PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] ASB padła z dnia na dzień ?



rufus_k
28-03-2007, 17:19
Wczoraj ASB chodziła super, dzisiaj wsiadam do auta odpalam i:

1) obroty silnika utrzymują się na poziomie 450-500 na biegu jałowym i po wrzuceniu biegu.
2) przy zmianie biegów strasznie szarpie (podobne wrażenie przy strzeleniu sprzęgłem w manualu podczas gdy silnik jest na podwyższonych obrotach)


Sprawdziłem czytnikiem kody i wyszły takie błędy:

645 - Błąd 1-ego biegu - nieprawidłowe przyłożenie
646 - Błąd 2-ego biegu - nieprawidłowe przyłożenie
647 - Błąd 3-ego biegu - nieprawidłowe przyłożenie

Macie jakieś pomysły ? :niewiem:

STraits
28-03-2007, 18:23
Spróbuj zdjąć kleme z akumulatora na wiecej niz 10 minut. Rozprogramuje to komputer ASB. Jeżeli nie pomoże to niestety tylko naprawa mechaniczna z kosztami niebagatenymi.

rufus_k
28-03-2007, 19:04
Odłączyłem bezpieczniki nr 9 i 11 a więc zasilanie i pamięć ECU. Klemy nie odpinałem ze względu na to aby nie kasować ustawień sterownika gazu. Teraz pozostaje czekanie w nadziei, że to coś pomoże :)) :jezyk1:

STraits
28-03-2007, 19:24
Sterownik ASB idzie z innego bezpiecznika. Zobacze wieczorem z którego. Sterownik ASB jest przy skrzyni, a ECU nie ma nic do tego.

rufus_k
28-03-2007, 19:35
Z tego co mi wiadomo (a wiadomo nie wiele :)) ) to sterowanie wszystkimi elektrozaworami w ASB w mondku odbywa sie za pomocą EEC-IV. Ale skoro Komputerek nie ma tu znaczenia to będę wdzięczny za podanie bezpiecznika do sterownika ASB.

Mondeo2-0
28-03-2007, 20:19
Wszystkie sterowniki do gazu mają pamięć nieulotną czyli po odłączeniu zasilania pamiętają nie mniej niż 100 lat, jeśli ktoś mówi inaczej to go nie słuchaj .
Śmiało możesz odłączyć akumulator, też kiedyś mi dziwnie szarpało przy zmianie biegów i podczas puszczenia pedału. Reset mi pomógł.

rufus_k
28-03-2007, 20:28
Wszystkie sterowniki do gazu mają pamięć nieulotną czyli po odłączeniu zasilania pamiętają nie mniej niż 100 lat, jeśli ktoś mówi inaczej to go nie słuchaj .
Śmiało możesz odłączyć akumulator, też kiedyś mi dziwnie szarpało przy zmianie biegów i podczas puszczenia pedału. Reset mi pomógł.

Czy aby na pewno ? Kiedyś po odłączeniu klemy, na gazie dziwnie mi szarpało podjechałem do magika i ten ustawiał mi na nowo mapę wtrysku. :niewiem: Trzeba się zapytać na forum producenta, wtedy będzie jasność :)

Mondeo2-0
28-03-2007, 21:08
Na pewno. Nie znam takich co by inaczej miały i nie wyobrażam sobie innej możliwości . Raczej zresetował ci się ECU auta i może była potrzebna z tego powodu regulacja. Chyba że "wysypała" się pamięć, co jest z kolei bardzo prawdopodobne i nieprzewidywalne szczególnie gdy odłączając klemę kilka razy sie ją niekontrolowanie dołączy lub gdy jest słaby akumulator i napięcie zmienia się znacząco podczas rozruchu, wówczas może paść pamięć w wielu urządzeniach np. radiu .
Odłączając i dołączając klemę trzeba.... nie wiem jakby to zrozumiale opisać, może zdecydowanym pewnym ruchem, aby nie było zaiskrzeń.

rufus_k
28-03-2007, 21:12
Dzięki za wyjaśnienia :)

Mondeo2-0
28-03-2007, 21:39
Ciekawe czy pomoże reset bo jak nie to strach pomyśleć co dalej z ASB.
Daj znać.

rufus_k
28-03-2007, 21:48
Jutro włożę bezpieczniki i zobaczę co się będzie działo, jak to nie pomoże wymienię olej bo przez niego też mogą dziać się takie rzeczy (stracił już swój różowy kolorek ale jest klarowny).

rufus_k
29-03-2007, 20:00
Włożyłem bezpieczniki, odpaliłem (adaptację pominąłem, śpieszyło mi się) no i efekt był taki, że powróciło wszystko do normy, biegi ładnie przełączało ale tylko przez jakiś 1km :wall: :zly: jutro zmienię olej i zobaczę co będzie się działo, jak dalej będzie do kitu to :guns: się. :))


Jeszcze jedno pytanie. Jaki olej wybrać oryginalny forda kosztuje około 50zł, przy dynamicznej wymianie oleju potrzeba około 20-30% więcej niż wchodzi do skrzyni, a teoretycznie do skrzyni wchodzi 7,5 litra, przyjmując że wejdzie 7 litrów + 20-30% wychodzi około 8.5-9 litrów. Więc koszt samego oleju to około 450 zł... A teraz jaki zamiennik oleju wybrać ? Bo jeśli po wymianie oleju nic się nie poprawi to nie uśmiecha mi się płacić około 900zł za sam olej :jezyk1: Teoretycznie na niektórych opakowaniach oleju Dexron IId pisze że spełnia wymogi m2c 166-h, a na niektórych, że nie :jezyk1: Natomiast na Dexronie III pisze, że może być stosowany zamiennie z olejem o specyfikacji m2c 166-h oraz mercon który jest stosowany już w nowszych automatach. Co Wy polecacie zalać ?

rufus_k
30-03-2007, 17:39
ASB odżyła sama, oleju jeszcze nie wymieniłem, zrobię to na 100% przed świętami. Strach jechać gdzieś dalej :)) :jezyk1:

Exodos
30-03-2007, 18:08
ASB odżyła sama, oleju jeszcze nie wymieniłem, zrobię to na 100% przed świętami. Strach jechać gdzieś dalej :)) :jezyk1:

Bo Mondi sie sam naprawia, jak mi dzwonił końcowy tłumik, tak sam z siebie przestał dzwonić.