PDA

Zobacz pełną wersję : Zapalają się kontrolki ABS i hamulca w trakcie jazdy (mkII)



PKd
28-02-2005, 00:32
Cześć,
Zacząłem mieć problem mam jak w temacie :zly:
Najśmieszniejsze jest to, że po dłuższym postoju włączam silnik i nic. Przejadę od 500m do kilkunastu km i obie (!) kontrolki włączają się. Czasem zgasną (zdarza się, że najpierw przygasają) gdy wyłączę dmuchawę lub dodam gazu, ale ścisłej reguły na to nie ma.
Normalnie ABS działa, gdy włączą się lampki przestaje działać, ale bez problemu działają hamulce.
Od strony mechanicznej nie widać żadnych problemów (sprawdzone w warsztacie mech).
W 'sam naprawiam' na ten temat dużo nie znalazłem, poza 1 fragmencikiem, że takie cuś oznacza awarię układu EBV (o ile pamiętam skrót) odpowiedzialnego za rozdział siły hamowania na tył.

Ma ktoś może pomysł gdzie szukać ? Czy może raczej podjechać na komputer ?

ujemny
28-02-2005, 07:53
Naczestsza i najbardziej blaha przyczyna moze byc rozpiecie konektora (tuz przy amotyzatorze, za nadkolem, przy przednich kolach). konektor moze tez ulec zabrudzeniu... Rozpiecie moglo tez nastapic w innym miejscu...

caveman
28-02-2005, 11:33
W instrukcji obsługi napisano: " Jeżeli zapalą się obie te lampki jednocześnie to należy natychmiast zatrzymać samochód w bezpiecznym miejscu. Przed dalszą jazdą należy sprawdzić pojazd w autoryzowanym serwisie Forda 8O
Tylko gdzie w pobliżu znaleźć ASO Forda tego nie napisali.

A tak naprawdę zgadzam się z przedmówcą, że trzeba sprawdzić połączenia elektryczne.

PKd
02-03-2005, 23:39
W instrukcji obsługi napisano: " Jeżeli zapalą się obie te lampki jednocześnie to należy natychmiast zatrzymać samochód w bezpiecznym miejscu. Przed dalszą jazdą należy sprawdzić pojazd w autoryzowanym serwisie Forda 8O
Tylko gdzie w pobliżu znaleźć ASO Forda tego nie napisali.

A tak naprawdę zgadzam się z przedmówcą, że trzeba sprawdzić połączenia elektryczne.

Dzięki, spróbuję się do tego dobrać, chociaż przy obecnej pogodzie (-10 w nocy/-4 w dzień) przez ostatnich kilka dni było ok i już :niewiem:

Co do treści instrukcji to, hmm..., czytałem i trochę miałem pietra. Ale po sprawdzeniu działania hamulców wysiadł 'tylko' ABS. A do ASO nieszczególnie mi się spieszy :satan: