PDA

Zobacz pełną wersję : Radio a złodzieje



kalafior
28-02-2005, 09:28
Cześć,
Kupuje MKII z fabrycznym radiem z CD. Mam w związku z tym pytanie, czy powinienem zmienic je na jakiegoś paścia? Samochód będzie stał w garażu ale np. w centrum (Kraków) i pod supermarketami nie jest bezpiecznie. Mozecie coś poradzić? Jak sobie radzicie z tym problemem?

Pozdrawiam
kalafior

m3hoo
28-02-2005, 09:53
Ja problem rozwiazalem bardzo prosto - oryginalne radyjko, ktore i tak miernie gra, poszlo do innego wlasciciela, a ja kupilem inne - 1DIN. Zamontowalem do tego kieszen i zabieram radio ze soba. Jesli chodzi o oryginalne, to zabieraj ze soba panel, ale to i tak nie da pewnosci, ze radio bedzie nadal w samochodzie, gdy do niego wrocisz. Na to nie ma rady.

szczerba
28-02-2005, 14:48
ale np. w centrum (Kraków) i pod supermarketami nie jest bezpiecznie. Mozecie coś poradzić? Jak sobie radzicie z tym problemem?


Mam dla Ciebie trzy propozycje:
- wymień radio firmowe na 1 DIN (jak zrobił kolega) i zabieraj je z sobą
(ta metoda jest najbardziej uciążliwa ale b.skuteczna)
- zabieraj panel i zasłaniaj radio, jeśli chcesz zobaczyć jak ja to robię to
zapraszam na spot (mieszkam blisko Geanta)
- oklej szyby laminatem (folią), który prócz funkcji przyciemniającej ma
też antywłamaniową.
Niestety nie ma skutecznej w 100% metody zabezpieczenia radia przed kradzieżą (oczywiście z wyjątkiem zabierania radia z pojazdu). :wall:

Fred
28-02-2005, 18:27
Wlecialem na temat i tak sie zastanawiam, bo tez mam dosc oryginalnego kaseciaka - czy sa jakies knify aby wymienic to wielkie "cos" na normalny wymiar - czy sa jakies zaslepki... itd?
Mieliscie moze problem z elektrycznoscia - kable i kostki itd. Jezeli to gdzies juz jest na forum to starczy link.

Sinuspi
28-02-2005, 21:30
"Biorą" jak leci...stare nowe etc :getsome: :dres: :guns:

mburz
28-02-2005, 22:02
"Biorą" jak leci...stare nowe etc :getsome: :dres: :guns:

nawet dobrze nie mocuj bo ci konsole popsują :zly: jak mają wziąć to i tak wezmą :wall: Ja tam mam din 1 Soniego na CD za 80 zeta jak ukradną to trudno kupię drugi lepszy model też za 80 zeta (może ten sam)

szczerba
28-02-2005, 22:03
czy sa jakies knify aby wymienic to wielkie "cos" na normalny wymiar - czy sa jakies zaslepki... itd?
Mieliscie moze problem z elektrycznoscia - kable i kostki itd

Aby zmienić w MkII RM Ford na nieoryginalny należy:
dokupić ramkę redukującą otwór na wymiar typowego radia oraz kable z kostką do podłączenia (obie rzeczy można dostać w każdym serwisie montującym radioodtwarzacze samochodowe-koszt ok 60zł).

vMZe
01-03-2005, 12:35
A czy nie prościej jest ubezpieczyć autko z radiem i mieć w :ass: całą resztę. Chyba lepiej spać spokojnie. Zdaję sobie oczywiście sprawę z kosztów i proszę o niedyskutowanie w tym temacie.
A tak do wiadomości - jak będzie radio zasłaniane to i tak mogą zwinąć. Najlepsza metoda - zabierać ze sobą. Tyle, że jak podejdą z :getsome: i powiedzą dawaj radio to wtedy nie ma rady :wall: . Pozdro w tym pięknym kraju.

Sinuspi
01-03-2005, 17:55
A czy nie prościej jest ubezpieczyć autko z radiem i mieć w :ass: całą resztę. Chyba lepiej spać spokojnie. Zdaję sobie oczywiście sprawę z kosztów i proszę o niedyskutowanie w tym temacie.
A tak do wiadomości - jak będzie radio zasłaniane to i tak mogą zwinąć. Najlepsza metoda - zabierać ze sobą. Tyle, że jak podejdą z :getsome: i powiedzą dawaj radio to wtedy nie ma rady :wall: . Pozdro w tym pięknym kraju.

