PDA

Zobacz pełną wersję : nie wiem co sie dzieje



B4n4n
29-03-2007, 19:47
witam cos stalo mi sie z radyjkiem i nie wiem co
a mianowicie prawie nic nie slychac jak ktos rozmawia tylko z bliskich odleglosci :( nawet w radiu nie slychac szumow tylko jakies skwierczenie gdy sie scrolem je wycisza
dodam ze nie mam jeszcze zestrojonego radyjka bo nie mam czasu podjechac (praca) i kabelek mam laczony. W wekend go wymienie jakos calego.

Wie ktos jaka moze byc przyczyna ?? bo juz mnie to denerwoje :(

szczerba
29-03-2007, 19:51
Nie strojone?
A może nadawałeś bez anteny?
Wygląda na uszkodzoną końcówkę mocy nadajnika :wall:

B4n4n
29-03-2007, 20:07
nadawac nie nadawalem bo wiem ze nie mozna ale kilka razy wlaczylo sie bez antenki :( na dachu ale odrazu wylaczalem bo mam tak podlaczone ze mniej wiecej jak radio cd ze wylacza sie jak kluczyk wyciagam

pilocik
29-03-2007, 22:44
Radio bez anteny możesz włączyć i nic złego się nie stanie , nie możesz jednak wcisnąć na gruszce przycisku nadawania !!! :red:

ubidigi
30-03-2007, 11:48
A nawet jesli przez jakis przypadek nacisniesz gruche i spalisz koncowke mocy (choc to nie tak od razu) to uszkodzisz tor nadawczy (TX) radia a nie tor odbiorczy (RX) radia. Zatem te objawy wskazuja ze nie masz go uszkodzonego.
Sprawdz czy przypadkiem cos Ci sie nie rozlaczylo pomiedzy radyjkiem a antenka. Jesli bedzie wszystko ok. to pozostajke Ci jedynie wizyta u mechaniora CB. Ale nie u pana Tadka tylko u takiego co naprawde sie zna.

picasso
30-03-2007, 12:04
Witam.
Wg mnie uszkodzony jest przewód antenowy (zwarcie?)
Zrób eksperyment.... Miej włączone radio, zdjętą blokadę szumów i najpierw odkręć wtyczkę od anteny tak, aby pozostał w radiu tylko środkowy bolec. Zobacz czy będzie różnica. Jeśli będzie lepiej , to wtedy na 99% jest zwarcie na przewodzie (oczywiście nie możesz wtedy nadawać), jeśli nie masz anteny magnetycznej to możesz nie widzieć różnicy, bo masa dotrze inną drogą. Jeśli różnicy nie zauważysz to na moje będzie to uszkodzenie kabla, ale przez przerwanie.
Daj znać jak poszło.
Pozdr.
Paweł
P.S. Czy kabel ma przerwanie możesz zmierzyć zwykłym miernikiem (żaróweczką lub czymkolwiek innym), natomiast nie sprawdzisz czy ma zwarcie, chyba że pod odkręceniu kabla od anteny i od radia.

B4n4n
30-03-2007, 20:16
w nie dziele wymienie kabel bo i tak jest laczony i juz dawno planuje to i dam znac co i jak podjade jeszcze do kolesia od cb i zobczymy co on powie ale to wszystko dopiero niedziela i poniedzialek bo tyram po 12h i brak czasu

B4n4n
31-03-2007, 21:55
Witam.
Wg mnie uszkodzony jest przewód antenowy (zwarcie?)
Zrób eksperyment.... Miej włączone radio, zdjętą blokadę szumów i najpierw odkręć wtyczkę od anteny tak, aby pozostał w radiu tylko środkowy bolec. Zobacz czy będzie różnica. Jeśli będzie lepiej , to wtedy na 99% jest zwarcie na przewodzie (oczywiście nie możesz wtedy nadawać), jeśli nie masz anteny magnetycznej to możesz nie widzieć różnicy, bo masa dotrze inną drogą. Jeśli różnicy nie zauważysz to na moje będzie to uszkodzenie kabla, ale przez przerwanie.
Daj znać jak poszło.
Pozdr.
Paweł
P.S. Czy kabel ma przerwanie możesz zmierzyć zwykłym miernikiem (żaróweczką lub czymkolwiek innym), natomiast nie sprawdzisz czy ma zwarcie, chyba że pod odkręceniu kabla od anteny i od radia.

zmiana kabelka na caly pomogla widocznie gdzies bylo przebicie albo cus ?? smiga jak tralala w poniedzialek jade jeszcze na swr i bedzie luksus :D
dzieki
punkcik polecial

krzys-68
03-04-2007, 17:06
na przyszłosc podaj zawsze model radia z problemem.Podobne objawy masz przy wlaczonym FM :satan: zamiast AM :wall:

raulo
09-04-2007, 14:38
Nie strojone?
A może nadawałeś bez anteny?
Wygląda na uszkodzoną końcówkę mocy nadajnika :wall:
Objawem spalonej końcówki mocy radia jest brak nadawania. Odsłuch pozostaje.