PDA

Zobacz pełną wersję : V6 - dźwięk "buczenia"



norti
11-04-2007, 02:17
Witam,
dzisiaj sobie ściszyłem radio i wsłuchiwałem się w piękny pomruk silniczka i zastanowił mnie taki dźwięk w okolicach 1000 obrotów coś a'la ciche buczenie, oczywiście nic głośnego i praktycznie jak się słucha radia to się tego nie słyszy. W każdym bądź razie czy u Was też występuje - z tego co zauważyłem to pojawia się z reguły jak przy ok 1000 obrotów się lekko doda gazu na luzie i puści, ale możliwe, że w innych sytuacjach też się takie coś pojawia.

osiolek
11-04-2007, 08:58
Teraz to ija wiem!!! do wymiany zawór wolnych obrotów :metal

norti
11-04-2007, 10:43
Teraz to ija wiem!!! do wymiany zawór wolnych obrotów :metal

Hmm, ale regulacja nawiewów działa i przy od 3500 ma kopa. Masz u siebie podobnie, że wszystko działa, a mimo tego wymieniasz/wymieniłeś ? Jeśli tak jaki koszt tego ustrojstwa, a może na forum jest instrukcja jak go wyczyścić, bo w archiwum widzę, że kilku osobom się ta czynność udała :) ? Dzięki

osiolek
11-04-2007, 14:11
Ja u siebie będe wymieniał,bo to będzie na dłuższy czas,a koszt tego zaworu to jakieś 250 złotych. I tak wymiana cię nie ominie. :pub:

radeq
11-04-2007, 15:24
moze pompa wspomagania?? u mnie zaczyna buczec i sie poci skubana :/

Truszek
11-04-2007, 18:44
moze pompa wspomagania?? u mnie zaczyna buczec i sie poci skubana :/

Moja ma tak już ze 2 lata i jakoś się nie rwę do wymiany :)

Yarecki
11-04-2007, 19:35
U mnie na bank buczy wspomaganie - sprawdzone. Slychac to w zasadzie tylko na wolnych obrotach - ciezko jest, ale trzeba sie przyzwyczaic...

norti
11-04-2007, 22:39
Hehe, no to już mam dwie opcje: zawór lub wspomaganie. Na razie jednak nic się nie dzieje a buczenie jest tak mało słyszalne (przy włączonym radio wogóle), więc poczekam sobie aż będzie dostrzegalne no i jak gdzieś znajdę instruktaż jak się dostać do tego zaworu to sobie przy okazji przeczyszczę. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.