PDA

Zobacz pełn± wersję : brak mocy st220



slawekpurc
04-03-2007, 13:21
po malej stluczce juz wszystko wrocilo do normy , wymieniona cala lewa strona dla swietego spokoju, + amory, geometria jak z fabryki....wszystko fajnie

ale.. pare miesiecy temu bylem zchipowac mundka. co sie okazalo przed chipem moc byla ok 221Km , natomiast moment jakis 250 czyli 35 Nm mniej. Po chipie moc 236Km natomiast moment 265Nm - czyli mniej niz nawet jak fabrycznie.
wykresy momentu sa ok, tylko poprostu za nisko.
Specjalista uznal ze tylne sondy lambda....
sprawdzilismy przeplywomierz - ok , ja niedawno sprawzdwilem sondy lambda tez ok , przednie jak i tylne ladne wykresy.
co mi jeszcze zostalo , przebieg 85 tys km. ? - zapchane katalizatory ??
nie zmienialem jeszce swiec oraz filtra paliwa.
jakies sugestie?

ugni
04-03-2007, 13:53
To troche słabo zawirusowany ten mundek.w jakiej firmie robiłe¶ wirusa??
Bo wiem ze w V-tech wirusuje mondasa na ok 250KM.
A co do mocy to mogło pare kucyków uciec przy tym przebiegu.Ja u siebie przy 60 tys na hamowni inercyjnej wyszło 224KM wiec też gdzies 2 uciekły.

Ale piszesz że brak mocy a moc masz wieksz± niż serjna.Chcesz powiedzieć że nie czujesz róznic przed i po chipie??
:satan:

krzys-68
04-03-2007, 13:55
widac ze rożnica wystapila tylko w portfelu i samopoczuciu :wall:
Tak wyglada zdecydowana wiekszosc chipowania silników :satan:

slawekpurc
04-03-2007, 14:19
no wlasnie chipa robilem w Vtechu.

rzecz w tym ze moc przed chipem 221km/ to jest w miare normalne na ten przebieg , poza tym wyjedzdzajac z fabryki 226km +- cos tam , 5 km to maly procent wiec tutaj nie ma zadnych problemow.
Problemem jest moment obrotowy. Dziwne...dlatego nei wiem czym to moze byc spowodowane. p.Pirowski stwierdzil z najprawdopodobniej tylne sondy lambda.
tak wlasnie siedze w domu i mysle.
do krzys68- ja wiem jak wyglada chip benzynek , ale w tym konkretnym modelu wiem czego moglem sie spoedziewac za ta kase..
Tyle ze pzred hamownia wyszedl moment duzo mniejszy niz fabryczny. stad moje pytanie.
wiec?