PDA

Zobacz pełną wersję : rezerwa paliwa



zettd
27-02-2005, 22:27
Witam, chciałbym prosić o info. czy w modelu 1.8 td ze styczenia 1996r jest sygnalizowana rezerwa paliwa ew. przy jakim stanie się włacza?
Oraz co ile tyś wymienia się filtr paliwa?

altoot
27-02-2005, 22:34
Witam, chciałbym prosić o info. czy w modelu 1.8 td ze styczenia 1996r jest sygnalizowana rezerwa paliwa ew. przy jakim stanie się włacza?
Oraz co ile tyś wymienia się filtr paliwa?

Jesli to MkI to kontrolka paliwa jest tylko w wersjach wyposazonych w Check control, jesli chodzi o MkII to nie wiem...


z reguły jest to okolo 8 litrów

vMZe
28-02-2005, 13:07
Teoretycznie - bak ma około 65 litrów (mówię o swoim MKII) + 1 LTR na rury wlewowe razem ok. 66 LTR. U mnie jak się zapali kontrolka i pojadę zaraz na stację to wleję około 63 LTR - więc rezerwę traktuję jako 2-3 LTR, co mnie trochę martwi... bo mało. A może jest regulacja??

altoot
28-02-2005, 13:22
Teoretycznie - bak ma około 65 litrów (mówię o swoim MKII) + 1 LTR na rury wlewowe razem ok. 66 LTR. U mnie jak się zapali kontrolka i pojadę zaraz na stację to wleję około 63 LTR - więc rezerwę traktuję jako 2-3 LTR, co mnie trochę martwi... bo mało. A może jest regulacja??

Tylko z drugiej strony kontrolką też bym sie zbytnio nie sugerował...
u mnie raz zapala sie przy wskazaniu strzałki okolo 1/4 zbiornika a raz jak strzałka opadnie na czerwone pole...


zresztą nie tylko w mondeo tak jest :zaklopotanie:

vMZe
28-02-2005, 13:29
tak źle to ze wskaźnikiem nie jest -> spada prawie do E i dopiero zapala się rezerwa.

altoot
28-02-2005, 13:38
tak źle to ze wskaźnikiem nie jest -> spada prawie do E i dopiero zapala się rezerwa.

musi wyjatek...u mnie jest jak opisałem...w pewnej scorupie też sie tak wyrabia :(

konjak
28-02-2005, 14:37
Według instrukcji zbiornik ma 61.5l Po zapaleniu się rezerwy wlewam 53-54 litry (do pełna + jedno "odbicie"). Ergo - rezerwa ma ok 7-8 litrów. W sam raz na 100km po mieście :)

--
konjak
mkII'00 1.8TD Nordic

sylwek1980
27-04-2006, 09:35
no ja swoim mondkiem zrobiłem 82km po mieście od momentu zapalenia sie rezerwy. Nie wiem czy starczyloby na wiecej bo akurat zatankowałem.

v1tek77
27-04-2006, 09:55
tak źle to ze wskaźnikiem nie jest -> spada prawie do E i dopiero zapala się rezerwa.

musi wyjatek...u mnie jest jak opisałem...w pewnej scorupie też sie tak wyrabia :(
Potwierdzam obserwacje Przemka, u mnie jest tak samo :beer:

insider
27-04-2006, 11:16
no rezerwa powinna byc okolo 6-7 litrow, czyli tak na okolo 100 km.... czyli spokojnie na jakas stacje trafisz po drodze, bo u nas tego jak grzybow po deszczu....

madbit2
27-04-2006, 14:13
no rezerwa powinna byc okolo 6-7 litrow, czyli tak na okolo 100 km.... czyli spokojnie na jakas stacje trafisz po drodze, bo u nas tego jak grzybow po deszczu....


dobrze piszesz "POWINNA"

Ale tak nie jest.
Bo u mnie to na rezerwie max przejadę 50km, a z klimą po miescie to i po 25km juz mi rwał. więc nie ma regóły. Każdy ma inaczej.

Salex
27-04-2006, 18:15
Witam

Jeśli chodzi o rezerwe to jest to chyba bolączka każdego ... piszecie że MKII ma około 65 litrów zbiornik ... otóż sprawdziłem to z ciekawości u siebie w MKII 1998 2,0 HB, i ma.... 61,5 L
A co do rezerwy to jest to kolejna zagadka .... dopóki temperatura powietrza utrzymywała sie na poziomie do +10 stopni rezerwa swieciła się na poziomie 7-8 litrów - tuz po zaświeceniu jechałem prędko do dystrybutora i dolewałem max 54 litry.
Teraz kiedy temperatura powietrza jesy POWYŻEJ +10 stopni rezerwa dopiero zaczyna palić się wtedy kiedy w baku zostaje 3-4 litry wtedy też dotankowywuje jakieś 57-58 litrów.
Dziwne ?? Byc może jest tam jakiś czujnik temperatury a może to kwestia pływaka ?? Szczerze powiedziawszy tylko tyle udało mi się ustalić.
Pozdrawiam

PS
W kwestii uzupełnienia ...
Na rezerwie - od momentu zapalenia sie lampki do postoju samochodu - po mieście mogę zrobić max 70 km (bez klimy - bo jej nie mam ;) ) przy założeniu wariantu numer jeden czyli temp. poniżej +10 stopni

waldemarz
28-04-2006, 00:58
Wedlug wszystkich praw natury to srednio na rezerwie powinno sie przejechac pomiedzy 50-70 km, bez wzgledu czy to diesel czy benzyna. Tak jest srednio liczone, a dlatego poniewaz w Niemczech pomiedzy stacjami paliw na autobanie jest wlasnie taka odleglosc. :satan:
I dlatego tak jest wyliczone i nie ma problemu gdyby sie zapalila kontrolka od rezerwy, bo klient ma mozliwosc zatankowac i nie obawia sie ze stanie w polowie drogi miedzy stacjami.

atroc4
28-04-2006, 21:18
Ilość paliwa po zapaleniu lampki rezerwy uzależniona jest min. od temp. zawnętrznej (w zależności od temperatury inna jest objętść paliwa- fizyka) ale to są niewielkie ilości

Macminik
01-05-2006, 09:33
Wedlug wszystkich praw natury to srednio na rezerwie powinno sie przejechac pomiedzy 50-70 km, bez wzgledu czy to diesel czy benzyna. Tak jest srednio liczone, a dlatego poniewaz w Niemczech pomiedzy stacjami paliw na autobanie jest wlasnie taka odleglosc. :satan:
I dlatego tak jest wyliczone i nie ma problemu gdyby sie zapalila kontrolka od rezerwy, bo klient ma mozliwosc zatankowac i nie obawia sie ze stanie w polowie drogi miedzy stacjami.

Biedni Australijczycy. Dla nich kupno mondeo to straszne ryzyko :)