PDA

Zobacz pełną wersję : Twardy pedła gazu, auto jest przymulone



alilama
12-06-2005, 00:27
Witam całkiem niedawno kupiłem sobie Mondka kombi 98 z silnikiem 2,0. Moim zdaniem autko jest śliczne lecz zaczyna mnie rozczarowywać. Pierwszy problem to twardy pedał gazu. Czasami to aż mnie noga boli. Samochód ma układ antypoślizgowy. Już próbowałem wyregulować linkę lecz nie było żadnego efektu. Drugi problem to według mnie autko nie ma mocy. Przy ruszaniu trzeba go wprowadzić na wyższe obroty bo inaczej silnik się dławi i szarpie, czasami gaśnie. Podczas dynamicznej jazdy auto strasznie mulaście przyspiesza. Dopiero jak poczuje pod pedałem podłogę to czuć jakiś ciąg. Proszę pomóżcie bo nie wiem od czego zacząć.

vMZe
12-06-2005, 00:32
Po pierwsze - info w profilu uzupełnij, coby koledzy mogli się dowiedzieć skąd jesteś i może umówić się na mały zlocik celem porównania tej twardości pedału.
Po drugie - dławienie + moc -> sprawdź przewody WN, świece, może jest gdzieś przebicie.
Po trzecie -> kiedy ostatnio był sensowny przegląd?? Może być milion rzeczy "ujmujących" mocy bolidowi.
Pozdro
vMZe

fuel111
12-06-2005, 00:38
Tak jak kolega wyżej - zacznij od wymiany kabli WN, świec i sprawdzenia słynnego trójnika od odpowietrzania skrzyni korbowej. Jest on blisko kolektora wydechowego i niestety wykonany z tworzywa. To też przewijało się na forum. :metal

pingwin
12-06-2005, 09:57
A moze po prostu linka gazu sie przycina w pancerzu? No bo gdyby to byly inne rzeczy, to pedal by normalnie chodzil, tylko by mocy nie mial...

Ja bym zaczal od WD40, albo od czegos podobnego.

Pozdrawiam,
pInGwIn

fuel111
12-06-2005, 13:31
Co do tego ciężkiego chodzenia pedału to sprawdź, czy nie jest gdzieś po drodze nadmiernie zagięty lub załamany. Jeżeli nie to ja bym go zdeomntowałi jeśli się nie rozrusza to wymiana. :satan:

alilama
04-03-2006, 21:24
udało się naprawić. po wymianie świec i przewodów trza było jednak jechać do mechanika. Wspaniałę ustrojstwo do srs się zacinało i jak określił to mechanik nie otwierało przepustnicy. Teraz auto faktycznie ma moc. wreszcie czuje że jadę niestety wymiana pierwszej linki gazu mnie czeka możę ktoś ma na zbyciu?

STraits
04-03-2006, 22:03
Nie SRS tylko TCS. Linke można kupić w ASO. Koszt około 100 PLN za sztuke.

LaBobas
05-03-2006, 03:01
udało się naprawić. po wymianie świec i przewodów trza było jednak jechać do mechanika. Wspaniałę ustrojstwo do srs się zacinało i jak określił to mechanik nie otwierało przepustnicy. Teraz auto faktycznie ma moc. wreszcie czuje że jadę niestety wymiana pierwszej linki gazu mnie czeka możę ktoś ma na zbyciu?Tez mam cos takiego jak Ty i nie ma wyjscia musi miec moc........ :metal