PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka ważnch pytań.V6



Magik35
16-04-2007, 00:28
Witam od niedawna jestem posiadaczem Mondka 2,5 V6 z 2002 z gazem sekwencyjnym OMVL i mam kilka pytań za odpowiedzi na które będę bardzo wdzięczny.

1.Mam wyciek oleju pomiędzy skrzynią biegów, a silnikiem.Pytanie jaki koszt uszczelki i robocizny?

2.Czasami obroty się zawieszają, co może być tego przyczyna.Co ew trzeba wymienić i jaki koszt?

3.Po przegazowaniu czy wyrzuceniu na luz obroty czasem spodają poniżej normy jak jest na lpg spadają jeszcze niżej, czasem nawet gaśnie, a zdecydowanie nasila się to jak włączona jest klima.Co to może być i ew jakie koszty naprawy.

4.Przy przyspieszaniu jak obroty są poniżej 3 tyś czasem go szarpnie nadmienie ,że zanim wymieniłem świece objawy był kilkakrotnie większe.

5.Czasami po zmianie na niższy biegi i ponownym przyspieszaniu dławi się.

6.Jak wiadę przednik kołem w dziure na drodzę jest dość mocne uderzenie i trzask.Amortyzatory sprawdzonie i są Ok łącznik wymieniony.Więc co to może być ?

Dodam, że wymieniłem już olej, wszystkie filtry, świece, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora.

proszę o pomoc

pozdrawiam

Ps Zna może ktoś jakiegoś dobrego mechanika od v6 w rejonie Częstochowy?

Golson
16-04-2007, 02:10
Ad. 4 Sprawdz w jakim stanie sa jeszcze przewody WN i je ewentualnie wymien.

STraits
16-04-2007, 08:56
1.Mam wyciek oleju pomiędzy skrzynią biegów, a silnikiem.Pytanie jaki koszt uszczelki i robocizny?


Do wyciągnnięcia skrzynia biegów i albo do wymiany cieknący wysprzęglik hydrauliczny, albo uszczelniacz wału o ile to jest olej silnikowy, albo uszczelnacz wysprzęglika hydrauliczego jak to jest olej skrzyni biegów (czerwony). W zależności od regionu wymont/zamont skrzyni 300-500 PLN + koszt części - wysprzęglik 600-800, uszczelniacze ~50-60 PLN. Przy okazji takich rzeczy zastanowić się trzeba nad wymieną sprzęgła kompletnego lub chociaż tarczy.


2.Czasami obroty się zawieszają, co może być tego przyczyna.Co ew trzeba wymienić i jaki koszt?


Zawór wolnych obrotów. Koszt około 300 PLN.


3.Po przegazowaniu czy wyrzuceniu na luz obroty czasem spodają poniżej normy jak jest na lpg spadają jeszcze niżej, czasem nawet gaśnie, a zdecydowanie nasila się to jak włączona jest klima.Co to może być i ew jakie koszty naprawy.


Jak wyżej.



4.Przy przyspieszaniu jak obroty są poniżej 3 tyś czasem go szarpnie nadmienie ,że zanim wymieniłem świece objawy był kilkakrotnie większe.

Przewody WN. Podłacz pod komputer i zobaczy czy wyrzuci błąd wypadania zapłonu. Jak tak to świece do wymiany. Komplecik około 300 PLN.



5.Czasami po zmianie na niższy biegi i ponownym przyspieszaniu dławi się.


Usunąć usterki powyżej.


6.Jak wiadę przednik kołem w dziure na drodzę jest dość mocne uderzenie i trzask.Amortyzatory sprawdzonie i są Ok łącznik wymieniony.Więc co to może być ?


Tuleje wahacza lub łożysko/poduszka amortyzatora/sprężyna. Amortyzatorów nie jesteś w stanie sprawdzić bez rozmontowania kolumny McPersona. Testery można sobie wsadzić w buty.

Magik35
16-04-2007, 23:21
Dziękuje bardzo za odpowiedzi.
Mam natomiast pytanie czy można jakoś sprawdzić czy ten zawór wolnych obrotów jest strzelony i mieć 100% pewność że to właśnie on jest przyczyną moich kłopotów?

Kolejne pytanie dotyczy kwestii dziwnego buczenie z okolic filtra powietrza. Zauważyłem wcześniej ,że ta rura która doprowadza powietrze do tej puszki co znajduje się w niej filtr powietrza jest minimalnie pęknięta i myślałem ,że to ona jest przyczyną tego buczenia niestety załatanie dziurki nic nie pomogło i dalej coś buczy.Głównie dzieje się tak po uruchomieniu silnika choć i później też się zdarza.Dodam ,że jest to dość głośne buczenie.Więc co to może być?

STraits
16-04-2007, 23:36
Dziękuje bardzo za odpowiedzi.
Mam natomiast pytanie czy można jakoś sprawdzić czy ten zawór wolnych obrotów jest strzelony i mieć 100% pewność że to właśnie on jest przyczyną moich kłopotów?

Kolejne pytanie dotyczy kwestii dziwnego buczenie z okolic filtra powietrza. Zauważyłem wcześniej ,że ta rura która doprowadza powietrze do tej puszki co znajduje się w niej filtr powietrza jest minimalnie pęknięta i myślałem ,że to ona jest przyczyną tego buczenia niestety załatanie dziurki nic nie pomogło i dalej coś buczy.Głównie dzieje się tak po uruchomieniu silnika choć i później też się zdarza.Dodam ,że jest to dość głośne buczenie.Więc co to może być?

Zawór wolnych obrotów.

Tom33
16-04-2007, 23:37
Witam.
Kolego wstrzymaj sie z wymiana zaworu krokowego, najpierw go wyciągnij i przeczyść w większości przypadków pomaga, a kupić nowy zawsze zdążysz. Silniczek krokowy jest z przodu po prawej stronie.
Pozdrawiam.

Magik35
17-04-2007, 00:03
Czyli rozumię ,że zawór wolnych obrotów i silniczek krokowy to to samo ?

W takim razie jak to się czyści i dokłądnie w którym miejscu się to znajduje?

STraits
17-04-2007, 00:20
Czyli rozumię ,że zawór wolnych obrotów i silniczek krokowy to to samo ?

W takim razie jak to się czyści i dokłądnie w którym miejscu się to znajduje?

Przy ścianie grodziowej na kolektorze dolotowym. Czyszczenie przy pomocy czyścika do gaźników jest najskuteczniejsze. Napsikać do środka płynu - dokładnie pędzelkiem czyścić i wylać. I tak ze 2-3 razy i będzie OK :)

Magik35
17-04-2007, 20:20
Właśnie jestem po czyszczeniu krokowca, niestety czynnosć ta nie przyniosła zamierzonych efektów.W dalszym ciągu zawieszają się obroty i dalej występuje to dziwne buczenie, nadmienie ze to buczenie wystepuje w momecie zdjecia nogi z gazu, kiedy wciska się gaz buczenia nie słychać.
Więc drodzy panowie powiedzcie mi co to może być.

osiolek
17-04-2007, 20:40
To po tym czyszczeniu zrób jeszcze reset kompa. A czyszcze nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.

Magik35
17-04-2007, 20:51
a może jeszce przepływomierz wyczyścić?? może on coś z tymi obrotami ma wspólnego?
A jak się robi ten reset kompa?

osiolek
17-04-2007, 21:02
Przepływkę też możesz wyczyścić, i wtedy zrobić reset kompa, czyli odłącz akumulator na jakieś pół godzinki, a potem adaptacja,odpalasz silnik ma chodzić na wolnych obrotach ,tak ze 2 minutki, potem trzymasz przez następne 2 minutki tak 2 tysiące obrotów, a następnie przejechać się tak z 10 km z różnymi prędkościami.

Magik35
18-04-2007, 09:27
Przepływomierz był czysty.

Ma może ktoś pomysł co to może u mnie szwankować??

osiolek
18-04-2007, 09:35
A zrobiłeś ten reset?Może jednak będziesz musiał kupić ten zawór wolnych obrotów nowy.

Magik35
18-04-2007, 09:41
Reseta nie robiłem jeszcze, a to aż tak może pomóc?

Wczoraj byłem u jednego majstra to mówił ,że to może być zapchany katalizator i spaliny cofa i to dla tego to dziwne buczenie.Co o tym myślicie czy to może być to? czy gosć bredził?

Truszek
18-04-2007, 09:52
Reseta nie robiłem jeszcze, a to aż tak może pomóc?

Wczoraj byłem u jednego majstra to mówił ,że to może być zapchany katalizator i spaliny cofa i to dla tego to dziwne buczenie.Co o tym myślicie czy to może być to? czy gosć bredził?

Bredził. jak by kat był zapchany to byś nie pojechał tym samochodem bo by nie maiał siły. Poza tym bylo by słychać spod maski jak cofają się spaliny do filtra powietrza. Odgłos makabryczny jest.

Magik35
18-04-2007, 09:57
no u mnie właśnie słychać dość głośne buczenie z okolic filtra powietrza ale tylko w momencie kiedy zwalniam nogę z gazu no i zawieszają się obroty natomiast nie mam proplemów z mocą jedynie to co jeszce to dłąwi się czasem na niższych obrotach przy przyspieszaniu.Więc?

Truszek
18-04-2007, 10:03
no u mnie właśnie słychać dość głośne buczenie z okolic filtra powietrza ale tylko w momencie kiedy zwalniam nogę z gazu no i zawieszają się obroty natomiast nie mam proplemów z mocą jedynie to co jeszce to dłąwi się czasem na niższych obrotach przy przyspieszaniu.Więc?

Trza szukać więc sprawcy buczenia - kata bym wyeliminował. U mnie kat zdechł po 230 kkm.

Magik35
18-04-2007, 10:10
To że trzeba szukać to ja wiem :) tylko problem polega na tym ,że już nie wiem co to może być i liczę na jakieś sugestie

BJSusel
18-04-2007, 10:18
Jak obroty się zawieszają tzn, że silnik dostaje jakieś lewe powietrze ( bo przepustnica zamknięta i by-pass sprawny).
Może to wina samej przepustnicy?
Ile ma silnik najechane?

Magik35
18-04-2007, 10:40
silnik niby ma 140 tyś przejechane, powiem szczerze,że już troche trace siłe do tego auta a właściwie do tego buczenia, dławienia i zawieszania obrotów.

BJSusel
18-04-2007, 11:21
Jak by-pass jest OK to bym stawiał na lewe powietrze za przepustnicą lub wina samej przepustnicy.
Mam przejechane drugie tyle co Ty i żadnych problemów.

Magik35
18-04-2007, 14:47
by-pass

co to jest i gdzie się znajduje?

ps. Przepraszam za takie pytania ale w tych sprawach to jestem zielony :(

osiolek
18-04-2007, 20:31
Magik najpierw zrób do końca pierwszą czynność tzn; robiłeś ten reset?A następnie szukaj innej przyczyny tego buczenia.

Magik35
18-04-2007, 23:43
Ok jutro zrobie ten reset kompa i zobaczymy.
Tylko mam pytanie czy takie długie rozłaczenie akumulatora nie spowoduje ,że komputer od lpg się rozprogramuje?

Ponawiam moją prośbę czy nie zna ktoś w Częstochowie bądź okolicach jakiegoś dobrego mechanika od Forda V6?

Magik35
19-04-2007, 09:02
Zrobiłem reset kompa i na niewiele a właąsciwie na nic się to zdało.Dalej obroty się wieszają, występuje to dziwne buczenie i przydławia go :(

Więc co teraz?

Magik35
19-04-2007, 13:52
Kudre troche pojeździłem i te obroty jeszcze bardziej się wieszają niż wcześniej i na znacznie dłuższy czas, już zahamuje a tu dale trzyma obroty.

osiolek
19-04-2007, 21:16
No to niestety musisz wymienić zawór wolnych obrotów i będzie git.

