PDA

Zobacz pełną wersję : Odgrzybianie nawiewu?



Banka
17-06-2005, 12:15
Na wstępie witam wszystkich klubowiczów. Jestem mowym członkiem klubu i nowym użytkownikiem Mondeo kombi 1.8 TD. Mam ptyanie, czy można we własnym zakresie zlikwidować dziwny zapach z nawiewu powietrza (koński mocz), czym to zrobić i jak?

Truszek
17-06-2005, 12:16
Na wstępie witam wszystkich klubowiczów. Jestem mowym członkiem klubu i nowym użytkownikiem Mondeo kombi 1.8 TD. Mam ptyanie, czy można we własnym zakresie zlikwidować dziwny zapach z nawiewu powietrza (koński mocz), czym to zrobić i jak?

Kilka postów niżej jest opisane to samo. Poszukaj :)

fuel111
17-06-2005, 12:26
Musisz odkazić klimę, ale Heva miał z tym problemy - kiepski zakład. Pojedź do sprawdzonego zakładu i zgadzaj się tylko na preparaty dwuskładnikowe. Zapach zniknie jak ręką odjął :metal
A w ogóle to witaj :bigok:

Jakub
17-06-2005, 13:16
i ja witam. Możesz kupić preparat do odgrzybiania klimy, tyle że wyjdzie mniej więcej tak samo, co w zakładzie. Jedna kasa.

waldemarz
17-06-2005, 15:09
Poprostu kup preparat w sprayu do odgrzybiania. Nastepnie wlacz klime z ustawieniem wewnetrznego przeplywu i zostaw wlaczony spray w aucie, tzn. zeby spray wychodzil z pojemnika a klima byla wlaczona, poczekasz kilkanascie minut i bedzie po krzyku. A tak przy okazji uzupelnij swoj profil bo nic nie wiadomo jakie masz auto i skad jestes. :jezyk1: :beer:

Andy
17-06-2005, 15:32
:(

Tomex
17-06-2005, 15:43
Witaj, moim zdaniem należy to zrobić w wyspecjalizowanym zakładzie (tam gdzie nabijasz klimę) cena w zależności od regionu ale ok. 100 zł.
Pozdro



W tej stówie powinien być test instalacji i odgrzybienie. Zresztą, rozmawiałem wczoraj z ASO i robią to za 99 PLN. jak trza dobić czynnika to dopłata extra za wagę.

AUTOKLIMA
19-06-2005, 19:00
Co miałeś na myśli mówiąc "zgadzaj się tylko na preparaty dwuskładnikowe."

fuel111
19-06-2005, 20:23
Nie odpowiem ci dokładnie ale jak robiłem u siebie to najpierw zapuścili z jednego pojemnika z nr składnik A dopiero po jakimś czasie składnik B i do dziś jest fresh, :satan:

krzys-68
19-06-2005, 22:29
Musisz odkazić klimę, ale Heva miał z tym problemy - kiepski zakład. Pojedź do sprawdzonego zakładu i zgadzaj się tylko na preparaty dwuskładnikowe. Zapach zniknie jak ręką odjął :metal
A w ogóle to witaj :bigok:samemu tez sie da :satan:

Banka
23-06-2005, 12:21
Dzięki za porady. Wszystkie dokładkie przemyślałem i wybrałem rozwiązanie najtańsze (może niedługo skuteczne). Kupiłem w sklepie motoryzacyjnym preparat w spraju o nazwie CLIM (14zł :) ) i zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcja na puszce. Wydaje się jakby pomogło ale czas pokaże.

szczerba
23-06-2005, 22:06
Dzięki za porady. Wszystkie dokładkie przemyślałem i wybrałem rozwiązanie najtańsze (może niedługo skuteczne). Kupiłem w sklepie motoryzacyjnym preparat w spraju o nazwie CLIM (14zł :) ) i zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcja na puszce. Wydaje się jakby pomogło ale czas pokaże.


Ten preparat jest słaby w działaniu i nie niszczy wszystkich grzybów w układzie. Jest co prawda po jego zastosowaniu delikatnie cytrusowy zapach ale niezbyt długo będziesz się nim cieszył.
Sugeruję abyś przy pierwszych niepokojących objawach (niemiły zapach. swędzenie i drażnienie śluzówki, pieczenie, łzawienie oczu, drapanie w gardle) zastosował profesjonalne środki do zwalczanie grzybów i bakterii w klimatyzacji.
Z własnym zdrowiem nie warto igrać a tym bardziej na nim oszczędzać.

krzys-68
23-06-2005, 22:08
Na wstępie witam wszystkich klubowiczów. Jestem mowym członkiem klubu i nowym użytkownikiem Mondeo kombi 1.8 TD. Mam ptyanie, czy można we własnym zakresie zlikwidować dziwny zapach z nawiewu powietrza (koński mocz), czym to zrobić i jak?Bede sie powtarzał,ale zawsze mozna :) samemu to zrobić.Pytanie tylko czy cena środka nie zrówna sie z cena serwisu?

Slavol
24-06-2005, 14:03
Ja kupiłem na Shellu preparat za 30 zeta - z sondą - wyjąłem filtr kabinowy i tam wpuściłem środek - po 20 minutach - extra powietrze.
Jeździłem jeszcze 4 miesiące - cały czas było OK - potem poszedł do żyda ale facet niedawno dzwonił jak to zrobiiłem bo on poleci koledze - widać dalej jest ok.
Ale pewnie to też zależy od stopnia zagrzybienia - jak 3 lata jeździłeś bez czyszczenia - możesz potrzebować "turbośrodka" :))