PDA

Zobacz pełną wersję : Nawiew



DOMIn-mondeo95
20-06-2005, 08:32
Witam!
Mam maly problem wczoraj wracalem z opola i na trasie w pewnym momencie przestal dzialac nawiew. :wall: :wall: :wall:

Znaczy sie dziala bo slychac ale przez krateczki wylotowe nic a nic nie dmucha dmuchawa nastawiona na 4 biego slychac jak chodzi ale nie wieje.
Moze spadla jakas rura doprowadzajaca powietrze do srodeczka auta.
Albo moze jakies inne niepojete rzeczy sie dzieja. :satan: Nie mialem jeszcze czasu sprawdzic jaka moze byc tego przyczyna ale prosze o pomoc.
Przy takim sloncu bez klimy tzn nawiewu to straszna meczarnia.
Za pomoc gwarantowane :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :)

STraits
20-06-2005, 08:38
Nagrzewnica mondeo posiada klapy sterujące odpowiednio nadmuchem. Zapewne któraś się domknęła i nie ma siły się podnieść. Najprostsza rzecz to może być to, że spadł któryś z wężyków podciśnienia (kolorowych) i nie działa regulacja. Gorzej może być wtedy, gdy coś mechanicznie zablokowało się w nagrzewnicy - wtedy w gre wchodzi tylko rozbiórka.

fuel111
20-06-2005, 09:57
Myślę, że najprędzej to będzie doprowadzenie ciśnienia do bańki wyrównawczej z której jest ono dystrybuowane w zależności od nastawy pokrętła do odpowiedniej klapy. Klapy pewnie wszystkie zamknięte. Dlatego słychać silnik wentylatora i nic nie wieje - ale sprawdzić trzeba :metal

RWalentynowicz
20-06-2005, 10:02
Witam!
Mam maly problem wczoraj wracalem z opola i na trasie w pewnym momencie przestal dzialac nawiew. :wall: :wall: :wall:

Znaczy sie dziala bo slychac ale przez krateczki wylotowe nic a nic nie dmucha dmuchawa nastawiona na 4 biego slychac jak chodzi ale nie wieje.
Moze spadla jakas rura doprowadzajaca powietrze do srodeczka auta.
Albo moze jakies inne niepojete rzeczy sie dzieja. :satan: Nie mialem jeszcze czasu sprawdzic jaka moze byc tego przyczyna ale prosze o pomoc.
Przy takim sloncu bez klimy tzn nawiewu to straszna meczarnia.
Za pomoc gwarantowane :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :)

Miałem podobnie, gdy zawór EGR nadtopił przewód podciśnieniowy, odpowiadający za sterowanie nawiewem. Usterka banalna ale trzeba było ją zlokalizować :)

Lolo
20-06-2005, 13:25
Przylacze sie do rozmowy gdyz tez mam klopoty z nawiewem....

Tylko u mnie objawy sa zupelnie odwrotne... Od 1 do 3 wogole nie dziala a na 4 wszycho jest OK. majstrowalem juz troche przyu tym i nic... Mieliscie moze cos takiego kiedys?????

Pozdrawiam..

Henryk
20-06-2005, 13:31
Jakiś rezystor tam jest do dmuchawy podobno....zerknij do wcześniejszych wątków

vMZe
20-06-2005, 13:35
Przylacze sie do rozmowy gdyz tez mam klopoty z nawiewem....

Tylko u mnie objawy sa zupelnie odwrotne... Od 1 do 3 wogole nie dziala a na 4 wszycho jest OK. majstrowalem juz troche przyu tym i nic... Mieliscie moze cos takiego kiedys?????

Pozdrawiam..
100% rezystor i/lub wiązka rezystora. Odczepiasz tapicerkę pod schowkiem, otwierasz schowek do połowy, wyciągasz do siebie i patrzysz - biały prostokąt pod cylindrem silnika dmuchawy. W środek przychodzi wiązka przewodów. Sugeruję zakup nowego rezystora i w razie potrzeby wiązki - tylko w ASO koszt po około 50 PLN. Wymienisz sam
Pozdro
vMZe

fuel111
20-06-2005, 15:44
Najczęściej pada tylko wtyczka, którą wystarczy wymienić koszt kilka zł. :metal