 1,8 na B i 5 biegu bardzo fajnie sie zbiera, mój raczej kapryśnie.
A pozatym, to coś stuka mimo wymian, już przestału huczeć, ale dwie piasty i podpora mają nowe łożyska, ręczny jak nie działał tak nie działa, centralny też szwankuje, obroty czasem pływają, a czasem mokry całkiem zdechnie.
Aha że wspomne jeszcze o nowej pompie klimy - starej padło sprzęgło
No i ważne, bo mój egzemplarz podobnie jak inne cierpi na hertz klekoty, czyli stukanie zaworów na zimnym silniku.

Może i nie trafiłęm na szczególnie udany egzemplarz, ale w starym auce trzeba sie z tym liczyć - dziś aut w podobnej cenie jest sporo i warto poszukać faktycznie zadbanego.
Wydaje mi się, że jeżeli mondeo to 2.0 5 drzwi lub kombi (może byc gaz) ale dla pocieszenia wszelkich niedogodnosci musi być dobrze wypasiony.
Co do blachy to raczej spoko.

Zawsze możesz poszukać na forum, bo kilka tematów zawsze sie powtarza - pływajace obroty, stukanie, huczenie, ręczny, światła, sprzęgło, centralny. Jak na to zwórcisz uwage to pojeździsz jakiś czas napewno.
Mój przez rok zrobił 40kkm i w sumie ciągle jeździ, choć z przebojami.

Sorry, za rozpiske - prosze poszukać, bo było dużo o tym ile pali, i co się psuje np.
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=22050&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=psuje