8O ubezpieczyć, a po co :hmm: i tak szyba koszty czas............ja wyjmuje. kupiłem se turbacza na radio i taskam se :banan:

Fred
01-03-2005, 20:36
Aby zmienić w MkII RM Ford na nieoryginalny należy:
dokupić ramkę redukującą otwór na wymiar typowego radia oraz kable z kostką do podłączenia (obie rzeczy można dostać w każdym serwisie montującym radioodtwarzacze samochodowe-koszt ok 60zł).
Dzieki serdeczne - skorzystam na 100%. MP3 na dlugie podroze jest niezastapione.

kalafior
01-03-2005, 21:40
Dzięki za rady,
- przyciemniane szybki to nie mój styl
- ubezpieczenie, szkoda pieniedzy, szyb, czasu i zachodu :wall:
- nowe radyjko - dopiero co kupilem wuzek i sa wazniejsze wydatki :jezyk1:
Zostanę póki co przy zdejmowaniu panelu i dokladnym wybieraniu miejsca do parkowania ;]

Na pochybę szkodnikom :getsome:

kaz
01-03-2005, 22:07
W Link 4 ubezpieczenie OC zawiera ubezpieczenie szyb.

Bert_777
01-03-2005, 22:22
Tyle, że jak podejdą z :getsome: i powiedzą dawaj radio to wtedy nie ma rady :wall: . Pozdro w tym pięknym kraju.

Jak podejdą, to :dres: :boks: - a radia nie oddam!!!

slay
17-03-2005, 14:40
Witam!

A jak można ściągać panel forodowskiego radia w MKII?

Bert_777
17-03-2005, 14:59
DELIKATNIE! :)

v1tek77
17-03-2005, 15:08
- wymień radio firmowe na 1 DIN (jak zrobił kolega) i zabieraj je z sobą
(ta metoda jest najbardziej uciążliwa ale b.skuteczna)


:up: Zabierać radyjko to jedyna metoda, cokolwiek by się nie miało nawet stare Safari to i tak znajdzie się jakiś amator na wybicie szybki. Ubezpieczenia i zabezpieczenia są do niczego bo potem jeszcze trzeba jeździć z wymianą szyby. Ewentualnie żeby nie biegać z cegiełką można schować do bagażnika i zaryglować.

slay
17-03-2005, 15:22
DELIKATNIE! :)

no tak to napewno. :)

Ale poważnie, są jakieś zaczepy, przyciski czy coś w tym rodzaju by można zdjąć panel od radia forda w MKII?

Pzdr

Bert_777
17-03-2005, 16:26
Jeżeli jest to firmowe radio Ford (4000, 5000, 6000 itp.) to wyciąga się mały panelik z przyciskami (nad przyciskami jest mały guziczek uwalniający panel.
Z radia Ford 6006 zabiera się zabezpieczenie przypominające mały długopis.
To że masz MKII nie daje odpowiedzi na pytanie jaki model radia posiadasz
Pzdrv

Tomi
17-03-2005, 23:30
To, że zabiera się radyjko ze sobą to najlepsza metoda, ale złodziej czasami zagląda - patrzy, a tu tylko sama kieszeń - i wybija szybkę by sprawdzić czy radia nie ma gdzieś wewnątrz np. pod siedzeniem. :guns: :dres:

slay
18-03-2005, 14:15
Bert_777 dzieki, właśnie o to mi chodziło. A model radia to 5000.

Myślałem, że cały się ściąga a nie tylko panelik.

Pzdr

Rhapson
18-03-2005, 14:48
To, że zabiera się radyjko ze sobą to najlepsza metoda, ale złodziej czasami zagląda - patrzy, a tu tylko sama kieszeń - i wybija szybkę by sprawdzić czy radia nie ma gdzieś wewnątrz np. pod siedzeniem. :guns: :dres:
Ja w zeszlym roku mialem taka przygode.Zostawilem samochod na parkingu nad woda i poszedlem poplywac a radyjko jak to zawsze pod siedzenie. Po 3 godzinkach przychodze patrze szybka zbita,ale sobie mysle cwaniak :metal ze mnie radio schowane to nie wzieli :wall:. a tu wsuwam reke pod siedzenie a tu nie ma :placz: , ale panel wlozony do srodkowego schowka (tam kolo recznego ) lezy sobie beztrosko. Od tego czasu radio zabieram ze soba :)

Fredee
19-03-2005, 15:29
to jasię pochwalę - jak jeszcze byłem na studiach to obok mojego wydziału mieliśmy parking z którego wciąż ginęły radia - dresiarze wybijali szyby cap za radio i chodu...No i raz wracamy z kolesiem do akademika po małym pifffku a tu niedaleko odgłos tłuczonej szybki i za chwilkę prosto na nas galopuje dresik trzymając radyjko za pazuchą....Ja wystawiłem rękę a mój kumpel nogę - dresik zrobił dwa fikołki i wstał - to był jego błąd......potem przewracał się jeszcze ze 3 a może i 4 razy...jak już miał dość - oddał radio czmychnął....więcej już go tam nie widziałem :)) a radio odłożyliśmy właścicielowi na siedzenie..:) :boks: