PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Jaka nawigacja - konkretnie!



Damiano
14-04-2007, 22:37
Witam. nie dlugo mam wyjazd. Musze zakupic jakies navi. Co polecacie, proponujecie? jakie u was w mondka siedza nawigacje? nie chodzi mi o jakies super wypasione! tak zebym do 1200 sie zmiescil. Na co zwrucic uwage przy zakupie i dlaczego wlasnie na to? jaka firma jest dobra,a ktore navi omijac z daleka :)) Chlopaki pilny temat!! za pomoc bede wdzieczny. jestem zielony w tym temacie. Nigdy nie uzywalem tego cuda. Only CB :metal :metal licze na wasze doswiadczenie i wiedze na ten temat. pozdrawiam :beer: :beer:

Kayu
14-04-2007, 22:51
Nawigacja tylko po Polsce, czy inne kraje również ?

Damiano
14-04-2007, 22:55
Jestem teraz w Polsce ale zjezdzam do Anglii. Czyli po drodze pare krajow. Dobrze by bylo jak by byla Polska ale nie musi. najwazniejsze to Niemcy, Hloandia, Belgia, Francja, UK

Kayu
14-04-2007, 23:01
No to dowolny PocketPC z GPSem, a z oprogramowania to w Twoim przypadku TomTom, lub przyjemniejsze wg. mnie iGO (iGO ostatnio otrzymało bardzo dokładne mapy Polski - takie same jak w GPMapa). Z tym że musiałbyś trochę przekroczyć budżet - pełny pakiet iGO to 900 zł, do tego cena sprzętu.

Damiano
14-04-2007, 23:06
widze kolego ze jestes w temacie. moze zucisz jakies linki z allegro na co zwrocic uwage. chodzi mi tez o parametry tego uzadzenia. jakie by byly najlepsze? jak predzej pisalem mapa polski az tak mnie nie interesuje, wiec budzet nie bedzie narazony :)) moze w przyszlosci dokupie szczegolowe mapy polski. ale na teraz musze miec naci ktora mie dobrze poprowadzi. dzieki kolego za pomoc. czekam na inne jescze sugestie. :beer: :beer:

Kayu
14-04-2007, 23:12
http://www.i-go.com/pl/index.php - mapy Europy Zachodniej - 600 zł.
Używany pocket z wbudowanym GPSem (może mieć problemy przy ogrzewanej przedniej szybie), np Acer N35 : http://www.allegro.pl/search.php?string=n35&category=28242&country=1
lub Mio 168 http://www.allegro.pl/search.php?string=mio+168&country=1&category=28241&category=28248
Powyższe pocekty mają GPSa opartego o układ nie najnowszej już generacji, jednak generalnie wystarczają.
Ja osobiście używam Della Axim X30i oraz oddzielnego odbiornika GPS z bluetoothem, opartego na chipie Nemerix (coś pośredniego między SirfStar II a III). Z map mam kupioną Automapę XL z racji dosyć częstych podróży po kraju.

Damiano
14-04-2007, 23:23
Powiedz mi na jaka firme najlepiej stawiac? jest ich troche. MIO, tomtom, Garmin itd. jak juz mam brac to juz z lepszymi parametrami ale nie najlepszymi bo to kosztuje. ktora firme bys proponowal? wytlumacz mi jescze roznice miedzy navi a pocketPC i dlaczego to drugie bedzie dla mnie lepsze :) jak pisalem predzej...jestem ZIELONY 8O 8O

Kayu
14-04-2007, 23:39
Po kolei: MIO to producent urządzeń Pocket PC. Tomtom to producent map, ale sygnuje swoją marką również dedykowane dla siebie urządzenia. Garmin - znany producent urządzeń GPS, głównie jednak nie samochodowych, tylko ręcznych. Różnica pomiędzy navi a pocketPC jest taka, że przy urządzeniach stricte navi możesz mieć większy ekran (standardem w pocketPC jest LCD 3,5cala, w navi bywają nawet 7"), navi mogą miec jakies dedykowane klawisze do obslugi itp. Navi zazwyczaj pracuja z jednym tylko systemem map. PocketPC jest za to wygodniejszy ze wzgletu na mozliwosc uruchomienia na nim map od wielu dostawcow, jak i duzej ilosci oprogramowania innego rodzaju - gry, arkusze kalkulacyjne, edytory tekstow itp. Zakladajac twoj budzet nie stac Cie na nic nowego wraz z legalnymi mapami Europy Zachodniej. Dlatego podtrzymuje swoja propozycje z poprzedniego posta - Acer N35 lub Mio 168 plus iGO na Europe Zachodnia, lub od razu na całą. Pamiętaj oczywiście, zeby dokupic jeszcze uchwyt i ładowarkę samochodową do nabywanego urządzenia.

Damiano
14-04-2007, 23:48
No i wlasnie o to mi chodzilo. Przekonales mnie kolego :beer: spojrz na to http://www.allegro.pl/item182684048_mio_p350_nastepca_mio_168_tanio_pl_m enu.html co sadzisz o tym? Rozumiem ze MIO to jest konkretna marka.

Kayu
14-04-2007, 23:52
Jak Ci wystarczy kasy na tego i na mapy to bierz śmiało - tu masz już GPSa na SSIII i windowsy 5.0, ktore nie robią "format c:" przy padzie baterii głównej (tak robiły starsze windows mobile).

Damiano
15-04-2007, 00:00
powedz mi kolego czy pockety maja wszystkie funkcje navi czyli 2D/3D, glos lektora itd. na ktora pamiec patrzem RAm czy ROM? kotra ma byc wyzsza? procesor to jest oczywiste ze im wyzszy tym lepszy. na jaki bajer jescze zwrocic uwage? jak juz brac to lepszy :)) . kolego duze :beer: no i oczywiscie :bigok: jak mozesz to odpowiedz mi tylko na te pytania. mam nadzieje ze sczegolowo mi odpowiesz :) i to bedzie na tyle. oswieciles mnie bardzo. dzieki wielkie.pozdrawiam

Kayu
15-04-2007, 00:16
2D/3D glos lektora itp to atrybuty samego programu, a nie urządzenia pocektpc. Obejrzyj sobie na stronach producentów tych programów informacje o nich. www.i-go.com www.tomtom.com itp. Pamięć ROM to coś w stylu dysku twardego w kompie. Tam siedzi system i część moze byc wykorzystana na dane uzytkownika. RAM to RAM - im więcej tym lepiej, czyli 128 MB lepsze od 64MB. Zawsze dolicz kasę na kupno karty pamięci - dodatkowy "dysk twardy". Pełne mapy i-go na Europę to 1GB. Co do ekstrasów - jeśli masz zamiar używać pocketa nie tylko do nawigacji to poszukaj takiego z bluetoothem oraz/lub wifi - łatwiej się do sieci podłączyć (hotspoty, wifi domowe lub przez komórkę). A już pełny wypas to jest z wyświetlaczem VGA - rozdzielczość 640x480. Mapy wyglądają wtedy piknie :jezyk1: