PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Tylne łożysko/piasta help



Lukas392
15-03-2007, 22:54
Witam wszystkich mondeo mianiaków w moim kochanym mondku przyszedł czas na wymianę tylnego łożyska jakie było moje zdziwienie kiedy dowiedziałem się że wymienia się całą piastę i padły kwoty rzędu 300zł.
Znalazłem jednak na allegro tańszy zamiennik w cenie 124zł firmy "germany parts" u mnie w sklepie także udało mi się znalezć zamiennik ale w cenie 220zł firmy "NK" co byś cie mi radzili a może włożyc jakąś używkę z niemiec?
Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki :metal może ktoś ma namiary na jakieś piasty w rozsądnej cenie a przyzwoitej jakości? :pad:

zbigniew
15-03-2007, 23:06
używana jak prawie za darmo i markowa, to można brać, tej za 124 lepiej nie, a NK to nie wiem, ale czemu nie :) , możesz jeszcze zobaczyć tutaj (http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,31736144,39886832384310,03,,pl-pln,202528,0.html)

LaBobas
16-03-2007, 00:03
Nie marudz tylko sie ciesz,u mnie 400zl za lozysko z piasta,ja mam bez sruby piaste z lozyskiem.To jest dopiero wynalazek :wall:

mareckis
16-03-2007, 10:34
Mi zaśpiewali za tylne łożysko-piastę 500 PLN 8O
Ale jeszcze nie jest złe tyle że rdza sie pojawiła. Od strony pobocza :satan: było wymieniane przez poprzedniego użytkownika więc z tym mam, teoretycznie, spokój.
Natomiast tego co wymyślił zintegrowane łożysko tyne z piastą (i tą cenę do kombi z ABS) to :guns:

sieju1
16-03-2007, 10:41
Ja u siebie znalazłem najtaniej za 550 PLN :getsome: Znajomy załatwił mi z rozbiórki anglika za 200 i już trochę śmigam i jest OK

LaBobas
16-03-2007, 10:47
400zl SKF w Kielcach z ABS.Tyle ostatnio kosztowalo,a ile teraz to :niewiem:

PavCo
16-03-2007, 13:16
Witam,
Nie ryzykowalbym z lozyskami "niewiadomego" pochodzenia...W listopadzie 2006 wymienialem u siebie obydwie tylne piasty. Kupilem zestawy SKF za 400 PLN sztuka i moge je szczerze polecic. W serwisie za Motorcrafta musialbym zaplacic troche wiecej...a kupilem w gruncie rzeczy ten sam produkt, gdyz piasty te dla Motorcrafta robi wlasnie SKF we Francji.
Pozdrawiam!

Lukas392
18-03-2007, 19:15
chyba kupię te z"NK" za 220 złociszy a dajcie mi jeszcze jedną radę co warto zrobić może skontrolować jak już bede je wymianiał bo trzeba bęben ściągać :metal

cirrus95
18-03-2007, 23:17
U mnie tez łożysko do wymiany i mam pytanie znalazłem łożysko w ford.sklep.pl i jest tam łożysko Optimal za 235zł. bez abs(u mnie jest abs) ale jest informacja(``wersja bez ABSu, po przełożeniu zębatki czytnika ABS można stosować do samochodu z ABSem
przeznaczenie: oś tylna ``). Co wy na to?

PavCo
19-03-2007, 00:11
Co do lozysk OPTIMAL to roznie z nimi bywa. OPTIMAL pakuje lozyska roznych producentow...czasami skrajnie roznej jakosci. Zdarzaja sie OPTIMAL-e z ktorymi problemow nie ma, a czasami lozysko tej marki jezdzi 30 kkm i jest do wymiany. Tak wiec kupno tych lozysk, to taki rodzaj loterii. To samo tyczy sie lozysk marki CX (Complex).
A jesli chodzi o wymiane samych piast, to po zdjeciu ich warto oczyscic os drobnoziarnistym papierem sciernym. O ile sa zamontowane oryginalne nakretki piasty, to mozna ich uzyc ponownie o ile trzymaja sie w jednym kawalku (nakretka z podkladka). Nakretki w zestawach z piastami zazwyczaj nie sa najwyzszej jakosci, a w przypadku SKF, to juz calkowita pomylka, bo czasami wklada do zestawu nakretke przystosowana do zabezpieczenia zawleczka.
Przy okazji zdjetego bebna rutynowo mozna...wrecz trzeba skontrolowac stan szczek hamulcowych, cylinderka, sprezynek itd.
No i na koniec trzeba pamietac o mocnym dokreceniu nakretki piasty - wg ksiazki Haynes'a moment dokrecania wynosi 290 Nm, ale wydaje mi sie to wartoscia mocno "przesadzona".

Lukas392
19-03-2007, 17:57
TAk masz rację cirrus95 tylko że mój mechanik powiedział żę jak zębatka będzie zapieczoną a będzie po tylu latach to jak się ją mocniej uderzy przy wybijaniu a uderzyć trzeba ta ją szlak trafi i już po ABS :banan: w środę zakłądam te z "NK" to dam znać jak to wygląda i co tam jest za łożysko wpakowane :party: no i zobaczymy ile wytrzam do mechaniora jadę 15km zobaczymy czy wytrzyma jazdę powrotną :)

Lukas392
20-03-2007, 18:29
Witam
miało byc w środę ale założyłem łożysko dzisiaj jakie było moje zdziwienie kiedy przeczytałem na łożysku wybitą nazwę "OPTIMAL" na piaście napis "NK" czyli mam łożysko z optimala które na necie kosztuje 280PLN a ja dałem 220PLN :pub: a tak dociekawości ciekawe czemu tak jest 8O

Mondeo2-0
22-03-2007, 14:40
Panowie ostrożnie z decyzją wymiany łożysk. U mnie głośno buczało z tyłu typowo wskazywało na łożyska ale skonsultowałem się i dwóch niezależnych mechasów po jakimś tam sprawdzeniu, wydało opinie łożyska na 100%, a do kombi MK1 cena kosmos nawet ponad 1tyś na koło. I co sie okazało, opony były wadliwe, na szczęście. No chyba że luzy itp.

Lukas392
22-03-2007, 22:30
U mnie było łożysko teraz fajna cisza w samochodzie a opony fulda więc niepowinny buczeć :metal