PDA

Zobacz pełną wersję : Odglos tarcia przy max skreceniu kol podczas jazdy



marecki
24-02-2005, 18:31
Witam wszystkich,
trafila mi sie przypadlosc jak w temacie. Tak jaby wtedy cos o cos tarlo. Mam autko ze wspomaganiem. Czyzby pompa wspomagania siadala - mam nadzieje ze to cos innego.

DJ_
24-02-2005, 19:03
Ja mam coś podobnego:
słychać ciche buczenie przy skręcaniu w prawo w czasie jazdy (nawet 20 km/h) i nawet przy minimalnym skręcie.
Przy skręcaniu w lewo nie ma żadnego buczenia.
Czy ktoś z Was wie co może być powodem? A może to normalne?

crater
24-02-2005, 20:08
Należałoby zacząć od sprawdzenia poziomu płynu wspomagania i jego jakości.

zoltek
24-02-2005, 21:50
U mnie też to występuje i serwis sobie z tym nie poradził.
Wymienili mi na gwarancji pompę wspomagania, przekładnie kierowniczą jakieś zaworki zwrotne i nic to nie dało.

marecki
25-02-2005, 13:29
Jesli powodem okaze sie plyn wspomagania to nie ukrywam ze bede sie mniej martwil. Na poczatku nastepnego tygodnia bede u mechanika z montazem haku. Zapytam sie o przyczyne. Poinformuje o wynikach na forum.

bazabaza
25-02-2005, 23:15
ten dzwięk który słychac przy skręconym na max kole to odgłos odpowietrzania sie układu wspomagania (przynajmniej w mk1)

zack29
26-02-2005, 02:13
:bigok:
Miałem podobną przypadłość w jednym z moich poprzednich samochodów(peugeot 106). Okazało sie banalniie proste. Plastik nad lewym kołem się obluzował i podczas skrętu tarł o opone.Głowiłem się ponad miesiąc co jest :)) . Może to to.
Pozdrawiam

Aster
10-03-2005, 17:39
I ja mam podobny problem. Nawet jak mam troche koła skręcone w prawo to pisczy tak jakby coś tarło.
Płyn do wspomagania mam , ale szczerze mówiąc jakiej jakości to niewiem :(.

Jeśli ktoś się uporał z tym problemwm to proszę o pomoc.
Nadkole i tarcie o jakieś plastiki odpadają ponieważ specjalnie pojechałem na kanał i szukałem przyczyny- o nic koła nie trą.

Co dziwniejsze wydaje mi się że dzieje się tak tylko jak samochód jest jeszcze zimny- ale co do tego to musze się upewnieć.

Truszek
10-03-2005, 18:10
Widzę pojawił się problem wielowątkowy :satan:

Po kolei:

Buczenie, mruczenie itp. przy kręceniu kierownicą na postoju - to odgłos pracującej pompy wspomagania. Czasem mruczy w jedną stronę a w drugą nie - bo w jedną stronę są dłuższe przewody i większy opór. Może to być oznaką siadania pompy wspomagania, ale nie musi, to już uroda samochodu. Warto sprawdzić również ilość płynu w zbiorniczku.

Piszczenie - może być wynikiem ślizgającego się paska klinowego - pasek do wymiany i do kontroli napinacz, może to być również skrzeczenie (miałem tak w transicie) i wtedy okazało się że diabli wzięli pompę wspomagania.

Ordynarne tarcie przy jeździe ze skręconymi kołami - to znaczy ż opona drze o wewnętrzną część nadkola - tu do wyboru mamy:
- za szerokie opony
- do wymiany sprężyny, bo już się wypracowały
- odpadający plastk nadkola
- inne obluzowane elementy.
Dokładne oględziny pozwolą na stwierdenie usterki i przyczyny.

Pozdróffka

Aster
11-03-2005, 16:38
No niestety żande z trzech.
Pompe co prawda głośniej słychać przy maksymalnie skręconych kołach podczas postoju (ale to chyba normalne bo spotkałem się z tym niemal w każdym aucie). I to mi akurat nie przeszkadza.


Od paska raczej też to nie idzie ponieważ wyraźnie słychać że- odgłos dochodzi z okolicy koła.

Jeżeli już to trzecia możliwość była by najbliżej- i przyznam że też tak myślałem- ale:
niestety na nadkolach, elementach w których koło może ewentualnie się ocierać nic nie widać, żadych śladów otarć itp... Specjalnie wjechałem na kanał i kręciłem kołami- a druga osoba sprawdzała gdzie może trzeć- i nic.

Co dziwniejsze ma to miejsce tylko wtedy kiedy auto jest bardzo zimne- przynajmniej tak mi się wydaje.