PDA

Zobacz pełną wersję : ile kosztuje najtansza instalacja gazowa do mondeo?



Ksiezyc
15-06-2005, 22:11
chodzi mi o laczna cene z robocizna (normalne, ze w roznych punktach rozna cena, ale mniej wiecej jakie to sa koszty. w 2 tys. sie zmieszcze?)

waldemarz
15-06-2005, 22:15
chodzi mi o laczna cene z robocizna (normalne, ze w roznych punktach rozna cena, ale mniej wiecej jakie to sa koszty. w 2 tys. sie zmieszcze?) Jesli masz wtrysk wielopunktowy to mysle, jesli chcesz miec porzadna instalke to sie nie zmiescisz. :satan:

pest801a
15-06-2005, 23:24
ja znalazlem w siedlcach instal II generacji za 1400 zl instalacja BRC jak tylko bede mial kase to zakladam, w ciechanowie cena utzymuje sie na 1900zl BRC i inne instalacje

Barumm
15-06-2005, 23:25
chodzi mi o laczna cene z robocizna (normalne, ze w roznych punktach rozna cena, ale mniej wiecej jakie to sa koszty. w 2 tys. sie zmieszcze?)

Ja założyłem za 1700 złociszów plus nowe kable i świeczki (oczywiście orginalne, bo na innych nie będzie chodził) to dodatkowe 250 złotych. Oczywiście ma plastikowy kloektor!!!!!

Mondeo 93 2.0 16V Ghia LPG

badseed
15-06-2005, 23:49
Generalnie II gen. kosztuje 1800zl do MDO bo jest wielopunkt....cena zalezy od butli...jesli sie zdecydujesz na butle w kole zap. to bedzie drozej ale butla 65l jest tansza wiec cos ok.1600zl. ale prawda ze kazdy zaklad inaczej....rozbieznosc moze byc na maxa 200zł bo inaczej zaczynaja cos kombinowac.....

jak dla ciebie (1.8) to mysle ze na 1800 musisz liczyc zeby dobrze wszystko banglało....pamietaj zeby cie nie wykiwali i jak juz znajdziesz zaklad to popytaj o reputacje i podczas calej instalacji badz na miejscu i pytaj o wszystko jak "dziecko" wtedy bedziesz iwedzial co masz wlozone i jak to eksploatowac...

jak cos to wal sluze pomoca...

Pozdrawiam!

Mirron
16-06-2005, 00:33
W Lublinie ceny za instalkę II gen chodzą w okolicach 1800-1900zł zależy jeszcze gdzie... ale wg mojego rozeznania w dobrych sprawdzonych zakładach zakładają po 1850zł z butlą w koło..... tylko trzeba sie zastanwoić czy sie opłaca... gdyz ceny gazu oscylują z tendencją zwyżkową.... Sam sie zastanawiam.... :wall:

pavulon25
16-06-2005, 00:44
Instalacja firmy LandiRenzo, czujnik temperatury, klapki i gwizdki antywybuchowe, butla w koło, kosztowało mnie 1900pln. w Łodzi. Oczywiście świeczki i przewody wymienione (dodatkowy koszt 250pln.) Tak więc całkowity koszt delikatnie przekracza 2000, ale dobre świece i przewody przy gazie to podstawa, bo jak zacznie strzelać to koszt wymiany kolektora wacha się w okolicy 800pln.

motke
16-06-2005, 01:29
po załozeniu instalacji II gen. co ile tyś. kilometrow trzeba wymieniac przewody i swiece???

Jakub
16-06-2005, 08:45
Tak jak przy benzynie. Wymiana tych elementów obowiazkowo przed montazem, chyba ze masz nowe/dobre. A później tak jak w instrukcji.
Co do głównego wątku, to spokojnie sie zmieścisz w 2 tysiączkach i jeszcze powinno na tankowanie zostać. :)

PPatricko
16-06-2005, 12:04
Ja dostałem taką ofertę z firmy Abart:

Instalacja gazowa do samochodu Ford Mondeo 2,0i 16v kosztuje 1800zł

W skład instalacji wchodzi:
- podstawowa instalacja do układu wtrysku wielopunktowego
- komputer gazowy JUST firmy BRC regulujący mieszankę gazowo powietrzną. Jest to mikroprocesorowy, w pełni programowalny układ, wyposażony w bardzo małych rozmiarów przełącznik z diodowym wsaźnikiem ilości gazu w zbiorniku. W niektórych samochodach istnieje możliwość zamontowania przełacznika zamiast oryginalnej zaślepki w desce rozdzielczej (dopłata 50zł),
- automatyczne przełączanie z benzyny na gaz,
- elektronika pozwalająca na pełne współdziałania komputera benzynowego i instalacji gazowej,
- zbiornik o pojemności 40-80l umieszczony w bagażniku, istnieje możliwość zamontowania zbiornika w kształcie koła zapasowego o pojemności do 55l (dopłata 100zł) lub zbiornik o pojemności 56-65l (dopłata 200zł).
- objęta jest 24-ro miesięczną gwarancją.
Czas oczekiwania na termin montażu 3 dni.
Montaż instalacji gazowej do pojazdu na wtrysku wielopunktowym trwa około 6 godzin.

krzys-68
16-06-2005, 21:34
chodzi mi o laczna cene z robocizna (normalne, ze w roznych punktach rozna cena, ale mniej wiecej jakie to sa koszty. w 2 tys. sie zmieszcze?)zastanów sie tylko czy chcesz mieć najtańsza czy dobra czy nnajlepszą.tej pierwszej zdecydowanie nie polecam :satan:

Ksiezyc
16-06-2005, 21:40
bylem dzis u takiego kolesia (dla tych co z Lbnu - na Janowskiej) z mondkiem i spytalem ile chce za gaz. mam wielopunkta i ten plastikowy kolektor. powiedzial mi 1650 z komputerem,zalozeniem, jakas 40 litrowa butla w kole. dodal,ze ma jakas technologie co to sie ten kolektor nie bedzie psul. daje 2 lata gwarancji. wydaje sie korzystne,co o tym sadzicie? o co by go spytac czy nie chce mi wcisnac jakiegos gofna?

krzys-68
16-06-2005, 21:44
Zalozy gwizdki(nie zawsze skuteczne) albo klape wybuchowa od dołu kolektora pewnie.Cena nie jest zła,ale jak z serwisem i przeglądamiNiech dokładnie poda jaki komputer chce zamonrować,czy bdzie emulacja sygnału sondy lambda itp

PPatricko
16-06-2005, 23:09
Ja też miałem obawy o kolektor i dopytałem gościa. W tej firmie gaz zakładało kilku kumpli więc pewnie się zdecyduję na założenie gazowni właśnie u nich bo to, że założę nie ulega najmniejszej wątpliwości. Rocznie robię autem 50-60kkm.

"Witam,

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że kolektor ssący w tym silniku
wykonany jest z tworzywa sztucznego. Jednak jest ono na tyle wytrzymałe i
elastyczne, że nie groźne sa mu ewentualne detonacje gazu do jakich może
dojść w jego wnętrzu w szczególnych warunkach. Zajmujemy się instalacjami
gazowymi od 10 lat i zrobiliśmy ponad 100 takich silników w Fordach Mondeo i
nigdy!! nie zdażyło się aby taki kolektor został uszkodzony. Zabezpieczamy
tylko przed ewentualnym uszkodzeniem puszkę dekompresyjną zamontowaną na
przepustnicy!!. Wiele firm z małym doświadczeniem traktuje wszystkie
plastikowe kolektory ssące tak samo - czyli że nie mozna zamontować do
takiego samochodu traycyjnej instalacji!. Jest wiele takich samochodów z
plastikowymi kolektorami ssącymi do których z powodzeniem stosuję się
tradycyjne instalacje gazowe (n.p. BMW 3.,520i 24v od roku 91-99, Chrysler
Neon 2,0i 16v itp.)"

badseed
16-06-2005, 23:16
Zgadza sie ze kolektory w MDO sa bardziej wytrzymale ale jak gosc spiepszy instalke to prz porzadnym BUUM nie bedzie co z niego zbierac...wierz mi widzialkem juz takie kolektory.... 8O

najwazniejsze jest to jak zamontuje i czy posprawdza wszystko przed pozniej moze byc za pozno...a gwizdki czy klapy to tylko zebys lepiej spal :))