PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] brak zmiany 1i2 z poz D ASB



PiotrLiverpool
13-04-2007, 12:02
jeżdzę mondkiem i mam problem ze skrzyną i nie wiem co zrobić, a mieszkam w Anglii, auto rusza na 1 i 2 biegu manualnie, ale nie chce ruszyc z D, coś jakby świszczało w trakcie dodawania gazu. ale jak rusze z 2 lub 1 powyzej 50 km/h wrzuce D to spoko zasuwa do 170km/h, i płynnie zmienia biegi 3 i 4 -problem pojawia sie dopiero kiedy włącze opcje sport zaczyna wyć silnik i nie ciągnie wiec wracam do eco i jest spokój -sprawdzałem na ciepłym silniku, Dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem, na zimnym oleju jak delikatnie dodaje gazu i ruszam z poz D to auto sie porusza do przodu ale jak tylko rosnie predkosc i obroty rosną ale nie ma zmiany na 2 bieg, ale trwało to chwilke bo zaraz wszystko wróciło do stanu brak 1 i 2 przy ruszaniu z D. Stan oleju jest powyzej max na miarce// co robic ????? autko ma przejechane ok 150 tys i olej nie był wymieniany.

gilotyna
13-04-2007, 12:19
jeżdzę mondkiem i mam problem ze skrzyną i nie wiem co zrobić, a mieszkam w Anglii, auto rusza na 1 i 2 biegu manualnie, ale nie chce ruszyc z D, coś jakby świszczało w trakcie dodawania gazu. ale jak rusze z 2 lub 1 powyzej 50 km/h wrzuce D to spoko zasuwa do 170km/h, i płynnie zmienia biegi 3 i 4 -problem pojawia sie dopiero kiedy włącze opcje sport zaczyna wyć silnik i nie ciągnie wiec wracam do eco i jest spokój -sprawdzałem na ciepłym silniku, Dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem, na zimnym oleju jak delikatnie dodaje gazu i ruszam z poz D to auto sie porusza do przodu ale jak tylko rosnie predkosc i obroty rosną ale nie ma zmiany na 2 bieg, ale trwało to chwilke bo zaraz wszystko wróciło do stanu brak 1 i 2 przy ruszaniu z D. Stan oleju jest powyzej max na miarce// co robic ????? autko ma przejechane ok 150 tys i olej nie był wymieniany.


Za dużo oleju to nie dodrze jest dla skrzyni, brak wymiany również :(

marcin195
13-04-2007, 13:56
Pierwsze - czyszczenie sterownika (od tego bym zaczął). Jeśli chodzi o olej w skrzyni CD4E która jest w Mondeo, to producent nie przewiduje wymiany oleju. Jednak skoro skrzynia i tak wariuje - będzie trzeba ją wyjąć z samochodu. Jeśli wyczyszczenie sterownika nie pomoże moga być zniszczone tarczki sprzęgłowe 1 i 2 biegu. Tak czy inaczej demontaż skrzyni, czyszczenie sterownika, nowy olej (w Polsce taki bajer to prawie 1700 złotych), a co wyjdzie ponad to - zoabczysz.

PiotrLiverpool
13-04-2007, 17:59
fajnie by było, jezeli skonczyło by sie na czyszczeniu, w oleju jest jakis taki ciemny nalot, jak sie rozetrze palcami // czy czyszczenie sterownika mozna wykonac samemu czy jednak specjalistyczny warsztat // nie mam bladego pojecia ile to moze kosztowac w anglii, czy wymiana oleju i filtrów moze pomóc.

PiotrLiverpool
13-04-2007, 18:17
czy mozna wykonac jakis test drogowy , czy kody błedów moga chociaz w czesci pokazac co jast przyczyna takiego zachowania?

rufus_k
13-04-2007, 18:40
Samemu nie z czytasz błędów ASB. Jeżeli olej ma zapach spalenizny to szykuje się większy remont (wymiana tarcz sprzęgłowych). Na Twoim miejscu nie czepiał bym się remontu ASB tylko wymienił skrzynie na manuala, chyba że zależy Ci na ASB.

PiotrLiverpool
13-04-2007, 19:56
nie olej nie ma zapachyu spalenizny, 1 bieg jak ruszam z D to tak jakby chciał wejsc ale nie chce zaskoczyc, obroty rosna i troszke ciagnie ale nie tak jak powinien auto sie toczy ale rusza samo, moze to byc przyczyna elektrozaworów 1 i2 bo na D 3 i 4 jest spoko. chyba udam sie jednak do mechanika, bo mam ASB do kupienia i nie wiem czy objawy mojej skrzynki kwalifikuja ja do wymiany

PiotrLiverpool
16-04-2007, 14:27
Byłem dzisiaj u specjalistów Angielskich od gearbox i stwierdzili że usterka mojej ASB to uszkodzenie sprzegła jednokierunkowego, jaki koszt jest takiej naprawy i czy sie opłaca.
A tak z ciekawosci to powiem wam ze montaz demontaz w anglii to koszt ok 300Ł. 8O

marcin195
16-04-2007, 14:41
Ceny sprzęgła kierunkowego nie znam, ale przynajmniej wiadomo co spowodowało usterkę! Na przyszłość zmiana gdy np. cofamy i za chwilę chcemy ruszyć do przodu musi być wykonywana na ZATRZYMANYCH kołach samochodu! Jesli auto toczy się (nawet minimalnie) do tyłu - sprzęgło kierunkowe bardzo dostaje po 4 literach. Analogicznie jest gdy wrzycimy R przy aucie toczącym się do przodu.

A co do demontażu skrzyni - fajna cena, jak bedę miał problemy z ASB do anglii pojadę!

Pozdrawiam

gilotyna
16-04-2007, 14:51
A co do demontażu skrzyni - fajna cena, jak bedę miał problemy z ASB do anglii pojadę!


Ale to we funciakach :satan:

marcin195
16-04-2007, 15:17
a nie zauważyłem znaczka waluty... gapa ze mnie! Zatem ceny takie jak i u nas! Mój warsztat zaprzyjaźniony demontuje skrzynię za 1500,-

PiotrLiverpool
16-04-2007, 15:30
tak ale oni nie naprawiaja automatów chociaz maja ogromne loga na ten temat tylko kupujesz nówkę za 700Ł + 300Ł wymianka i masz 1000 // spoko zapraszam //