PDA

Zobacz pełną wersję : Zalaczanie ukladu chlodzenia.



piotrdb
14-06-2005, 21:54
Witam!
Interesuje mnie przy jakiej temperaturze silnika w MkI 1.6 zalacza sie u Was uklad chlodzenie.
Dzieki

rydzadam
14-06-2005, 23:02
Po pierwsze uzupełnij profil użytkownika, będzie łatwiej.
Przypuszczam, że chodzi ci o temp. otwarcia termostatu, czyli obiegu wodu na chłodnicę. Temat przerabiany wiele razy na forum. U każdego jest inaczej, ale przy sprawnym termostacie powinno być pomiędzy literkami "O" i "A" w polu "NORMAL" wskaźnika temperatury. A jeśli chodzi ci o włączanie się wentylatora chłodnicy, to u mnie gdzieś pod koniec literki "M" na wskaźniku.

HEVA
14-06-2005, 23:24
Witam!
Interesuje mnie przy jakiej temperaturze silnika w MkI 1.6 zalacza sie u Was uklad chlodzenie.
Dzieki

Tak w ogóle to dzień dobry :satan:
Jak to jest w naszym zwyczaju - wpisz dane auta w sygnaturkę.
A określenie "złącza chłodzenie" to zbyt ogólnikowe jest. Sprecyzuj pytanie.

krzys-68
14-06-2005, 23:42
Witam!
Interesuje mnie przy jakiej temperaturze silnika w MkI 1.6 zalacza sie u Was uklad chlodzenie.
Dziekitermostat powinien sie otworzyć pomiedzy 95-98C

HEVA
14-06-2005, 23:49
termostat powinien sie otworzyć pomiedzy 95-98C

Ogólnie zależy to jeszcze od samej budowy termostatu. MDO przeważnie ma termostaty z początkiem otwarcia 92 stopnie, ale bywają też 88. Ja oryginalnie miałem Motorcrafta 88 stopni, kupiłem niedawno francuskiego Verneta i też ma 88. Spoko działa. Wszak na zimę lepszy będzie 92 :)

rydzadam
15-06-2005, 17:35
Ogólnie zależy to jeszcze od samej budowy termostatu. MDO przeważnie ma termostaty z początkiem otwarcia 92 stopnie, ale bywają też 88. Ja oryginalnie miałem Motorcrafta 88 stopni, kupiłem niedawno francuskiego Verneta i też ma 88. Spoko działa. Wszak na zimę lepszy będzie 92 :)

Ja też tego Verneta kupiłem i nie jestem zadowolony (zima), mam wrażenie, że za wcześnie się otwiera. Polecam termostaty na 92 C.

numerek
15-06-2005, 19:33
Witam!
Interesuje mnie przy jakiej temperaturze silnika w MkI 1.6 zalacza sie u Was uklad chlodzenie.
Dzieki
rozumiem że chodzi o załaczanie wentylatora tak ?
to tak jak koledzy napisali koło 90 st C