Magik35
19-04-2007, 23:35
Kurde objawy się nasilają.Mianowicie obroty dalej się wieszają, dławi go, a dodatkowo mam problemy z ruszaniem tzn szarpie go jak ruszam i dodatkowo mam wrażenie jakby nie pracował na wszystkich cylindrach.Jak go chce ostro rozpędzić to dochodzi do jakiś 4,5 tyś obrotów i dalej nie chce ciągnąć trzeba mu wrzucić wyższy bieg. Kur... co się dzieje?

Magik35
20-04-2007, 15:46
Pojechałem skasować checka
błąd to:
P0122,"Przepustnica /czujnik położenia pedału /przełącznik A - niski sygnał wejściowy"

co to oznacza?

skasowałem go, jednak po przejechaniu kilku kilometrów ponownie się zaświecił check.

ma ktoś pomysł co jest grane?

aha buczenie ustąpiło, ciekawe tylko czy na długo :jezyk1:

STraits
20-04-2007, 16:08
Pojechałem skasować checka
błąd to:
P0122,"Przepustnica /czujnik położenia pedału /przełącznik A - niski sygnał wejściowy"

co to oznacza?

skasowałem go, jednak po przejechaniu kilku kilometrów ponownie się zaświecił check.

ma ktoś pomysł co jest grane?

aha buczenie ustąpiło, ciekawe tylko czy na długo :jezyk1:

Wygląda na czujnik położenia przepustnicy. Z tego co pamietam to nie jest dostępny jako część oddzielna - chyba że pasuje od ZETECa, ale głowy nie dam.

Magik35
20-04-2007, 23:46
Co do błędu przepustnicy okazało się ze to wtyczka nie łaczyła i ten problem jest załatwiony.

Natomiast okazało się ,że ma sonde drugą do wymiany.w związku z tym mam pytaniaa dwa, czy uszkodzona sonda ma jakiś wpływ na objawy, które u mnie występują??
drugie pytanie to czy za oryginalna sonde forda i wymiane jej 330 zł (300 sonda + 30 wymiana) to dobra cena czy gośc chce zedrzeć ze mnie?

STraits
21-04-2007, 10:22
Co do błędu przepustnicy okazało się ze to wtyczka nie łaczyła i ten problem jest załatwiony.

Natomiast okazało się ,że ma sonde drugą do wymiany.w związku z tym mam pytaniaa dwa, czy uszkodzona sonda ma jakiś wpływ na objawy, które u mnie występują??
drugie pytanie to czy za oryginalna sonde forda i wymiane jej 330 zł (300 sonda + 30 wymiana) to dobra cena czy gośc chce zedrzeć ze mnie?


Na buczenie i dławienie - nie. Na spalanie - tak. Cena tej sondy oryginalnej nie jest zabujcza - wręcz bym powiedział że to jedna z najtańszych sond lambda dostępnych do silników benzynowych FORD. Oczwiscie kupic taniej mozesz na allegro. Jest gosc z Pruszkowa ktory sprzedaje oryginalne sondy po 200-220 PLN od sztuki. Dojdzie wysyłka... jak oszczędzisz to moze 50-60 PLN. Moim zdaniem lepiej wrzucić oryginał i mieć spokój na długo.

ROBSON0
22-04-2007, 14:38
Uszkodzona sonda może być sprawcą zarówno szarpania jak i buczenia.
Sonda wpływa na skład mieszanki. Przy niepoprawnym sygnale może zubażać lub przebogacać mieszankę.
Jednym z objawów ubogiej mieszanki jest właśnie buczenie silnika. Drugim lekkie przegrzewanie się silnika. No, a kolejnymi objawami mogą być: słabe osiągi (zwłaszcza przy ruszaniu gdy silnik potrzebuje wzbogaconej mieszanki), nierówna praca na wolnych obrotach.
W twoim przypadku (ponieważ masz instalacje gazową) na nieprawidłowe odczyty z lambdy może mieć wpływ (choć nie musi), nieprawidlowa praca emulatora sondy lambda.

Magik35
23-04-2007, 21:54
No i jestem po wymianie sondy, autko zaczęło lepiej jeździć, mniej się dławi i prawie nie szarpie.

Natomiast co zauważyłam to to ,że przy wciśnięciu od razu mocno gazu następuje takie przyduszenie i dopiero póżniej się wkręca na obroty co może być tego przyczyną??

ps.jutro wymieniam zawór wolnych obrotów i zobaczymy czy w końcu uporam się z falującymi i zawieszającymi się obrotami

Magik35
24-04-2007, 13:11
kolejny problem :(
Po wymianie sondy autko zaczęło w miare fajnie chodzić, jednak nie nacieszyłem sie tym długo ponieważ po przejechaniu kilku kilomentrów zapalił się check i ponownie wyskoczył błąd sondy.Na miernikach wychodzi ze sonda pracuje bardzo dobrze to znaczy w odpowiednich zakresach więc pytam co jest tego przyczyną?
proszę o pomoc!

Magik35
24-04-2007, 15:07
no i co nikt nie mam pomysłu co to może być??

mechanik mi powiedział,że będzie trzeba sprawdzić kompresje bo być może występuje niskie ciśnienie i to jest przyczyną bo może nie być wszystka benzyna spalana i dlatego sonda szaleje.

aha jeszcze jedna rzecz mechanik zauważył,że troche przykapca przy ostrzejszym przegazowaniu.

kurde już znaczynam mieć wszystkiego dość a na dodatek nikt nie potrafi dać odpowiedniej diagnozy, myślałem,że może tu na forum miał ktoś podpbne przypadki alw widze, że jestem osamotniony.
pozdrawiam

STraits
24-04-2007, 16:56
A czy mechanik wie o tym że sond masz u siebie 3 sztuki ? 2 przed katalizatorami i jedną zbiorczą za katalizatorem ?

Magik35
24-04-2007, 17:25
trzy?? a nie dwie??

ale bład sygnalizuje na sondzie drugiej

STraits
24-04-2007, 17:53
OK, a mechanik wie gdzie jest ta sonda druga czy wymieniał na czuja ? Wydawało mi sie ze mk3 ze względu na brak EGR ma 3 sondy, musze to sprawdzić dokładnie, ale st220 ma chyba 4 :) ALbo ST220 ma 3 a 2.5 v6 ma 2... zaraz sprawdze i dam znac.

Magik35
24-04-2007, 21:16
Byłem dzisiaj w salonie i dowiedziałem się ze w 2,5 v6 są 4 sondy 8O
Co do mechanika który mi wymieniał poprzednią to mierzył ją miernikami i rzeczywiście ta którą wymienił była zepsuta tzn napięcie się na niej nie zmieniało.

Będąc w salonie na piątek umówiłem się na diagnostykę silnika, mam przynajmniej nadzieję ,że po tej wizycię będę wiedział co jest nie tak i co ew trzeba wymieniać.

Magik35
27-04-2007, 11:19
Wróciłem z salonu co się dowiedziałem
Wymieniłem zawór wolnych obrotów proplem wolnych obrotów ustąpił to dobra wiadomość.
Co do checka wyskakują dwa błędy
1 wypadanie zapłonun co nie ma związku z checkiem
2.sonda której błąd powoduje wyświetlanie checka tylko nie wiadomo dlaczego?
sonda chodzi ale nie w odpowiednich zakresach
sugestie diagnosty to metoda eliminacji w następującej kolejności
- sprawdzić ciśnienie silnika jeżeli Ok to
- podłączyć sonde inną która na 100% jest sprawna jeżeli ok to
- podmienić cewke bo to też może być przyczyna jeżeli ok
- sprawdzić czy przez kolektor ssący nie dostaje się lewe powietrze(tylko jak to sprawdzić?)
co wy na to?