PDA

Zobacz pełną wersję : ŚMIERDZI !!!



yaro_walbrzych
13-06-2005, 14:17
Mam problem :wall:
Kiedy się zatrzymuje, w kabinie śmierdzi gazem lub spalinami z gazu 8O

Jeżeli włącze obieg wew. jest ok?

O co chodzi , proszę o pomoc??

Z gory dzięki wiekie !!!

pingwin
13-06-2005, 14:23
Albo wiatr wieje z tylu i Ci spalinki do srodka wpycha, albo sie gdzies nieszczelnosc zrobila... Jesli masz jakas pianke diagnostyczna, to mozesz sprobowac namierzyc nieszczelnosc na zlaczach (slina tez sie za zdiagnozowac :) ).

Poza tym, auta z gazem smierdza, bo przewody zazwyczaj nie maja atestu na gaz i on normalnie przez nie przenika pod cisnieniem (oczywiscie, w bardzo ograniczonym stopniu) i to wystarczy zeby smierdzialo.

Sprobuj namierzyc gdzie Ci smierdzi, jesli spod maski to nieszczelnosc (moze wystarczy obejmy dokrecic), jesli z rury wydechowej, to cos nie tak z regulacja albo z sonda lambda.

Pozdrawiam,
pInGwIn

gnacik
13-06-2005, 14:25
Moze gdzies tlumik zyskal jakas dziurke i spaliny przedostaja sie do wnetrza auta. Jak wlaczysz obieg wewnetrzny to nic do srodka sie nie dostaje co jest rzecza oczywista (sama nazwa obiegu) a w czasie jazdy powiew wiaterka skutecznie rozwiewa spaliny.

fuel111
13-06-2005, 14:27
Na dzień dobry sprawdź siatkę w wydechu tzw. łącznik elastyczny. Nie wspominam o instalacji gazowej, bo to chyba napewno masz szczelne. Czasem też jak zatankujesz taki gaz do :ass: to również potrafi waniać.

Janusz
13-06-2005, 19:51
Ja podejrzewam tłumik.Sam miałem pęknięty i podczas postoju czuć było spalinami.Wjazd na kanał wszystko załatwił.Lekkie pęknięcie i mała spawka i po kłopocie.A po robocie :beer:

mburz
13-06-2005, 23:27
ktoś wspomniał o wiatrach ? :)

p.s.
j.w.

fuel111
13-06-2005, 23:45
Mburz - wiatry mają inny zapach :) taki siarkowodór :)) ale + za skojarzenia

mburz
13-06-2005, 23:52
Mburz - wiatry mają inny zapach :) taki siarkowodór :)) ale + za skojarzenia

Ja myślałem może że kat nie dopala .... :))

fuel111
13-06-2005, 23:54
:terefere: myślał by kto :))

yaro_walbrzych
14-06-2005, 11:23
DZięki czas na kanał :(
a potem wasze :beer:

Henryk
14-06-2005, 11:54
Nie wiem czy to pomoże?W escorcie miałem podobny efekt i okazało się że chłopcy( gazownicy) niezbyt starannie uszczelnili otwór w podłodze bagażnika tórym poprowadzone były przewody bo butli ( w kole zapasowym)Tam jest taki przepust( rurka) która powinna być uszczelniona w miejscu przejścia przez blachę( podłogę bagażnika).Pasta głusząca zastosowana w tym miejscu załatwiła sprawę.Choć tu może być inna przyczyna skoro zmienia się w zależności od obiegu powietrza.

Pablo81
15-06-2005, 12:23
Mam problem :wall:
Kiedy się zatrzymuje, w kabinie śmierdzi gazem lub spalinami z gazu 8O


Mam ten sam problem, ale tylko wtedy jak bardziej pokatuję silnik i zatrzymam się np na światłach to capi. Już o tym pisałem kiedyś na AC i nikt nic nie wymyślił. :wall:

Truszek
15-06-2005, 14:24
Mam ten sam problem, ale tylko wtedy jak bardziej pokatuję silnik i zatrzymam się np na światłach to capi. Już o tym pisałem kiedyś na AC i nikt nic nie wymyślił. :wall:

U mnie spowodowane było to 3-ma rzeczami, i to proponuję sprawdzić.

1. Popękany (wypracowany termicznie) kolektor wydechowy - spaliny przedmuchiwało pod maskę, a z tamtąd do wentylatora.

2. Uszkodzone jabłko grafitowe - uszczelka na połączeniu wydechu i kolektora wydechowego. Efekt jak wyżej.

3. Nieszczelności (luzy na cybantach) na magistrali gazowej - tej listwie, z której odchodzą wężyki do wtrysków LPG na kolektorze ssącym.

Przed zabiegiem kontroli w samochodzie na postoju wytrzymać się nie dało tak jeb...o gazem i spalinami LPG.

Pozdróffka

pingwin
15-06-2005, 14:44
Heh, no to wychodzi na to, ze instalacja gazowa jest najlepszym testerem stanu silnika :). Jak jest cokolwiek nie tak, to przy gazie od razu wylezie :).

Pozdrawiam,
pInGwIn

Truszek
15-06-2005, 14:55
Heh, no to wychodzi na to, ze instalacja gazowa jest najlepszym testerem stanu silnika :). Jak jest cokolwiek nie tak, to przy gazie od razu wylezie :).

Pozdrawiam,
pInGwIn

Potwierdzam :satan:
Na LPG akurat w mojej V6 wylzały wszystkie niedomagania układu paliwowego, zapłonowego i wydechowego :))

yaro_walbrzych
15-06-2005, 18:51
Mam ten sam problem, ale tylko wtedy jak bardziej pokatuję silnik i zatrzymam się np na światłach to capi. Już o tym pisałem kiedyś na AC i nikt nic nie wymyślił. :wall:

U mnie spowodowane było to 3-ma rzeczami, i to proponuję sprawdzić.

1. Popękany (wypracowany termicznie) kolektor wydechowy - spaliny przedmuchiwało pod maskę, a z tamtąd do wentylatora.

2. Uszkodzone jabłko grafitowe - uszczelka na połączeniu wydechu i kolektora wydechowego. Efekt jak wyżej.

3. Nieszczelności (luzy na cybantach) na magistrali gazowej - tej listwie, z której odchodzą wężyki do wtrysków LPG na kolektorze ssącym.

Przed zabiegiem kontroli w samochodzie na postoju wytrzymać się nie dało tak jeb...o gazem i spalinami LPG.

Pozdróffka


No to chyba pkt. nr. 1-- ponieważ słychać u mnie charakterystyczne cykanie :) i tak podejrzewałęm że to kolektor wydechowy! Dzięki :beer: