PDA

Zobacz pełną wersję : kratki nawiewów



yogi42
20-06-2005, 14:53
mam uszkodzone kratki (prawie wszystkie)- chyba jakis wandal tym autkiem jeżdził i teraz pytanie jak je powyciągać zeby posklejać podejrzewam ze z prawą obok pasarzera nie bedzie problemu ale jak wyjąć te kolo kierowcy??

Slavo1
20-06-2005, 14:55
Powinno działać to tak samo jak w MkII i z tego co pamiętam podwarzasz z boku śrubokretem i ciągniesz do siebie...

pingwin
20-06-2005, 15:01
Nalepiej odkrec i wyjmij do remontu cala obudowe licznikow z nawiewami. Byl na ten temat artykul swego czasu.

tu masz linke:
http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=54&mode=&order=0&thold=0

Pozdrawiam,
pInGwIn

krzys-68
20-06-2005, 22:07
Nalepiej odkrec i wyjmij do remontu cala obudowe licznikow z nawiewami. Byl na ten temat artykul swego czasu.

tu masz linke:
http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=54&mode=&order=0&thold=0

Pozdrawiam,
pInGwIndokladnie tak.Wyrywanie samych kratek przez podwazanie moze uszkodzic poszycie deski i strata bedzie wieksza

pavulon25
21-06-2005, 00:07
Do odkręcenia jest 5 śrubek. 3 z nich są pod zegarkiem, włącznikiem ogrzewania tylnej szyby i resztą zaślepek, tak samo po lewej stronie kierownicy. 2 następne są pod zaślepkami od góry we wnęce z zegarami. Trzeba wyjąć całą obudowę (trzeba opuścić kierownicę). Niestety kratki nawiewu są zgrzane z obudową i rozłączając je trzeba uważać żeby nic "więcej" nie połamać. A dalej to już wszystkie patenty są dozwolone. U mnie połamane były pionowe żaluzje (te z regulacją na boki). Poradziłem sobie przy pomocy lutownicy, kawałka plastiku do topienia, pilnika iglaka i oczywiście :beer: Potem to już tylko zgrabne ręce do złożenia wszystkiego do kupy i po robocie :) .

Oktan
21-06-2005, 01:01
ja w swoim poprzednim Mondeo (MKI) też przerabiałem ten temat: w rezultacie kupiłem na szrocie w stolicy całe nawiewy (kompletna osłona wokól kierownicy) za 150 zł, demontaż starej i montaż nowej zajął mi godzinę i po sprawie

STraits
21-06-2005, 10:30
przy okazji powiem Wam ciekawostke. U mnie urwany był trzpień którym zmienia się położenie żaluzji wewnątrz kratki... chciałem kupić nowe - i tak :

sama kratka (środek) 120 PLN.

Kratka + obudowa która wchodzi w kokpit - 60 PLN

Zgadnijcie co wybrałem ? :)

Marek
22-06-2005, 23:56
mam uszkodzone kratki (prawie wszystkie)- chyba jakis wandal tym autkiem jeżdził i teraz pytanie jak je powyciągać zeby posklejać podejrzewam ze z prawą obok pasarzera nie bedzie problemu ale jak wyjąć te kolo kierowcy??

Witam
Ja akurat wyciagnąłem (bardziej w celach szkoleniowych) całą kratkę z osłoną zegarów po stronie kierowcy. Tylko jak zabrać się do kratki od strony pasażera może ktoś pomóc. Jak się za to zabrać aby nic nie połamać.
Marek