PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] nawigacja



Kleber
22-02-2007, 21:51
myśle nad kupnem nawigacji takiej do 1000zł ,poradzcie co kupić a czego unikać jestem zielony w tym temacie. :pad:

rc23
22-02-2007, 22:15
było kilka wątków na ten temat
istnieją dwie szkoły na MKP
-oryginał forda rozwiązanie eleganckie wzorniczo i beznadziejne jeśli chodzi o dokładność
-Pocket PC z systemem np, Auto Mapa lub inne, jakie? sprawdź TU (www.pdaclub.pl)

Mamut
23-02-2007, 09:26
było kilka wątków na ten temat
istnieją dwie szkoły na MKP
-oryginał forda rozwiązanie eleganckie wzorniczo i beznadziejne jeśli chodzi o dokładność
-Pocket PC z systemem np, Auto Mapa lub inne, jakie? sprawdź TU (www.pdaclub.pl)

3szkoła - komórka z gps

rc23
24-02-2007, 13:00
było kilka wątków na ten temat
istnieją dwie szkoły na MKP
-oryginał forda rozwiązanie eleganckie wzorniczo i beznadziejne jeśli chodzi o dokładność
-Pocket PC z systemem np, Auto Mapa lub inne, jakie? sprawdź TU (www.pdaclub.pl)

3szkoła - komórka z gps

a tak zapomniałem :bigok:
ale takie rozwiązanie jest dość niewygodne i stanowi namiastkę Pocket'a

Tauros
24-02-2007, 13:19
było kilka wątków na ten temat
istnieją dwie szkoły na MKP
-oryginał forda rozwiązanie eleganckie wzorniczo i beznadziejne jeśli chodzi o dokładność
-Pocket PC z systemem np, Auto Mapa lub inne, jakie? sprawdź TU (www.pdaclub.pl)

3szkoła - komórka z gps

a tak zapomniałem :bigok:
ale takie rozwiązanie jest dość niewygodne i stanowi namiastkę Pocket'a
Moze i owszem, ale wszystko zalezy jeszcze jakiej komorki uzywamy do nawigacji... :) :hehe:

stallone21
24-02-2007, 13:25
ja tam uzywam telefonu nokia N73 do tego tomtom nadajnik Gps-u i wszystko gra. niewielki koszt a wszystko w zasiegu reki.

Oktan
24-02-2007, 14:19
Kleber - tak samo jak RC23 polecam stronę www.pdaclub.pl
tam znajdziesz mnóstwo informacji na temat ciebie interesujący - ponadto możesz dostać kręćka od ilości opinii, warto jest poczytać testy produktów (w szczególności palmów)

sirius1980
24-02-2007, 19:18
ja osobisice uzywam pda Mio 350 + Automapa i jestem bardzo zadowolony.
+ b. dobre pokrycie polski
+ procek gps sirf starIII (bez odchylanych anten itp.), szybko łapie sygnał
+ pda moze sluzyc takze do innych rzeczy, ma przeciez windowsa
+ łatwe przenoszenie między różnymi samochodami albo użycie "ręczne"
+ nie uzywasz - zdejmujesz i chowasz do schowka

- wyglad (dla niektórych)
- praca na samej baterii z wlaczonym gps max 4h
- brak bluetootha i wifi (dla niektorych to minus, ja do tego mam laptopa)

Poczatkowo mialem kupic nokie e50 albo n73 + odbiornik gps bluetooth + tomtom, ale u znajomego widzialem podobny sprzet do mojego w akcji i to mnie przekonalo. Tomtom ma slabsze pokrycie Polski ale za to mapy europy zachodniej sa bardzo dobre.

Co do firmowych gps montowanych za radio nie wiem bo nie uzywalem.

Pozdrawiam

Mamut
24-02-2007, 20:10
używam noki n73 z gps oraz tom tomem
nie jest to cudo ale jeździć się po kraju da, duże miasta całkiem nieźle opracowane.

Może jak będę miał wolne min 1000pln to się pokuszę na mio 550, ale teraz cieszę się z tego co mam.

donvip
25-02-2007, 11:00
ja osobisice uzywam pda Mio 350 + Automapa i jestem bardzo zadowolony.
+ b. dobre pokrycie polski

milo mi to slyszec tym bardziej ze ja robilem opracowanie tej mapy w terenie i staralem sie robic to dokladnie (w koncu za to placili :) :) ) wiec polecam aktualizacje :) :)
a co do tematu to bym nigdy nie kupil nawigacji zadne bo zawsze beda bledy sa miejca w polsce europie gdzie nie ma zasiegu GPS
wiec wole CB- Radio tez spelnia role nawigacji + ostrzega o misiakach + moze pomoc w jakies ostrej sytuacji
:bigok: :bigok: :bajer:

rc23
25-02-2007, 11:06
ja osobisice uzywam pda Mio 350 + Automapa i jestem bardzo zadowolony.
+ b. dobre pokrycie polski

milo mi to slyszec tym bardziej ze ja robilem opracowanie tej mapy w terenie i staralem sie robic to dokladnie (w koncu za to placili :) :) ) wiec polecam aktualizacje :) :)
a co do tematu to bym nigdy nie kupil nawigacji zadne bo zawsze beda bledy sa miejca w polsce europie gdzie nie ma zasiegu GPS
wiec wole CB- Radio tez spelnia role nawigacji + ostrzega o misiakach + moze pomoc w jakies ostrej sytuacji
:bigok: :bigok: :bajer:

hmmm dziwne rzeczy waść prawi
używam nawigacji od dwóch lat i jeszcze nie zdarzyło mi się zgubić zasięgu
NIGDY
gdzie brak zasięgu????

donvip
25-02-2007, 11:15
sa miejsca w polsce nie pamietam gdzie ale jak sie jedzie przez takie miasteczko to przez 3 lata jezdzac po polsce nigdy nie bylo zasiega zawsze szukalo zasiegu w tym samym miejscu leszno chyba ?? ale naprawde nie pamietam ale sa 2 lub 3 takie dziury naprawde :(

rc23
25-02-2007, 11:19
kurcze koło Leszna?
hmmm jeździłem w tamtych rejonach ale nie trafiłem
ale nawet jeśli są takie miejsca to nie jest argument przeciw navi :bigok:

donvip
25-02-2007, 11:23
kurcze koło Leszna?
hmmm jeździłem w tamtych rejonach ale nie trafiłem
ale nawet jeśli są takie miejsca to nie jest argument przeciw navi :bigok:

ja tez nic nie mam :metal :metal ale jak by mi to ktos dal to ok ale jak mial bym kupic to nie bo duzo lepsze jest CB :) :)

rc23
25-02-2007, 11:34
no nie wiem co d CB
miałem zamiar kupić ale odkąd mam navi to zrezygnowałem
:)) :))
ale w ostrzeganiu przed policją się przydaje to fakt :bigok:

donvip
25-02-2007, 11:40
CB przed policja a navi przed radarami stacjonarnymi :) :) :) :banan: :banan: :banan: :metal :metal :metal i tak wole CB juz duzo setek zaoszczedzilem :)) :))

QBAMKIII
25-02-2007, 12:06
ja tam uzywam telefonu nokia N73 do tego tomtom nadajnik Gps-u i wszystko gra. niewielki koszt a wszystko w zasiegu reki.
gps maż ten od nokii czy inny??
Też mam ten telefon i tak się zastanawiam czy się nie pobawić w nawigacje :metal

kociou
28-02-2007, 06:55
Ja używam AutoMapy na acerze n311 - działa bardzo przyjemnie.
Ale tym którzy mają nowoczesne komórki polecam to: www.nviexpert.pl - działa porównywalnie do AM, sprawdzałem na swoim se w810i :)

m3hoo
28-02-2007, 09:00
gdzie brak zasięgu????
W niektórych tunelach :)
Nigdzie indziej nie zgubiłem zasięgu GPS'a :skromny:

donvip
28-02-2007, 20:14
gdzie brak zasięgu????
W niektórych tunelach :)
Nigdzie indziej nie zgubiłem zasięgu GPS'a :skromny:

sa jeszcze na otwartych przestrzeniach zawsze w tych samych miejscach ale nie pamietam gdzie
sa dziury na 100% w sygnale :jezyk1: :metal
ale tylko 3 lub 2 w calej polsce