PDA

Zobacz pełną wersję : skrzypiąca deska rozdzielcza



gregor
28-02-2005, 12:54
Witajcie.
Od dwóch miesięcy za sprawą srebrnego mondeo kombi TDI należę do
"zacnego grona".
Poradźcie mi czy można zrobic coś ze skrzypiącą (szczególnie przy ogrzaniu zimnej kabiny) deską rozdzielczą?
javascript:emoticon(':))')

grzegorz

m3hoo
28-02-2005, 13:13
W sumie to dosyc dziwny przypadek, bo z reguly jak komus deska trzeszczy, to trzeszczy z zimna (taki urok niektorych plastikow i ich wlasciwosci fizycznych). Po ogrzaniu trzeszczenie powinno zniknac, ale skoro u Ciebie dopiero wtedy sie pojawia, to:
- sprawdz w ktorym miejscu - zapewne trzeszczy gdzies na lacznikach. Do likwidacji tych uciazliwych halasow mozna uzyc wielu materialow. Mozesz sprobowac takie paski gabkowe, ktore sluza do uszczelniania okien, mozesz sprobowac silikon, choc z tym jest sporo babrania. Mozesz zobaczyc czy dokrecone sa wszystkie srubki - moze u Ciebie ktos rozkrecal jakies elementy deski i zapomnial je poskrecac lub zrobil to niedokladnie.
Rownie dobrze mozesz uzyc innych sposobow (np. na gume do zucia :) ).

gregor
28-02-2005, 14:14
Dzięki - może to moja nadinterpretacja "że trzeszczy przy zmianie temperatur'...
Może jak - piszesz trzeszczy - bo zimno.
Jeszcze jedno jeśli mogę...
Czy rozkręcenie deski , to te wkręty, które są we wgłębieniu nad wyświetlaczem przed oczyma kierowce , czy są jeszcze jakieś inne
zaczepy, zatrzaksi , które mam " szansę" złamać ?
pozdrowienia
:pc:
gregor

konjak
28-02-2005, 15:43
A to ciekawe, u mnie (mkII TD) też tak trzeszczy i w takich samych okolicznościach - jak zimny to cicho, trzeszczy po nagrzaniu. Czyżby kolejne TTTM?

--
konjak
mkII'00 1.8TD Nordic

m3hoo
28-02-2005, 16:54
Czy rozkręcenie deski , to te wkręty, które są we wgłębieniu nad wyświetlaczem przed oczyma kierowce , czy są jeszcze jakieś inne
zaczepy, zatrzaksi , które mam " szansę" złamać ?


Nie wiem dokladnie co chcesz rozmontowac, ale troszku przykladow ze zdjeciami masz pod tymi linkami:

http://mondeo.fordclubs.org/clanky/dem_prist_desky.htm
http://mondeo.fordclubs.org/clanky/opr_osv_stred_pan.htm

Mam nadzieje, ze pomoze :beer:

gregb9
28-02-2005, 17:15
...bardzo dziękuję - wiedziałem od razu że grono jest ZACNE
Już po dokręceniu wkrętów jest lepiej. Przy okazji ( i dzięki uwadze "posłuchaj gdzie dokladnie skrzypi") stwierdziłem że najglośniej
ów dżwięk dobywa się z miejsca gdzie plastiki "chowają sie " na styku z przednia szybą.

Pozdrowienia dla UZYTKOWNIKÓW "MONDKA"
MYŚLĘ ŻE JESZCZE NIE RAZ I NIE DWA skorzystam z Waszych porad.
Gregor :banan: [/b]

Mlynek
28-02-2005, 17:17
Witaj kolego!!! :bigok:
Ja miałem podobne problemy z deska nawet latem i zrobiłem jeden manewr który pomógł!!! :beer: (oczywiście nie namawiam bo nie wiem czy to zda egzamin u Ciebie) :beer: poprostu wziąłem kupiłem małą puszeczke WD40 i spryskałem wszystkie łacza od zewnątrz a w szczególności tam gdzie wydawało się być trzeszczenie najgłośniejsze!!!!! :beer: nie wiem czy tak można czy tam czegoś w środku nie pozalewa bynajmniej u mnie poskutkowało i nic się nie popsuło!!!! :beer: z plastikiem nic się nie stało niedobarwił się ani nic!!!! :beer: po wpuszczeniu tego plynu we wszystkie łączenia itp. z wierzchu starłem od razu to co się nie wsysnęło i było good!!! :beer: POWODZENIA :jezyk1:

pozdrawiam :beer:

gregb9
28-02-2005, 22:07
Raz jeszcze dzięki.( To dla Jana szczególnie}
Te zdjecia "rozbierające deskę rozdzielczą" - bardzo cenne .
Zauwazyłem że nie świeci mi dioda sygnalizujaca włączenie ogrzewania tylnej szyby.
Dioda jest OK. Po poruszeniu zaswieciła się. Ciagle jednak nie mogę dojśc
dlaczego raz wcisnięcie klawisza włącza ja , a raz nie.

PS. Myslałem że profil wskoczy automatycznie ,ale skoro ciagle się czegos uczę - dodam

kraków
mondeo kombi II TDI