PDA

Zobacz pełną wersję : Intek M-490 co to za ustrojstwo?



welshman2
02-03-2007, 16:02
Witam! przyznać mi się kto z forumowiczów używa Inteka M-490 i czy jest zadowolony... :metal
Właśnie leci do mnie takie radyjko kurierem, bo zdecydowałem, ze wole mieć troszke lepsze CB. Sporo fajncyh funkcji - niektórzy twierdzą, ze za dużo jak na osobówkę :wall:
Dla mnie najważniejsze to, że ma dynamiczny (ponoć) mikrofon, ANL-a, RF i MIC Gain'a, porządnego Squelcha i DW. Przyznam, że DW to fajna sprawa. No i rzecz również ważna - kanały w gruszce. Czy można wstawić jakiegoś Maasa zamiast oryginału?
Dzieki :hmm:

Aha - jeszcze jedno - z czym byście porównali? z jakim Alanem, Presidentem itd...

krzys-68
03-03-2007, 09:14
sprzet tej samej klasy co TTI880,pewnie i tego samego producenta.
Dystrybutor inny,zmieniona plyta czolowa :satan:

radiosystem
04-03-2007, 09:13
Dla mnie najważniejsze to, że ma dynamiczny (ponoć) mikrofon, ANL-a, RF i MIC Gain'a, porządnego Squelcha i DW.

Witam.
A czym to się tak chwalić ,że dynamiczny mikrofon ?. Dynamiczny oczywiście jest "przyjemniejszy" w odsłuchiwaniu modulacji nadajnika, ale do auta, dynamiczny to słaby pomysł. Przy pierwszy uderzeniu lub upadku mikrofonu to membrana tego dynamicznego wypruwa się i mikrofonik do wyrzucenia.

ANL to OK. Bardzo pożądna rzecz.

RF gain. Radia ,które mają słabą automatykę (ARW) odbiornika to posiadają tę funkcje - bo muszą -. Przy silnych sygnałach na wejściu odbiornika innaczej nie zdemodulowałyby (ten odbiornik) sygnału.

SQ w tym modelu jest poprawny , aczkolwiek występują (czasami) trzaski w momencie wyłączania zablokowanego m.cz. . Ogólnie OK.

DW przydatna funkcja.

Według mojego uznania to radyjko jest na 4 w skali do 5 (dawna skala ocen w szkołach polskich) [a nie A,B,C... jak w obecnych szkołach na styl amerykanów].
Jednyne co, to w tym modelu radyjka brakuje tzw. "duszy", które miały starsze modele CB. Ale to pojęcie względne i nie sugeruj się nim.

Powodzenia.

welshman2
04-03-2007, 11:59
Ok dzieki - czekam na jeszcze :hehe: :hmm:

adi_m
09-10-2007, 22:09
odgrzebie temacik kolego krashen powiedz jak sie tobie sprawuje to radyjko opisz je jak mozesz
pozdrawiam